Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Pomidory i bazylia

Post »

I tak jest na każdym bazarku. Chociaż wierzę, że zdarzają się wyjątki. W końcu to nie problem spisać nazwę z opakowania i opisać sadzonki.
Z tego wszystkiego jak mówię mamie o odmianach pomidorów to nie chce mi wierzyć, że te forumowe to w większości odmiany "malinowe" czyli wszelkiej maści befsztyki i spółka. W końcu nie mają w nazwie malinowe, więc nie mogą nimi być. Na szczęście zdjęcia z netu ją jakoś przekonały, że może są żółte czy czarne, ale jednak w kształcie i smaku malinowe :wink:
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia

Post »

U mojej ulubionej Pani, którą pozdrawiam serdecznie jest bardzo dużo odmian. Przy każdej odmianie wstawiona jest nawet tabliczka z nazwą :) oczywiście więcej jest odmian normalnych, choć w koktajlowych też jest spory wybór... w trakcie zakupów i wybierania pomidorków Pani pytała czy będą wysadzone do gruntu czy na balkon. A z tym wiązała się wielkość lub bardziej wysokość jaką krzaczki osiągają :wink:

może przy następnej wizycie uda mi się więcej informacji wyciągnąć lub podpatrzeć :wink: wymarzył mi się mały ogródek ziołowy na działce 8-)
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Tajską bazylię polecam, jest bardzo aromatyczna, pachnie nią w całym domu. Mam też cytrynową, uwielbiam ją wąchać :wink: W tym roku u mnie będzie bazyliowy szał. W ubiegłym prawie nic mi nie wzeszło z nasion i ogólnie cały rok był dla nich do kitu. W tym, wysiałam więcej i na złość wschodzi wszystko :lol: Jutro jadę zobaczyć, czy czerwona i drobnolistna już wschodzą.
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia

Post »

A tak cieszą oko kwitnące pomidorki :D

Obrazek
Obrazek

Bazylia w szklarni też ma się dobrze, choć przeżyły tylko 3 roślinki, a drobnolistna podwoiła już swoja wielkość początkową :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Pomidorki mają się świetnie!
Rekord zeszłoroczny już pobity, bo na koktajlowych jest już pierwszy duży pomidorek i są malutkie kuleczki przy szypułkach :)

Bazylie rosną już razem, choć różnica wielkości jest ogromna :) mam nadzieję, że jednak zwyczajna nadrobi zaległości. A drobnolistna była już raz przycięta...choć przydałoby się jej już znowu.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia

Post »

A tak wygląda wszystko :)
trochę się już urosło :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

bazylia drobnolistna kształtowana w kulę :) a zwyczajna rośnie swoim tempem

pomidorki kwitną nadal intensywnie, szkoda tylko że na miniaturach kwiatki na czubkach uschły. Wygląda to tak jakby je słońce spaliło. Mam nadzieję, że to chwilowe i że się jeszcze krzaczki zmobilizują. A ja zaczynam je trochę dokarmiać, bo i po liściach widać że już trzeba.
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Mam na balkonie posadzone w donicach pomidory które zaczeły kwitnąć. Obok nich rośnie kilka bazyli.Czy bazylia nie będzie odstraszać pszczól które przecież zapylają kwiaty?
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Ale przecież bazylia przyciąga pszczoły, nie widzę problemu.
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia

Post »

javier poczytaj cały wątek :wink:

z moich obserwacji...niewiele widziałam pszczół zapylających moje pomidorki na balkonie :wink: chyba wystarcza im po prostu wiatr. A bazylia ma raczej miły, przyciągający i owady i ludzi zapach :D
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Najnowsze obserwacje...pomidorki lubią spokój :wink: jak nikt i nic im nie przeszkadza, rosną najlepiej i zielone kuleczki pojawiają się od razu.

Niestety mam niewielkich rozmiarów balkon, na który wystawiam suszarkę z praniem i często przez przypadek pomidorkom sie po prostu dostaje. I już zaczynałam się martwić, że z obfitego kwitnienia nic nie będzie. Ale ostatnie kilka dni było deszczowych i zimnych, więc pranie stało w domu, na szczęście pomidorki pojawiły się na krzaczkach.

Dzisiaj widziałam pszczołę latającą wokół moich kwiatków, ale do pomidorków sie nie zbliżała :shock:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Pomidory do zapylania nie potrzebują owadów, wystarczy im wiatr lub po prostu potrząsanie krzaczków.
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Pomidory pozostawione w spokoju rosną zadziwiająco pięknie :)
Obrazek Obrazek

Moje niskie, tym razem mają ogromne pomidorki...wydają się z 2-3 razy większe niż ta odmiana wysoka
Obrazek

A tak wygląda bazylia :) w końcu się udało...za tydzień będę musiała zacząć ją już przycinać. Żeby tylko nie popełnić błędów z poprzednich lat :wink:
drobnolistna jest już przycięta, tworzenie z niej kulki sprawia mi radość i jest to bardzo relaksujące zajęcie ;) polecam!
Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory i bazylia

Post »

Dla mnie bazylia i pomidory są nie tylko nieodzowną parą na talerzu, ale również ciekawym obiektem do fotografowania. Czyż nie są piękne?
Nawet jeśli wcześniej nie uprawiałam pomidorów to bazylię sieję rok w rok -najróżniejsze odmiany. Od tego roku mam całą masę pomidorów i sporo bazylii. :tan

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”