Siew,rozsada,pikowanie pomidorów cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Wszystkie pomidory mogą być sadzone w szklarni; pomidory lubią ciepło i słońce. W szklarni pomidory mają lepsze warunki do wegetacji niż w gruncie gdyż jest im cieplej niż w gruncie, mniej są narażone na choroby. gdyż mogą mieć zawsze suche liście a przez suche liście trudniej wnika choroba, mogą rosnąć wysoko i można je prowadzić po sznurku oraz co ma chyba duże znaczenie - można rozpoczynać uprawę pomidorów co najmniej miesiąc wcześniej i zakończyć dużo później niż w gruncie. Jedyną ujemną cechą uprawy w szklarni lub pod folią jest to że należy je zapylać poprzez potrząsanie krzaka lub opryskiwanie wodą z dodatkiem "betoxonu" Należy również utrzymywać w szklarni ziemię w ciągłej wilgotności gdyż pomidory potrzebują dużo wody. MOMMY_B- jestem pełen uznania dla osiągnięć Twoich w przygotowaniu rozsady pomidorów.Twój przykład pokazuje że stworzenie roślinkom optymalnych warunków to pewny sukces w przygotowaniu zdrowej sadzonki. IDA74- w przygotowaniu sadzonek pomidorów, jak w życiu potrzebny jest umiar. By roślinka skiełkowała i wyrosła na ładną sadzonkę naprawdę nie trzeba nic więcej niż normalna ziemia ogrodowa jaką można kupić w każdym sklepie ogrodniczym. Stosowanie "wynalazków jakie Ty zastosowałaś to nie tylko zwykłe wyrzucanie pieniędzy ale również działanie na swoją szkodę. Szukanie na siłę w więdnięciu rozsady pomidorów chorób grzybowych, nic nie da, bo sama wiesz najlepiej co niewłaściwego zrobiłaś . Pikując pomidory należy bardzo ostrożnie to robić by nie pozbawiać sadzonki włoskowatych korzonków, nie należy na siłę wyciągać z ziemi roślinkę bo przy tym sposobie urywają sie korzonki. Być może że więdnięcie pomidorów po pikowaniu spowodowane jest tym że w trakcie pikowania zniszczone zostały w części korzonki(to najdrobniejsze) i roślina do czasu aż odtworzy je jest osłabiona i zwiędnięta.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Witam

Mam pytanie jeżeli moje pomidory we foli już zaczynają kwitnąć co mam robić jak je zapylić?
Jerszcze jedno pytanie kiedy sadzić papryke pod osłony?
Lukasz uki94
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

uki94 pisze:Witam

Mam pytanie jeżeli moje pomidory we foli już zaczynają kwitnąć co mam robić jak je zapylić?
Jerszcze jedno pytanie kiedy sadzić papryke pod osłony?
Przeczytaj mój post powyżej, podałem w nim dwie możliwości- ekologiczną i mniej ekologiczną.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

uki94 pisze:Witam

Mam pytanie jeżeli moje pomidory we foli już zaczynają kwitnąć co mam robić jak je zapylić?
Jerszcze jedno pytanie kiedy sadzić papryke pod osłony?
Warto przeczytać m.in. tematy (tu jest wszystko na temat uprawy) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=pomidory
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=pomidory
Do zapylania kwiatów pomidorów w tunelu i szklarni należy używać Betoxon. Pomaga przy zapyleniu w temperaturze powyżej 25 stopni i poniżej 15. Ja moczę w pełni rozwinięte kwiaty w rozrobionym płynie Betoxon 2 x 3 razy w tygodniu. Zanurzam je w małym naczyniu w którym mam płyn. Za każdym razem robię nowy. Zrezygnowałem ze spryskiwania by nie moczyć liści, dojrzewających owoców, ... Gdy temperatura jest od 15 do 25 stopni stosuję "potrząsanie" krzakami. Przy upalnej pogodzie należy tunel intensywnie wietrzyć - otworzyć wszystkie drzwi.
Ja paprykę do tunelu sadzę na początku maja. Mam jednak agrowłókninę, którą zabezpieczam je w razie przymrozków. Ty wysadź po przymrozkach majowych.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Obrazek Obrazek
Rozsada ma półtora miesiąca :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Moje pomidory w tunelu już zaczynają kwitnąć. :lol: :P
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

No to już nie możesz być w temacie pikowanie pomidorów tylko w temacie wszystko o pomidorach 2 ;:1 ;:1
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tak. Tam dam jutro zdjęcia. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Moje pomidory zaczynają już kwitnąć
Lukasz uki94
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Kiedy posiane?
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Post »

Miałam tak samo liście dolne opadały , myślałam że to jakaś choroba ale to tylko powód suchego powietrza i zbyt dużej temperatury .Nie wiem jak ty ale ja je trzymałam na parapetach w domu i co rok tak samo .Ale po przesadzeniu na miejsce stałe jakby ręka odjął .
KASIA
Mała Ogrodniczka

Post »

A ja mam takie pytanko: czy to w czymś przeszkadza, żeby wysiać pomidory gruntowe od razu do dużych doniczek? To chyba niemożliwe, żeby od momentu wysiania do momentu wysadzenia do gruntu "poszły" w korzeń z tego powodu?
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

nie bardzo rozumiem, czy chodzi o to żeby posiać i nie pikować ?

sieję pomidory do dużych doniczek, czy skrzynek ale potem pikuję.
Pozdrawiam.
Ola
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”