Papryka w doniczce, na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Moje papryki słodkie duże sadzę do doniczek 10-12l.Spokojnie sobie rosną.Jednak lipiec-sierpień muszę podlewać
2-3 krotnie.Aktualnie się hartują.Na miejsca stałe pójdą za tydzień.W b.roku jest to Ożarowska,aktualnie tworzy już rozgałezienia i kwiaty. ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Czy do karłowej papryczki też powinien być pojemnik conajmniej 10l?
Mam kilka sadzoneczek mini bell i w mojej wizji miały one stać na zewnętrznym parapecie balkonowym, myślałam, że posadzę je w dwu lub trzylitrowych doniczkach :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Rzepko nigdy nie miałem papryki karłowej.Jeśli jednak piszesz o odmianie typowo karłowej(małej jak te ozdobne)to starczą mniejsze doniczki.Ktoś tu już pisał,że karłowe sadzi w doniczkach 2 l. ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Dzięki za info, ja nigdy nie uprawiałam żadnej papryki, więc prawie dyżuruję na F. :)
Sądzę, że ona ma być mała, na dilerkach było napisane Mini Bell Orange i Mini Red.

Pozdrawiam ;:136
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Czy ktoś uprawiał paprykę czerwoną Yolo Wonder ? Jak owocuje?
Awatar użytkownika
Vierrna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 kwie 2015, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Rzepka też w tym roku posiałam Mini Bell (Chocolate), zobaczymy co z tego wyjdzie. Dostałam od sprzedającego instrukcję wysiewu i pielęgnacji, jednak nic nie jest napisane o pojemności doniczek :( W tamtym roku miałam kilka krzaczków papryczki ostrej De Cayenne i jakąś słodką. Pojemniki nie były duże, chyba nawet 5 l nie miały. Ostre ładnie mi obrodziły a słodka miała jeden owoc i to na dodatek jakiś zniekształcony :P ale to były moje początki i raczej eksperymenty :) dlatego teraz zdecydowałam się na odmiany z przeznaczeniem do doniczek.

Pozdrawiam
Jak jedyna marynowana cebulka w sałatce owocowej.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Rzepka pisze: Sądzę, że ona ma być mała, na dilerkach było napisane Mini Bell Orange i Mini Red.
Słowo 'mini' - odnosi się tu przede wszystkim do wielkości owoców :)

U mnie w gruncie miały po ok 30cm, tylko, ze ja je ogłowiłam dużo wcześniej, zanim poszły do gruntu - więc pewnie bez ogłowienia dorosłyby do 40cm. One są mniejsze niż papryki o dużych owocach, ale jednak do karłowych bym ich nie zaliczała. Jeśli roślina ze wzrostem dojdzie do 40cm, to już wcale nie taki karzeł :wink: Nie pamiętam tylko jak rozbudowany miały system korzeniowy ;:131

Myślę, że na 1 szt. to doniczka min. 5l będzie dobra. 2 l, to na pewno za mało, no na upartego możesz spróbować w 3l - zawsze więcej, to lepiej.

Ogrodnicy mają różne doświadczenia w uprawie papryk w donicach, ale jest taki pogląd mówiący o tym, że im większa donica tym większy plon :) Nie można oczywiście zapominać też o nawożeniu, bo z czegoś te owoce się biorą :wink:

Jeśli chodzi o skrzynki balkonowe - to nie wiem, zależy jaka skrzynka, czy duża czy mała, lepsza na pewno głębsza niż płytsza. Musisz Rzepko po prostu zaryzykować :) To wtedy i my będziemy mądrzejsi o takie doświadczenie :wink:
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Amanitko nasiona tych papryczek mam od Ciebie, bardzo za nie dziękuję, zamierzałam je posadzić w 3l donicach, ale jak będzie trzeba to przygotuję większe, na razie są to maciupeńkie sadzonki :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Zgadzam się z tym, ze im większa donica to większy plon, choć nie zawsze jeśli dana odmiana jest.. po prostu mała :wink: jak np. explosive ember :)

polacam filmik https://www.youtube.com/watch?v=URPPQi903ZY
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Papryki tej pani są absolutnie rewelacyjne.

Ja spóźniłam się z siewem papryczek i też będą docelowo w doniczkach w tym sezonie.

Podzielę się info, że nasiona moczyłam dobę w naparze z rumianku i bardzo szybko prawie wszystkie wykiełkowały
( jak na papryczki), niektóre po tygodniu, od razu w ziemi w zwykłej temp. w domu nie ogrzewanym nocą.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

A ja wysiałam kilka papryczek Sweet Pickle, podobno nie rosną wysoko i nie wymagają dużo podłoża, więc chciałam je na balkonie hodować. Zastanawiam się, czy posłuży im taka głębsza skrzynka jak na pelargonie i jak je rozstawić, co ile centymetrów mniej więcej. Czy ktoś może hodował tę odmianę w pojemnikach?
pozdrawiam

Ewa
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Ewa, ja hodowałam papryczki na balkonie, rozdałam też znajomym, u mnie jedna roślina miała swoją skrzynkę 40 cm, i doskonałą ziemię kompostową, u innych pozostały w doniczkach 3 litrowych - mój plon nieporównywalnie większy, na jesieni wstawiłam do mieszkania, bo jeszcze było sporo niedojrzałych. Aha, i dorosły gdzieś do 60 cm, też znacznie większe krzaczki niż te doniczkowe.
Basia
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Tak, wszyscy mówią, że dla papryki większa doniczka równa się większy plon. Ale ta moja Sweet Pickle chyba sama z siebie jest małym krzaczkiem (zależnie od źródła dorasta do 25 lub 40 cm), więc nie ma co szaleć, tak mi się wydaje przynajmiej.
pozdrawiam

Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”