Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Jurek mi zapodał sporo ciekawych odmian. Dostałem też sporo ich z wymianek międzynarodowych ale jakie tu wybrać. ;:131

Myślałem, że każdy udzielający się w tym wątku ma jakieś 3-4 sprawdzone odmiany i ktore tu będzie polacać i pokazywać ale jakaś lipa straszna.

Elu, tego Twojego zasmakuj i jak będzie smaczny, to mi ożenisz fotki na priv, a z nasionkami to też w zasadzie na priv się zgadamy. :wink:
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

BobejGS pisze:To jakie te odmiany macie i polecacie, bo podczytuje wątek od jakiegoś czasu i nic a nic tu konkretów nie widzę,
a planuje rosyjskie odmiany na kolejny sezon. :)
Błażej, dopiero połowa lipca, ... to ruskie dopiero kufajki zdejmują ... :D ;:306
A gdzieś tak za miesiąc pewnie, trochę fotek i opisów się pojawi :D
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Póki co, mogę polecić Mazarini. Mam drugi rok, krzaki straszne zdechlaki, ale pomidory pyszne. Na razie jeszcze zielone


Obrazek
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Pomidory z Rosji

Post »

jerry pisze:
BobejGS pisze:To jakie te odmiany macie i polecacie, bo podczytuje wątek od jakiegoś czasu i nic a nic tu konkretów nie widzę,
a planuje rosyjskie odmiany na kolejny sezon. :)
Błażej, dopiero połowa lipca, ... to ruskie dopiero kufajki zdejmują ... :D ;:306
A gdzieś tak za miesiąc pewnie, trochę fotek i opisów się pojawi :D
To niezbyt udany dowcip , ale chyba to jest norma u Was . Co do ruskich, to nawet w Kiemerowo I na Syberji dziewczyny jus dawno maja dojzale pomidory wysokich odmian . Pozdrawiam I zycze powodzenia .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

A Ja tu myślałem, że one są wcześniejsze i pierwsze grona już kosztować o tej porze można. :D Tak czy owak licze na obfitość opisów i relacji z doznań smakowych, niezależnie od formy uprawy, odmiany, czy forumowicza. :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Błażej, niby wcześniejsze, ale wiadomo , jaka wiosna była. Rozsada była bardzo mała, bo zimno było i nic nie rosło. Pierwsze grono bardzo nisko wyszło.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

No i właśnie tropem tego sezonu, chłodnego, z niesprzyjającymi warunkami, wnioskowałem że rosyjskie odmiany będą ,,lekiem na całe zło" :wink:
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Żeby mieć wcześniej pomidory, to trzeba je wcześniej posiać.

Gałka68, kiedy były siane pomidorki te syberyjskie pomidorki, wiesz może, w styczniu?
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Witam :wit Ja również jestem zadowolony z rosyjskich odmian ;:108 Pierwszy raz je mam, ale sprawują się bez zarzutu.
Już 3 rok mam problemy z szw i wiązaniem owoców w tunelu. Budionowka świetnie z tym sobie radzi.
W gruncie mam Pudowika, Ruski Rozmiar, Rusian Orange, Kosmonaut Volkov. Straszne zdechlaki z wyglądu. Mają za to najwięcej owoców.
Aurija złapała szw, owoców ma mnóstwo. Jeden oprysk saletrą wapniową zadziałał (inne odmiany tak dobrze nie zareagowały).
Jedyny problem mam z 3-ma z 4 krzaków Aussie. Tyle, że tutaj chyba ja zawiniłem. Dodałem im zbyt dużo pod nogi, porosły grubaśne krzaki, ale owoców mało.
Jest jeszcze Anna Russian. Późno siana, dogania resztę, ma już owoce, ale małe.
Jestem tylko ciekaw jak będą smakowały :lol:
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Pomidory z Rosji

Post »

aria pisze:Żeby mieć wcześniej pomidory, to trzeba je wcześniej posiać.

Gałka68, kiedy były siane pomidorki te syberyjskie pomidorki, wiesz może, w styczniu?
Witam . Wlasnie w tym tiki porownalam : mialam posiane 29 odmian w lutym , 8 marca reszte tunelowych I potem 19 -30 marca te pod chmurka .
Pamiati Korneeva posiany w marcu wyprzedzil wszystkich I wydal dojrzaly owoc na 25dk . Wszystko zalezy tez od odmiany .
Ja napisze o swoich gatukach I zdjecie wysle jak dotre na dzialke .
W tym roku wznawiamy odmiane ????? , z Gruzji dziewczyna przywiozla pare nasion , a teraz rozpowtzechniaja . Bardzo ladny pomidor .
Nie da sie me 100% powiedziec ze jakas odmiana jest dobra , naprzyklad u mnie ???? ?????? (Roze Texasu ) pelne dolne grono 5 pomidorow , a u dziewczyn - jeden duzy na 40dk , ale odmiana jest smieszna - pierwszy poziom zwykly policies , drugi - serduszka , a trzeci - wawelskie pierniczki )))
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Gałka68, dzięki za odpowiedź. Jestem ciekawa tych wczesnych odmian.
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Pomidory z Rosji

Post »

aria pisze:Gałka68, dzięki za odpowiedź. Jestem ciekawa tych wczesnych odmian.
Chodzi ci o wysokie , czy gruntowego typu ?
Ten rok to nie jest taking dobry do testowania (((, u nas na Bialorusi jest zimno I leje , ale mozna cos nadlubac z tych najwczesniejszych ))).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Z rosyjskich u mnie mocno zarumieniony już Volovie Ukho . W ubiegłym roku był znacznie
wcześniej , ten rok nie sprzyja uprawom pomidorów . Chyba trzeba się rozejrzeć za
odmianami syberyjskimi .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”