Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Cantati[/b] - dziękuję :)
Ja dosiałam też ostatnio czerwonej, bo z wysianych ok 50 nasionek mam tylko 8 sadzoneczek, a oprócz mnie dwie siostry do obdzielenia :) Bazylię ogólnie można siać cały rok (oczywiście nie do ogrodu, tylko do uprawy w domku w doniczce), także na pewno będziesz miała swoje pachnące listki. Sałatową i tą grecką znalazłaś na alle..? Bo ja właśnie oglądałam, a nie skusiłam się w tym roku. Nie mam pojęcia czy grecka i drobnolistna to to samo.. Ale mam nadzieję, że wstawisz zdjęcia Twojej bazylii :)
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Pewnie, że wstawię, jak tylko wyrośnie :wink:
Nasionka sałatowej, greckiej i drobnolistnej (i nie tylko :wink: ) znalazłam tutaj: http://www.plantico.pl/search.php?order ... ry=bazylia
I właśnie mnie zastanawia, że są te kuliste pod dwoma nazwami, a teraz patrzę, że nazwa łacińska na opakowaniu obu jest jednakowa :?
No i teraz już zupełnie nie wiem, czy to jedno i to samo, czy jednak dwie różne...
Nie pozostanie nic innego, jak tylko wysiać, wyhodować i sprawdzić na własne oczy i podniebienie :D
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Skoro łacińska nazwa jednakowa, to chyba to samo jest :) Ale mi podałeś stronkę.. tylko co, mam już zapasy na przyszły rok robić? Teraz już mi brakuje parapetów :D
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Hihihi! Mam to samo :D
Ale wiesz, nasiona bazylii można wysiewać cały rok,
żeby świeże ziółka na parapecie uprawiać i w kuchni stosować ;:109 ;:109 ;:109
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Tak wiem :) Ale jeszcze miesiąc, zanim zwolnię parapety z pomidorów :D i ogólnie latem to więcej przesiaduję w ogrodzie i tam trzeba się roślinkami zająć. Ale jesienią pewnie znowu parapety będą zajęte :)
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

moja obserwacja jest taka, pomidory potrzebują dużo wody, bazylia niestety nie...po jednym roku kiedy bazylia rosła sobie z pomidorami stwierdziłam, że jednak nie jest to najlepsze połączenie...na talerzu jak najbardziej!! ale na moim balkonie wyglądają i mają się lepiej osobno :)

udało mi sie kupić sadzonki żółtych pomidorków Yellow Pearshaped :D
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

To mój tegoroczny ogródek...jeszcze kilku elementów brakuje, ale zaczyna mi sie podobać ;:3

Obrazek

Obrazek

no i oczywiście pomidorki+ trawka dla kota, nadal nie przycięta ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Fredek, skoro i tak masz wszystko w doniczkach, to sadź bazylię osobno. Ona faktycznie woli mniej wody. Ale też jak rośnie w gruncie, to nie rośnie tuż przy samym krzaku pomidora, a tylko w pobliżu. Bardzo ładny masz ogródek balkonowy, opowiedz co tam masz za roślinki. Ale jak na moje oko, to troszkę masz za małe doniczki do pomidorków.
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

Gajeczka dzięki!
mam groszek, nasturcje, lawendę, 2 dzwonki, bazylię, koperek, kolendrę, specjalnie dla kota kupioną kocimiętkę i 3 donice trawy. Rododendron, rozmaryn i jeszcze kilka innych ;)

Co do wielkości doniczek pomidorów, od 3 lat mam te same i jakoś sie mieszczą :wink: to koktajlowe są
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Proszę bardzo :) Podoba mi się Twój ziołowy ogródek. To jak masz wprawę w tych pomidorkach, to cieszę się :) widać moje oko słabe :D ale też ja tylko raz miałam pomidorka w doniczce, ale wysokiego i w wielkiej donicy. Ale to tylko taka próba była, ukorzeniłam wilka i w jesieni wniosłam do domku, miał kilka pomidorów, ale małych. I był zdrowy, żadna choroba go nie ruszyła, a gruntowe tak.
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

niestety na wilgoć trzeba uważać...w tym roku muszę popryskać miedzianem lub czymś innym ale ochronnym
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: pomidory i bazylia

Post »

To miedzianem możesz już, zapobiegawczo. Ja będę pryskac kilka dni po wsadzeniu do gruntu.
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

To do ogrodniczego muszę się wybrać czym prędzej :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”