Papryka ostra "Cyklon"Cayenne '',"Hbanero', 'Jalapenos','Serranos" i inne

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
cayenne
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 maja 2007, o 12:50

Papryka ostra "Cyklon"Cayenne '',"Hbanero', 'Jalapenos','Serranos" i inne

Post »

Witam, mam pytanie co do palikowania papryki ostrej "cyklon" i ogólnej pielęgnacji, bo w internecie można znaleźć naprawdę niewiele na temat tej odmiany. Dotychczas rosła prosto, ale kiedy osiągnęła 10-12 cm zaczęła się tak jakby "płożyć" . Na opakowaniu po nasionach napisane jest, że nie wymaga palikowania, a gdzie indziej znów, że odmiany wysokie (150 cm) trzeba podwiązać. I teraz nie wiem, poza tym mam słabe pojęcie, jak to zrobić, proszę o rady :)
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Jeżeli się przewraca to rzeczą oczywistą jest, że należy ją podeprzeć. Jeżeli nie rośnie w tunelu to warto ją zabezpieczyć podpórką przez wiatrem.
bielok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 maja 2008, o 16:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Papryka chili.

Post »

Witam.

W tym roku pierwszy raz podjąłem próbę wychodowania samodzielnie papryki chili. Postanowiłem w dniu jutrzejszym wysadzić sadzonki do gruntu i o zgrozo nie mogę nigdzie znaleśc opakowania z nasionek papryki. W jakich odległościach od siebie wysadzać sadzonki papryki?



Pozdrawiam
bielok
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Ja sadzę ok co 30 cm.
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Papryka Jalapeno

Post »

Papryczka z kuchni meksykańskiej. Mam już 20-25 cm sadzonki z nasion przywiezionych z USA, wygląda, że będą kwitnąć niedługo. Ale mamy lipiec, posiane były w marcu. Rosną bez tunelu foliowego. Czy ktoś z Was uprawiał i czy jest szansa, że w naszym klimacie zaowocuje?
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Witam. Mój pierwszy post. Też w tym roku zacząłem uprawę chili. Pod koniec marca wysiałem nasiona kilku gatunków. Rosną całkiem przyzwoicie i na kilku roślinach są już owoce. Niedojrzałe jeszcze, ale to tylko kwestia czasu. Pozostałe zaczynają kwitnąć. Tak więc w w naszym klimacie spokojnie będą rosły. Nawet na południowym oknie będą miały dobre warunki. Jalapeno to mało wymagająca odmiana, więc powinna spokojnie zaowocować jeśli zapewnisz jej odpowiednie warunki.
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

I jak tam uprawa? U mnie bardzo ładne owoce, na każdym z 9-ciu krzaczków, ale gdyby lato było dłuższe to pewnie by urosły większe. Nasiona w środku białe, więc zakładam, że nie są chyba tak do końca dojrzałe. Owoce długości ok. 11 cm, ciemno zielone. Ale da się jeść i nawet nie są aż tak ostre ;) Wkroiłam surową do leczo i jest mniam! :roll:
maciekbla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 sty 2009, o 11:46

Papryka ostra

Post »

Witam!!!
Chciałbym zasiać sobie w domu na parapecie paprykę ostrą, ale niestety nie wiem jaką... Chciałbym, żeby nie była ona zbyt duża - aby mieściła się na parapecie... Pochwalcie i podzielcie się swoimi doświadczeniami. Jaka odmiana jest najlepsza i najbardziej odpowiednia na parapet (może jest ich kilka)
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Interesowałem się kiedyś tym samym, w końcu jednak zrezygnowałem z lenistwa bo wydało mi się prostszym podejść na targ i kupić gotowe ostre papryczki niż opiekować się kolejnym warzywem :oops:

Z tego co pamiętam do uprawy parapetowej nadaje się papryka cayenne i chili :)
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

ja wysiałam swoją chyba w pazdzierniku, teraz ma 1szy owoc. To chili, nasiona są z owocu kupionego w sklepie. Obrazek
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Zdrowo wygląda :D Pod lampą jakąś ją trzymasz czy na parapecie ? Jak na parapecie to narobiłaś mi smaka i chyba jednak popędzę do ogrodniczego po nasionka :lol:
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Bez lampy, tylko na słonecznym południowym oknie.
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Post »

Witam.

Widze,że temat jest dawno temu rozpoczęty, ale właśnie tą odmianę papryki kilka dni temu wysiałam .
Jestem początkującą ogrodniczką, :mrgreen: ale z dużym zapałem i sporym miejscem na uprawy, oraz póki co czasu też mi nie brak na to hobby ;)

Czy ktoś tak jak Ja wysiał nasiona papryki "cyklon"? ;:228
Jakie macie doświadczenie w pielęgnacji jej na parapecie jako rozsady i jak się ją uprawia w gruncie i folii??

Z góry dziękuje za wszelkie pomocne informacje :)

Pozdrawiam serdecznie. ;:7

JUŻ TUŻ TUŻ I WIOSNA NA DZIAŁCE BĘDZIE JUŻ !!! ;:2
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”