Ogórek kolczasty - kiwano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

U mnie w tym roku pójdzie chyba też bezpośrednio do gruntu. Tym bardziej,że przesadzanie mocno odchorowuje. ;:173
Pozdrawiam - Krzysztof
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

No to jak ogórek pomieszany z kiwi i melonem to może da się zjeść, tak jakoś właśnie wyobrażałam sobie ten smak. Może posieję do donic w folii i później ostrożnie wysadzę na miejsce stałe starając się nie naruszyć bryły korzeniowej. Wysieję w następny weekend, chyba wystarczy co?
Dziękuję za odpowiedzi ;:173 i życzę wszystkim forumowiczom Zielonych Świąt Wielkanocnych.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Mnie smakiem przypomina wyrośnięty, żółty ogórek. Nie gustuję. Jakoś nie mogłam się tam doszukać kiwi, melona,...
Smak rzecz gustu - nie popróbujesz może pożałujesz :wink: .
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Potwierdzam ! ;:224 Bajeczki, że smak kiwi, zapach banana to chwyt reklamowy.
Dodam, że ten smak ogórka wzbogacony był o.. :? cierpki posmak. Jak delikatna wersja tarniny. :|
Ale jak do miąższu dodało się trochę cukru i zalało czerwonym winkiem, to co innego :lol: :roll:
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
toxic
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 16 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Bez reklamy, gdyż nigdy nie sprzedawałem. Mi osobiście smakowało jeśli już był żółty. Żonie absolutnie nie, pod żadną postacią. Natomiast kilku znajomym smakowały malutkie, jeszcze zielone.
Edit: Z cukrem i winem ? .. jak mi sie udadzą w tym roku , nie omieszkam spróbować - dziękuje za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Taak. ;:108 Wybrać ten miąższ i dodać wg uznania cukru i wina. :wink: Cukier łamie cierpki smak owocu, a wino łagodzi słodycz cukru. :)
Tylko należy pamiętać, żeby to było kiwano z winem, a nie wino z kiwanem ;:224
Bo u mnie kiedyś, jak znajomi próbowali, to zaburzyli proporcję i ilość.. No i się, że tak powiem, kiwano ;:306
(Winko było swoje, mocniejsze :lol: )
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

A to kiwano nie zepsuje smaku tego wina
bo jakiś nie mogę sobie wyobrazić starego ogórka z cukrem i winem ;:300
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 280
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Kiwano miałem rok temu.
Wysiewany był razem z ogórkami, rosło wściekle ale owoców długo nie mogłem się dopatrzeć.
Dopiero pod koniec sezonu, z zaskoczenia, w dolnej części dojrzałem kilka sporych już owoców.

Jak na ogórka twardy zawodnik, tak wyglądał w gruncie 22-10-2014:
Obrazek

Konsumowany w takim stanie smak miał zaiste cudaczny którego nie podejmuję się określić jednoznacznie.
Jak dla mnie nie był on jednak podobny do przejrzałego żółtego ogórka. Smak był zdecydowanie bardziej wyrazisty jednak mało ciekawy - wpadający w kwaśno-gorzki.

Z tego co w tym wątku napisano zdaje się wynikać że można jeść albo zielone (jak ogórki) albo poczekać aż dojrzeją i są pomarańczowe. Być może smak tych dojrzałych jest inny ?
pozdrawiam, Tomek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Zastanawia mnie dlaczego kiwano sieje się tak późno, skoro ma trudności zdążyć dojrzeć przed końcem lata. Zaraz wysieję do doniczek, choć święto dzisiaj i się nie pracuje, no ale to przecież nie praca, to przyjemność :D
Moje kiwano posadzę w gruncie pod południową ścianą domu i puszczę na balkon. Tam jest zawsze ciepło, a latem to afrykańskie warunki tam panują.
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Kiwano jest ciepłolubne, podobno poniżej 15 stopni przestaje się rozwijać. Na moim opakowaniu pisze, żeby wysiewać je od połowy, do końca kwietnia.
Jutro wrzucę 3-4 nasionka do doniczek, wcześniej robi się u nas ciepło, więc szybciej pójdzie do gruntu. Wysadzę go na "patelni", niech ma afrykańskie warunki :D
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Liście i łodygi drapiące/kłujące, nie wiem czy takie dobre na balkon...

Nie spieszcie się tak z siewem kiwano, na parapecie rośnie jak głupie a potem jeszcze ma focha, bo przesadzone (kij że do gruntu).
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

nie wiem czy takie dobre na balkon...
Jeśli ktoś chce się później na niego nie dostać.. to czemu nie ;:306
Kiwano jest wybitnie ekspansywne. Zarasta i zagłusza wszystko wokół siebie. :? ;:224
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Miałam dziś wysiać, ale tego nie zrobiłam, piszecie, żeby się nie spieszyć- hmm, poczekam parę dni. Skoro takie ekspansywne to kiwano i zachodzi groźba, że na balkon się nie dostanę ;:oj , to puszczę na budynek gospodarczy, tam też afrykańskie warunki panują to będzie miało ciepło :heja
Na balkon puszczę tykwę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”