Pomidory olbrzymy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vkris
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 23 lut 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Dorcinda pisze:On wygląda bardziej jak italian giant, ale w sieci sprzedają takie pod nazwą bawole serce. W ogóle, to bardzo częste zjawisko nazywania dużych pomidorów "bawole serce". Nie raz spotkałam się z takimi komentarzami odnośnie różnych dużych pomidorów, które u mnie rosły a z bawolimi sercami wiele wspólnego nie miały pani zobacz jakie wielkie pomidory, to są te, no... "bawole serca"...

Tylko, że ja te pomidorki wysiewałem z nasion, uprawiam tylko z własnej rozsady. Odmiana OXHEART na 100%, zatem Bawole Serce, lub w typie Bawolego Serca, bodajże były to nasiona Legutko, ale nie jestem do końca pewien i musiałbym zerknąć w dziennik. Możliwe, że dla lepszej sprzedaży przedsiębiorstwa nasienne nieco kombinują z nazewnictwem:-)

Ciekawostką jest to, o czym wspomina forumowicz. Gleby w mojej okolicy raczej do czarnoziemów i fluwisoli nie należą ;:222 Przewaga klas IV i V, łatwo przepuszczalnych i piaszczystych gleb, a pomimo to pomidorki się udają lepiej, niż na cięższych, żyźniejszych ziemiach II i III klasy (wydałem sadzonki rodzince, mieszkają na urodzajniejszych terenach, a pomidorów było tyle co kot napłakał, oczywiście jest całe multum innych czynników, które na to mogły mieć znamienny wpływ, o których nie warto się rozpisywać, ale tak łopatologicznie patrząc, przynajmniej z mojej praktyki pomidorki lepiej udają się na słabszych kategoriach ziem- ot taki paradoks ;:124 )
Pozdrawiam,
Krzysiek
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Vkris pisze: Tylko, że ja te pomidorki wysiewałem z nasion, uprawiam tylko z własnej rozsady. Odmiana OXHEART na 100%,
Aż sobie wygooglałam, faktycznie jak wpisać "OXHEART tomato" pierwszy wyskakuje link z pomidorem podobnym do twojego, ale już w następnych pomidory wyglądają całkiem inaczej. Czyli znowu mamy nieścisłości - nie pierwszy i nie ostatni raz. A pomidory i tak prima sort ;:136
Dorota
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Vkris pisze:
Ciekawostką jest to, o czym wspomina forumowicz. Gleby w mojej okolicy raczej do czarnoziemów i fluwisoli nie należą ;:222 Przewaga klas IV i V, łatwo przepuszczalnych i piaszczystych gleb, a pomimo to pomidorki się udają lepiej, niż na cięższych, żyźniejszych ziemiach II i III klasy (wydałem sadzonki rodzince, mieszkają na urodzajniejszych terenach, a pomidorów było tyle co kot napłakał, oczywiście jest całe multum innych czynników, które na to mogły mieć znamienny wpływ, o których nie warto się rozpisywać, ale tak łopatologicznie patrząc, przynajmniej z mojej praktyki pomidorki lepiej udają się na słabszych kategoriach ziem- ot taki paradoks ;:124 )
Temat rzeka, więc aby go nie drążyć powiem tylko tyle, że do ,,udania" się pomidorów bardziej ma wpływ, to co w glebie faktycznie jest, niż to jaki to typ gleby. :)

Może być gleba klasowo lepsza, a jednak zawartość w niej składników jest na tyle nieodpowiednia, że będą występować niedobory.

Nie mam tu na myśli skrajnych przypadków, typu piasku z piaskownicy. ;:224
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Oxheart z f-my 'Lobelia II' kupiony od Marko Polo w niczym nie przypomina sakiewki.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

BobejGS pisze:Może być gleba klasowo lepsza, a jednak zawartość w niej składników jest na tyle nieodpowiednia, że będą występować niedobory.
Zagadnienie nie jest tak oczywiste, jakby to się na pierwszy rzut oka wydawało - Błażej.

Analiza gleby metodą uniwersalną daje nam obraz tego, co jest zawarte w tzw. roztworze glebowym, czyli w wodzie , którą nasycona jest gleba. To są składniki najłatwiej dostępne roślinom i najszybciej. Ale w glebach istnieje jeszcze zjawisko nazywane sorpcją. To są składniki mineralne związane przez koloidalną frakcję gleby i tych związanych składników jest tym więcej, im lepsza klasa gleby. Tak, że jeśli weźmiemy dwie gleby, dajmy na to klasy I i V. o identycznej analizie metodą uniwersalną, to w glebie klasy I warunki wegetacji roślin będą znacznie lepsze.
Dopiero gdybyśmy zrobili analizę tych gleb metodą polową , zobaczylibyśmy, że zawartości fosforu, potasu i magnezu różnią się na korzyść gleby klasy I.

Stąd istnieje podział gleb na dwa kompleksy : żytnio- ziemniaczany tj gleby gorsze pod względem agronomicznym, i kompleks pszenno- buraczany, żyźniejsze.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Dzięki za rozwinięcie tematu dot gleb. ;:136

Chodziło mi jednak o coś innego. :wink:

Głównie o to, że niekoniecznie musi być tak, że jak ktoś ma lepszą klasę gleby, to zawsze będzie miał dorodniejsze pomidory i jeszcze nic przy nich nie robiąc. :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Kilka moich pomidorów gigantów zaczyna kwitnąć. :wink:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Coś staśmione te giganty ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Z tych gigantów zostawiłem właśnie po jednym staśmionym na krzaku. Wkońcu giganty mają urosnąć. :wink: :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

No to mała aktualizacja moich pomidorów gigantów. Niestety nie wszystkie rosną tak jakbym tego oczekiwał. Pozostawianie na krzaku po jednym staśmionym kwiatku, wiąże się ze sporym ryzykiem. Zwłaszcza że na drugim gronie już raczej staśmionych nie ma. Pokaże w takim razie te najlepiej rokujące na razie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Dawno nic nie pisałem, a pomidory giganty sporo podrosły. :)

Jeden z tych mniejszych zaczyna dojrzewać. :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Pomidor Gigante,jak do tej pory na razie mój rekordzista - 1100 gram. Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory olbrzymy

Post »

Też mam swojego,nomen omen , faworyta ;:306 .Muszę jednak jeszcze poczekać i zobaczyć na co go stać.Rośnie w gruncie od połowy czerwca,więc jest troszkę do tyłu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”