Siew,rozsada,pikowanie pomidorów cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

jak wcześniej wspomniałem do kuwety wysiałem pomidory i paprykę ładnie powschodziły ale nie wiem co jest co czy na tej fazie rozsady jakoś to rozpoznam bo nie mogę i tu i tu łodyga jest owłosiona :)
marek3232
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 22:05
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Jaka może być przycznyna żółknięcia liści w sadzonkach pomidorów zaczynają żółknąć liście dolne
i proszę o rade jaki popełniłem błąd bo nie chce stracić pomidorów

Obrazek

a jak oceniacie sadzonki, czy coś z nich będzie?
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

[quote="uki94"]Witam czy wszystko dobrze z moimi pomidorami:
Obrazek
Obrazek Obrazek
prosze odpowiedź
Lukasz uki94
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

marek3232 pisze:Jaka może być przycznyna żółknięcia liści w sadzonkach pomidorów zaczynają żółknąć liście dolne
i proszę o rade jaki popełniłem błąd bo nie chce stracić pomidorów.
Witam.Żółknięcie dolnych liści to naturalny proces w przypadku zbyt długo przetrzymywanych sadzonek.
Rozsada zbyt wybiegnięta jest to związane z niedoborem światła i wysoką temperaturą.
Jeśli będzie posadzona jak najszybciej to może coś z niej będzie.Jeśli sadzenie będzie za jakiś czas, to rokowania są niepewne.Proszę rozsadę doświetlić i obniżyć temperaturę powietrza,oraz rozsunąć poszczególne rośliny.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

uki94 pisze:Witam czy wszystko dobrze z moimi pomidorami:

prosze odpowiedź
Wyglądają całkiem przyzwoicie.Ten żółty listek to nie problem.
Natomiast większe pomidory przetrzymywane były w zbyt niskiej temperaturze (czerwona łodyga).
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Tunel foliowy( boki z ram okiennych) gotowy, sadzonki papryki i pomidorów odpowiednio wyrośnięte, czas rozważyć termin wysadzenia na miejsce stałe. Obrazek Obrazek Obrazek
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Bardzo ładne sadzonki !! moje są troszkę mniejsze i mam ich tylko 12 z 25 bo reszta została wyrzucona nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ponieważ sadzonki w pojemnikach po jogurtach są bardzo ładne a te w pojemnikach od palet do rozsady chorują mam pytanie mam wysiane nowe zaczynają wykształcać liście właściwe będą dobre do 15 maja ?? Wasze pomidory też gubiły pierwsze liście właściwe ??
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Sadzonki doskonałe..pogratulować..!!!! Ja chyba część dziś wysadzę do foliaka...choć trochę się boję, w tamtym roku nie dopilnowałam i zmarzły :oops: Przymrozek mnie zaskoczył skutecznie, nie był zapowiadany a pojawił się.Nie chciałabym być zaskoczona w tym roku.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Teraz jak pomidory mają dużo światła i odpowiednią temperaturę to pomidory w tydzień potrafią urosnąć tyle co przez miesiąc w lutym. Przestańmy na tym forum mówić o chorobie sadzonek a mówmy tylko o niewłaściwej pielęgnacji. Uważam że podstawowym błędem jest utrzymywanie w doniczkach zbyt dużej wilgotności, należy podlewać sadzonki z umiarem, nie można trzymać sadzonek w kubkach w których nie ma wystarczająco dużego otworu(wystarczy popatrzeć na czarne doniczki , ile tam jest dziur w spodzie doniczki) To że sadzonki pomidorów gubią dolne listki czy liście to nie ma znaczenia ,jeżeli górne liście są ładne i mają zieloną barwę. Ja swoje pomidory i paprykę planuję wysadzić do tunelu w przyszłym tygodniu- zostawię tylko wolną przestrzeń ( nie posadzę pomidorów teraz) tuż przy ścianie by ewentualnie mieć możliwość(na wypadek przymrozków) osłonić od ścian i góry włókniną.
marek3232
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 22:05
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Planuje dwudziestego wysadzić pomidory do szklarni,a na noc wstawiac promiennik z butlą z gazem ustawiony na minimum zabezpieczenie przed przymrozkami w nocy.
Może ktoś tak robił proszę o opinie czy pomysł jest dobry czy może nie warto tak robić.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Moim zdaniem nie warto. Rośliny podhartować i wysadzić do foliaka i pilnować spadków temperatury poniżej zera.Na taką okoliczność można i trzeba się zabezpieczyć ogrzewaniem.Ja wstawiam 4 wkłady zniczy - oczywiście zapalam podczas spadku temperatury .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

judyta pisze:....Ja wstawiam 4 wkłady zniczy - oczywiście zapalam podczas spadku temperatury .
A jakiej wielkości masz tunel?
Pozdrawiam Andrzej.
Marta1975
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 kwie 2008, o 14:34
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witam i proszę o pomoc.
Mam 2 miesięczne sadzonki pomidorów odmiany Hildares i Harzfeuer, niestety robię jakiś błąd ponieważ listki mają omdlałe końcówki, które później schną.
Proszę doradźcie mi coś.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”