Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

W W-wie w M1 są na pewno.Sama we wtorek kupiłam kilka opakowań. Ceny są niższe niż w ogrodniczym, ale nie pamiętam, czy to była promocja.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

W Auchan faktycznie są już nasiona ,jest kilka cen w zależności od grupy .Wybór jak dla mnie skromny ,nic ciekawego .
Dzisiaj zajrzę do Tesco , może tam będzie lepiej .
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Nasiona PNOS co roku mają w sklepach eLecrerc. Oczywiście nie jest to pełna oferta, ale i tak zanim nastanie szał wiosenny można tak wybierać spośród kilku odmian ogórków, marchewek czy fasoli szparagowej. W porównaniu z typową marketową ofertą typu jedna odmiana jednego warzywa na stojaku, to i tak sporo i wybór prawie jak w ogrodniczym.
Cen nie pamiętam, ale chyba były przyzwoite, skoro co roku coś z tych stojaków kupuję. Swoją drogą PNOS bardzo lubię i żałuję, że w sklepach króluje gównie vilmorin (również jako marki własne sklepów) i czasem Legutko. Chociaż w bricomarche zauważyłam również dość okrojoną, ale jednak ofertę nasion Polan.
ogrodowo
Zapraszam :-)
maxx
100p
100p
Posty: 123
Od: 14 kwie 2011, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Najwcześniej chyba były nasionka w supermarketach na "K" pod marką Vita Line z tyłu jest napisane, że przepakowane i prze etykietowane przez znaną firmę na "V". Takie charakterystyczne małe torebki. Chyba tylko w dyskoncie na "L" są inne nasiona reszta bierze z jednego źródła. Ale jak się mieszka na prowincji nawet z takich nasion można coś wybrać. W zeszłym roku miałem na przykład piękne wilce w wielu kolorach. Przy cenie 70 groszy grupa 1 można kupić kilka kolorowych torebek zamiast mieszanki.
Przy okazji zapytam czy widział ktoś w sklepowej sprzedaży pomidorki Amana Orange? Kupowanie za pobraniem 20 czy 30 nasion jest strasznie nieopłacalne :(.
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Szukam nasion Heliotropa.
Obeszłam dziś stoisko w Auchan, ale mimo wystawy nasion z kilku firm, tych nasion nie było.
W osiedlowych sklepach też nie ma.
Jakby ktoś gdzieś zauważył, to proszę o info.
Pozdrawiam Kaśka
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Patrząc na ostatnie wpisy, śmiem nieśmiało twierdzić, że mój sklep ogrodniczy znajdujący się w małej mieścinie jest super zaopatrzony :tan
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
maxx
100p
100p
Posty: 123
Od: 14 kwie 2011, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Super zaopatrzone stoisko w mojej malej mieścinie pojawia się na targowisku, Mają chyba z 5 takich wysokich 2 metrowych wieszaków. Myślę, ze na początku zanim część się rozsprzeda a resztę ludzie niemiłosiernie pomieszają jest około 1000 pozycji. Brzmi bogato ale jeśli samych astrów jest z 50 rodzajów podobnie Cynii to już nie jest "na bogato". W sklepach jest tylko to co jest masowo kupowane. Świadomość ludzi też jest średnia. Jak się tam przewijam to przeważnie ludzie kupują na zasadzie "niech mi pan da jakieś dobre ogórki". Przy takim obrocie sprawy to się nie dziwię, że ogórków jest 5 odmian "same te dobre" :D. Kiedyś zastosowałem się do lokalnej tradycji i poprosiłem jakieś niechorowite pomidory .. to dali mi Hektora za 7 złotych. Zgnił zanim dojrzał pierwszy owoc. A może to rok taki zły był :D.
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

maxx pisze: Przy okazji zapytam czy widział ktoś w sklepowej sprzedaży pomidorki Amana Orange? Kupowanie za pobraniem 20 czy 30 nasion jest strasznie nieopłacalne :(.
Witaj :wit
Obawiam się, że nie znajdziesz tej odmiany w sprzedaży (oprócz alledrogo i pom...andi).
Rzuć okiem do działu ogłoszenia - http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=11 , tam ogłaszają się użytkownicy forum, możliwe że znajdziesz tam kogoś, kto po wysłaniu przez Ciebie koperty zwrotnej wyśle Ci tą odmianę.


PS. Widział ktoś może w Te..co już nasiona?
Pozdrawiam - Waldemar
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Byłam w wielkim szoku wchodząc do małego sklepiku ogrodniczego na moim osiedlu.
Znalazłam ciekawe odmiany pietruszki, sałaty masłowej z czewonymi końcówkami liści
i sporo innych wynalazków. W marketach zaś - wszystkiego niby wiele, ale tych wyjątkowych
nie znalazłam nasion.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
maxx
100p
100p
Posty: 123
Od: 14 kwie 2011, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

W "owadowym" dyskoncie dziś pojawiły się nasionka ale szału nie ma. Źródło to samo co prawie wszędzie "przepakowano i przez etykietowano w V.... Garden". Udało mi się kupić jeszcze do uratowania ciemierniki białe przecenione z 10 na 2.99 :).
grols
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 lut 2016, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! :wit
(właśnie się zarejestrowałem, ale ogródkiem zajmuję się od kilku lat)

Idealny temat :) Gdzie kupić- to bardzo istotne, ale od tego sezonu moim priorytetowym założeniem jest bardziej szczegółowo sformułowane pytanie, czyli Gdzie kupić nasiona warzyw nie poprawionych genetycznie, warzyw które NIE będą równe, duże? Szukam nasion warzyw ulepszanych metodą naturalną, czyli poprzez krzyżowanie, nie poprzez modyfikację genetyczną, często od innego gatunku.

Ktoś z Was wie?

Piotrek z Mazur
szalonykon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 20 lis 2008, o 22:54

Nasiona pomidorów Jaga lub Irka

Post »

Witam,
Ma może ktoś namiar gdzie mogę kupić nasiona tych pomidorów. Przeszukałem cały internet i nic.
Pozdrawiam.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona pomidorów Jaga lub Irka

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”