Rzodkiewka nie grubieje, czego jej brakuje?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Rzodkiewka nie grubieje, czego jej brakuje?

Post »

Witam. 13.kwietnia wysiałem rzodkiewkę do gruntu i przykryłem włókniną. Okres wegetacji od momentu siewu wynosi 35 dni zbliża się już termin zbiorów a tu zonk strasznie malutki korzeń. Co może być przyczyna takiego stanu ??

Bardzo Proszę o Pomoc.


Pozdrawiam.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

1)Zbyt wysoka temperatura ! to na pewno
2) mogła być za gęsto posiana ale główny powód to 1
optymalne temperatura dla rzodkiewki to 13 st :) przy zbyt wysokiej wybija w kwiatostan :wink:
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Post »

gęsto nie była posiana więc to odpada, Temperatur też nie miała aż takich wysokich no były dni kiedy było upalnie ale czy to rzeczywiście przez temp. hmm może dlatego że już jest po terminie bo na opakowaniu jest napisane że przydatna do siewu do 2008. Może ziemia słaba.

Mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny ??

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Pablo87 jak najbardziej zbyt wysoka temperatura, dlatego rzodkiewka "poszła" w liście a nie w korzeń.

To, że nasiona po terminie nie ma żadnego znaczenia, mogłyby jedynie nie wykiełkować.


pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Post »

pabl87 przyczyną było to że na dzień nie zdejmowałeś włókniny i poszło w zielone.
Pozdrawiam Marcin
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Pablo, rzodkiewkę przykrywamy tą najcieńszą włókniną ( P17) w ochronie przed szkodnikami a nie dlatego żeby jej było ciepło, rzodkiewka tego nie lubi i niestety odbija się to na wielkości korzenia.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Moja jest w gruncie bez okrycia, już od kilku dni podjadamy!, a liści prawie nie ma... Tak więc poprzednicy najpewniej mają rację.
Jest jeszcze jeden szczegół- rzodkiewka jest rośliną dnia długiego- kiedy takie nadchodzą, właśnie to- światło(a nie temperatura) stymuluje ją do wybicia w kwiatostan. Dlatego rośliny tej nie da się uprawiać w lecie(chyba, że na nasiona). Ale to tylko taka dygresja na przyszłość, nie mająca bezpośrednio związku z Twoim problemem.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

To znaczy,żę jak część mi zgrubiała, część nie, to ta reszta już nie zgrubieje :-( To nać dla legwana będzie!
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Post »

Witam. To prawda rzodkiewka była przykryta cały czas, teraz wszystko jasne miała za gorąco, ale teraz to już chyba za późno na cokolwiek trzeba posiać nową. Co mogę zrobić teraz kiedy dzień jest coraz dłuższy aby nie wybijała mi w pędy kwiatowe ???


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

To karkołomne- zrobić jej sztuczną noc. Może taką rządkę przykryć na noc odwróconą rynną i zdjąć ok 9., 10. godziny dnia nastepnego? Albo innym korytem...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Post »

a można przykryć czarną włókniną?? Na noc to tak mniej więcej od której godziny ???


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Moja od początku (1,5 miesiąca) jest przykryta włóknina i jest gruba. Sadzę ją jako zaznaczenie rządka z innymi warzywami takimi jak buraczki , sałata, marchewka, pietruszka i wcale nie poszła w liście. Na razie nie była odkrywana. Zajadam ją już od tygodnia. Inne warzywka też maja sie dobrze i rosną jak na drożdżach. Odkryć mam zamiar dopiero po przymrozkach jak się trochę ociepli. na początku w dzień (byle nie upalny) a po zahartowaniu w całości.
Posadziłem też w tym samym czasie bez przykrycia. Zaczyna dochodzić ale jest mniejsza i mniej soczysta.
Ja stawiam że Twoja jest mniejsza bo była zbyt gęsto sadzona. Może to być też sprawa gatunkowa.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

A mógłbyś podać , jaka to odmiana?
Waleria
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”