Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Albo pozostaje Ci zapytać czy jakiś miły forumek (jak ja :;230 ) te odmiany ma i chciałby się podzielić za darmo :)
bdan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 kwie 2014, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

PaulaPola pisze:Albo pozostaje Ci zapytać czy jakiś miły forumek (jak ja :;230 ) te odmiany ma i chciałby się podzielić za darmo :)
O co za niespodzianka. Byłabym bardzo wdzięczna, nie wiem, czy na forum mogę die uśmiechnąć o te nasionka, czy jakoś prywatną wiadomością mogę się z Tobą skontaktować, oczywiście pokryję koszty przesyłki.
Awatar użytkownika
KornelkowaMama
50p
50p
Posty: 78
Od: 29 maja 2015, o 07:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Ja w zeszłym roku kupowałam trochę nasion na mojepomidory. Nie kupowałam z ich sklepu tylko na allegro, ale niestety nasiona były pomylone przynajmniej w przypadku właśnie Chocolate stripes (na 4 krzaczki jeden miał liście pomidorowe, a pozostałe trzy ziemniaczane, z żadnego nie wyszedł prawdziwy chocolate stripes). Pomylone miałam też nasiona Coustralee, miał być bardzo wysoki a nie urósł mi nawet do bioder i pomidorki były bardzo małe.

W tym roku te nasiona kupiłam od innego sprzedającego, zobaczymy co tym razem będzie :-)
bdan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 kwie 2014, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

KornelkowaMama pisze:Ja w zeszłym roku kupowałam trochę nasion na mojepomidory. Nie kupowałam z ich sklepu tylko na allegrooo, ale niestety nasiona były pomylone przynajmniej w przypadku właśnie Chocolate stripes (na 4 krzaczki jeden miał liście pomidorowe, a pozostałe trzy ziemniaczane, z żadnego nie wyszedł prawdziwy chocolate stripes). Pomylone miałam też nasiona Coustralee, miał być bardzo wysoki a nie urósł mi nawet do bioder i pomidorki były bardzo małe.

W tym roku te nasiona kupiłam od innego sprzedającego, zobaczymy co tym razem będzie :-)

Dzięki, że piszesz o swoich doświadczeniach. Wiadomo, że lepiej kupić tańsze nasionka, ale szkoda wyrzuconej kasy i pracy, jak sie okazuje, że nasiona są pomylone, bo przecież nie po to szukamy konkretnej odmiany. Czyli mojepomidory odpadają.

Życzę, by w tym roku wszystko było ok.
AgusWT
100p
100p
Posty: 105
Od: 20 kwie 2016, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

bdan ja kupowałam w tym roku po raz pierwszy kilka odmian i moje koleżanki z pracy co zejdzie zobaczymy ale jeśli chodzi o przesyłkę to szybka i bezproblemowa
bdan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 kwie 2014, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Że przyszło to 10% sukcesu, żeby urosło to zamówiliśmy to jednak 90%, bo jak urośnie byle co, to w stacjonarnym za grosze obojętnie jakie nasionka możemy kupić. :(

Za rok będzie można coś chyba dopiero powiedzieć, jak więcej osób skorzysta z ich oferty. Ja żyję nadzieją, że od PaulaPaola dostanę nasionka
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

W Tesco wystawili nasiona firmy ''vita'',czy jakoś tak.Takie jak bywają w Biedronce.Dwa regały stoją,są grupy cenowe.Wzięłam malutką paczuszkę chyba cynii meksykańskiej i sprawdziłam na czytniku...ponad 3 zł :shock: .Innych cen nie sprawdzałam,to była 5 gr cenowa.

W Obi akurat wystawiali nowy towar i nie było jak się rozejrzeć.

Jestem z siebie dumna ;:224 ,nie kupiłam żadnych nasion...
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Witajcie! Kiedyś w jednej książce czytałem dosyć dziwną rzecz dotyczącą sprzedawanej rozsady, mianowicie chodzi o sprzedaż rozsady rzodkiewki (!) w wielodoniczkach :shock: Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym fantem?
AgusWT
100p
100p
Posty: 105
Od: 20 kwie 2016, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

McMarchewka Ja się nie spotkałam z rozsadą rzodkiewki w ogóle, nawet teraz się zastanawiam po co przygotowywać rozsadę jak rzodkiewka i tak szybko wschodzi i praktycznie w każdych warunkach.
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

W zeszłym roku ogród mnie przerósł ta z nie miałam zupełnie czasu ale jednak pomidorki zdrowo rosły i nie chorowały. Nie zabrałam praktycznie żadnych nasion, stąd moje pytanie: jakiej firmy nasiona polecacie? Interesują mnie pomidory, papryki i inne warzywa :)
Mam jeszcze odrobinę nasion sprzed 2 lat pewnie będą jeszcze dobre?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

McMArchewka Ja w ubiegłym roku uprawiałem na niewielkim areale rzodkiewkę z rozsady i byłem z niej bardzo zadowolony. Nie uważam jednak by na produkcji rozsady można było zarobić.
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Nasiona warzyw kupowałem na allegro u kilku sprzedawców i w sklepie wysyłkowym ogrodymaryli.com Na pewno jeszcze dokupię w miejscowym ogrodniczym :D

Jeżeli urośnie to, co w opisach, jesienią będzie można pochwalić...
janZziemia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 13 sty 2015, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Naprawdę kupowałeś w sklepie internetowym ogrodymaryli.com i płaciłeś 1,5 zł po 21% zniżce za 12 nasion cebuli ocenionej pięcioma fejkowymi gwiazdkami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”