Prowadzenie pomidorów/ usuwanie wilków,wyłamywanie itp

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przycinanie pomidorów

Post »

Tak myślę, że w mojej ziemi w tunelu, zasobnej w składniki na wyrost, spokojnie da radę na dwa pędy.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przycinanie pomidorów

Post »

Napisz Grażynko kiedyś tam w przyszłości jak sobie poradził. ;:333
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
niepowazny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 kwie 2015, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przycinanie pomidorów

Post »

Faworyt:
Jest to odmiana wymagająca podczas całej uprawy podwyższonego nawożenia pogłównego jak przystało na odmianę wielkoowocową
możesz bardziej przybliżyć co mam z nimi zrobić? jaki nawóz?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przycinanie pomidorów

Post »

Wszystkie wilki wyrastające z kątów liści od samego dołu usuwaj na bieżąco podczas całej uprawy.Faworyt już w fazie doniczkowej potrafi produkować je jak szalony.Nawozu używam wieloskładnikowego o składzie dostosowanym do pory roku.Po wysadzeniu o podwyższonej zawartości fosforu,a od wiązania 2-3 grona o przewadze potasu.Dawki nawozu u mnie liczone w/g fazy wzrostu roślin.Ale kwestia nawożenia to nie w tym temacie o przycinaniu.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
niepowazny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 kwie 2015, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przycinanie pomidorów

Post »

Wielkie Dzięki!!

Pozdrawiam ;:136
Kasencja

Re: Przycinanie pomidorów

Post »

Naczytałam się o tym Faworycie i jego zaletach, że aż sama posiałam :) . Tylko u mnie to jeszcze przedszkolaki, bo i namiot jeszcze niegotowy.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przycinanie pomidorów

Post »

Jak go siałaś Kasiu pierwszy raz to zauważyłaś że w początkowej fazie rośnięcia nie prezentuje się zbyt okazale,jest wręcz brzydki ;:185 Bardzo wcześnie obrasta wilkami i wygląda jak ja po tygodniu niegolenia się. ;:306 Dopiero po1,5-2 tygodniach po wysadzeniu zaczyna ładnie rozkładać liście i wtedy zaczyna wyglądać coraz ładniej.Jak będzie miał co jeść w odpowiednich dawkach do danej fazy wzrostu przez cały okres uprawy odwdzięczy się plonem, a głównie smakiem. ;:333
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
gicor
50p
50p
Posty: 78
Od: 21 lut 2015, o 00:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kraków\zabierzów bocheński

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

czy tak powino sie przycinac liscie w tunelu?
https://www.youtube.com/watch?v=QpUL3PM2JXQ
gosialaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 maja 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Skoro o przycinaniu mowa to jeszcze dorzucę pytanko odnośnie przycinania pomidorów karłowych:
czy można skracać liście oraz czy w ogóle regulować ich rozrost na boki? (dodam, że uprawa w doniczkach)
Czy wyciąć dolne liście a zostawić tylko pod pierwszym gronem?
Uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają.
hienio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 cze 2017, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uszczykiwanie pędów bocznych w pomidorach

Post »

Witam
mam pytanie Czy w pomidorach karłowych Takich jak Bajaja,Koralik,Maskotka uszczykujemy pędy boczne? Roślinka jest mała a pędów dużo.Pierwszy raz w życiu posadziłem te pomidorki na balkonie i chciałbym coś wyhodować,proszę o słówko które pędy usunąć? Jak je prowadzić na jeden dwa czy trzy pędy
pozdrawiam
Henryk
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Uszczykiwanie pędów bocznych w pomidorach

Post »

hienio Bajaja to niski pomidorek możesz go puścić kompletnie na żywioł, nie wpłynie to na jego plenność, ostatecznie później możesz usunąć najstarsze liście. Z Maskotką jest podobnie. Jeśli chodzi o Koralika to sama mam zagwozdkę bo rośnie mi wielki krzaczor, na razie go nie reguluję, nie widzę potrzeby, bo nie jest jakość bardzo mocno wegetatywny, listki ma drobne,ale jeśli nadal będzie tak szalał to odrobinę go odchudzę ze starszych liści, ale nie z wilków, bo na nich kwitnie.
kosmodron
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 kwie 2018, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moja pierwsza uprawa.

Post »

Witam,

W końcu po 28 latach mam ogródek i postanowiłem założyć szklarnię.

Pomidorki wyrosły z ziaren i mają się na moje oko dobrze.

Są to: malinowy bawole serce, malinowy warszawski, krakowski, cherry. Jest też klasyczna papryka czerwona.

Nurtuje mnie jedno mianowicie na czym polega prowadzenie na więcej niż jeden pęd. Tzn że mam przeciąć łodygę aby wypuściło dwie odnogi czy z czasem powstaje druga lub trzecia i trzeba po prostu pilnować?

Tak wygląda to na dzień dzisiejszy.
Obrazek


Obrazek
https://photos.app.goo.gl/hJTKysuikT3uzzdI3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moja pierwsza uprawa.

Post »

W każdym rozgałęzieniu, z którego wyrasta liści, pomidor dośc szybko próbuje wytworzyć dodatkowy pęd-wilk. Tak to wygląda:
http://www.prowadzedom.pl/wp-content/up ... wilki1.jpg
Na jeden pęd obrywa się wszystkie wilki. Na dwa- jeden z nich zostawiasz, a który to już zdania są podzielone. Czasem pomidor rośnie tak, że się praktycznie rozgałęzia i ma pędy jednej grubości- możesz tak zostawić, jeśli Ci to odpowiada, albo uciąć ten, który ma wyżej kwiaty. Ten z kwiatami niżej będzie pędem głównym.
Wilki się odłamuje, nie ucina, przyginając do łodygi góra/dół.
Ładne te pomidorki ze zdjęć ;:215 Jak o nich myślisz, by je w tych wiarach prowadzić na kilka pędów, to ja bym tego nie robiła, ciężko im będzie zapewnić wodę i inne składniki w odpowiednich ilościach na dwa pędy i łodygi ;:224
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”