Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
florina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lut 2015, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Ja po tygodniu czasu od zamowienia napisalam do PNOS pytanie odnosnie mojej przesylki na co dostalam odpowiedzi ze i owszem zamowienie wplynelo ale wplata nie wiec nie wiedza czy zmianiac na przesylke za pobraniem czy zaplace teraz przelewem. Wyslalam screen wplaty , tego samego dnia dostalam informacje ze przesylka nadana, da sie? da wiec uwazajcie jak mozna nie zobaczyc wplaty . To byl moj pierwszy zakup i ostatni. Za to polecam zakupy ze sklepu rolmarket.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

W Leclercu bardzo ładne, duże sadzonki wrzośców, w cenie niewiele ponad 6 zł. Różowe i białe.
Pozdrawiam, Marta.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Pojawiły się nasiona w lidlu,oferta chyba taka sama jak w ubiegłym roku.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Czy ktoś z Was zamawiał na alllegggro sadzonki drzew kolumnowych? Mam na myśli drzewka owocowe. Możecie polecić kogoś? A może ktoś na forum taką sprzedaż prowadzi?
Awatar użytkownika
AdamPi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 maja 2015, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Paula

Na alegro nie kupowałem. Za to kupiłem kilka drzewek brzoskwiniowych w sklepie internetowym.( nazwę usunęłam- mod.jokaer)
Wszystko było w porządku zobaczymy jak drzewka sie przyjmą ;)
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Miałam odświeżyć temat, bo w tym roku wyjątkowo kupiłam oprócz nasion sprawdzonych firm kilka torebek z nasionami rekwiat czy selecta. Od razu mogę odradzić. Wschody na tak marnym poziomie, że moje własne nasiona to przy tych mają siłę kiełkowania godną prawdziwego siłacza :wink: Różowa gazania selecta wzeszła w ilości dokładnie 0%, podobnie jak rozplenica (rekwiat). Parę innych nasion wzeszło tak marnie, że szkoda gadać. Z kilku wysiany dyniek baby boo wykiełkowała mi jedna. Skusiłam się na te nasiona ze względu na ciekawe, nietypowe odmiany, takie w sam raz żeby wypróbować. No cóż, nie było mi dane wypróbować wszystkiego, bo firmy poległy z jakością. Inne nasiona pozostałych marek zakupione w tym samym sklepie były bez zarzutu, a te dwie marki okazały się do pupy. Nawet groszek cukrowy selecty wykiełkował tak skutecznie, że nie mogę się go doliczyć 8-) Zaskoczyła mnie za to lobelia z rekwiatu - wykiełkowała bez zarzutu.
Dla pewności w przyszłym roku nie skuszę się choćby na tańczące i świecące w ciemnościach kwiaty, jeśli będą z którejś z marek, które mi podpadły w tym roku. Nie lubię loterii i niestabilnej jakości. Do tej pory opowieści o tym, że komuś wykiełkowało wielkie nic traktowałam z przymrużeniem oka, bo w końcu jaka to filozofia wyprodukować nasiona. W przydomowym ogródku każdy by sobie z tym poradził (pomijając krzyżowanie odmian itd.), ale że firma zajmująca się produkcją nasion może mieć problem z ich jakością, tego się nie spodziewałam. W końcu nawet stare nasiona zwykle jako tako kiełkują, owszem gorzej, ale jednak jakoś, a nie wcale :?
ogrodowo
Zapraszam :-)
Zdun Darek B
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 maja 2015, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żabia Wola k. Warszawy
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Barbara2000 pisze:Z tego co wiem to nasz poczciwy PNOS jest niestety w upadłości i lada moment nie będzie nasion z PNOS-u. Ja mam po drodze centrum ogrodnicze, prowadzą również sklep internetowy a w nim m.in. bogatą ofertę nasion z Vilmorina. Mogę na pw. podać adres www bo tutaj to by była chyba reklama.
Proszę napisz na prv
Tak po prostu lubię to co robię , wielu docenia to co już zrobiłem , tym bardziej mam motywację do następnych działań.
lillowa_wrozka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 cze 2015, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

A Dom i Sad? Kupowaliście może stamtąd coś?
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Nie polecam kupować drzew owocowych przez internet. Tej jesieni zamówiłam dwie śliwy, najpierw jedną, potem drugą, obie były połamane, jedna bardzo, druga mniej. Szły kurierem.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Ogrody Maryli kupował ktoś w tym sklepie ? Znalazłam tam oryginalne roślinki ,ale zastanawiam się czy sprzedawca wiarygodny.
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

anulab pisze:Ogrody Maryli kupował ktoś w tym sklepie ? Znalazłam tam oryginalne roślinki ,ale zastanawiam się czy sprzedawca wiarygodny.
Kilka lat temu kupowałem u nich trochę nasion. Wysyłka szybka, nasiona generalnie dobrze wschodziły. Byłem zadowolony.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Dino_saur a odmiany się zgadzały. Zainteresowała mnie u nich roszponka w rozmiarze xl , takich nietypowych nasion mają więcej,nawet niektórych w goglach nie mogę znależć . ;:218
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

anulab pisze:Dino_saur a odmiany się zgadzały. Zainteresowała mnie u nich roszponka w rozmiarze xl , takich nietypowych nasion mają więcej,nawet niektórych w goglach nie mogę znależć . ;:218
Tak odmiany się zgadzały z opisem, było ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”