Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Ostatnie jesienne przemeblowanie :wink: zestaw kolorów zachwyca ;:138


Obrazek Obrazek

Bazylia pożółkła z jednej strony, wygląda to tak jakby za bardzo była wystawiona na działanie słońca...Do tej pory koło bazylii rósł sobie spokojnie rozmaryn, który przycięłam dość radykalnie i zrobiłam topiary. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się przezimować, pierwsze drzewko rośnie sobie już od początku lipca. Mam już nauczkę, mało podlewać w domu na parapecie :wink:

a tu bardzo jesienno-końcowe pomidory

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Jeszcze kilka pomidorów zostało na krzaczkach, czekamy aż się zaczerwienią. Na dodatek te bez owoców zaczęły znowu kwitnąć ;)

Obrazek Obrazek

Papryka pozostawiona na krzaczku, w końcu się robi czerwona. Muszę przyznać papryki nie kupiły mego serca i raczej w przyszłym roku się na nie zdecyduję. Ale również wzięły się znowu do kwitnienia :)


Obrazek Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Witajcie w nowym sezonie :)

Pierwsze nasionka posiane, bazylia wykiełkowała :) a druga kupiona w markecie stoi na stole ;) ta z nasion tylko dla zabawy, bo chyba nie mam do nich cierpliwości, a i tak nie będą takie bujne jak kupione ;) więc idę na łatwiznę :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 966
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Ja bazylię posieję dopiero w tunelu między pomidorami. Wtedy szybko rośne, a jak otwiera się tunel to pachnie wspaniale!
Do doniczki siałam i cóż z tego, że wzeszła gęsto jak mech, a potem marnieje.
Teresa
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5744
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Ja zawsze pikuję bazylię ,jak tylko dostaje pierwsze liście właściwe,(niektóre siewki bazylii rosną razem z sadzonkami pomidorów) potem wysadzam do gruntu. W tym sezonie też spróbuję posiać w tunelu ,pomiędzy pomidorami ,tunel mam pierwszy raz ;:173
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Tunel... ;:224 też bym chciała mieć ;)

u mnie warunki czysto balkonowe, jeśli chodzi o bazylie. Ale pomidorki planuję w tym roku rozszerzyć również na teren działki. Ale tylko koktajlowe i tylko w doniczkach przy tarasie, żeby można było sobie zrywać pomidorki prosto z krzaczka i od razu do buzi. Mam nadzieję, że szczególnie dzieciom się ten pomysł spodoba.

A co do małych sadzonek bazylii to też trzeba bardzo uważać, żeby ich nie przelać. Bardzo szybko gniją.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

U mnie bazylia wysiana dwukrotnie i po pikowaniu padła, wcześniej mi się to nie zdażało.
Tzn. zdażyło się, że jedna lub dwie siewki słabsze padły a reszta generalnie rosła dobrze.
Spróbuje jeszcze raz. ;:108
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Zaszalałam w tym roku, aż 7 krzaczków pomidorków ;:138

obrywanie pierwszych liści już jest potrzebne i nie mogę zapominać o nawożeniu, bo jeden krzaczek jest w gorszym stanie. Mam nadzieję, że po kuracji odżyje, bo zaczął już kwitnąć.

oczywiście odmian nie zapisałam, jedynie co zapamiętałam że jest jakiś koralikowy ;:131


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Obrodziło :)
krzaczki pomidorków aż sie uginają, tak dużo koralików na jednym krzaczku jeszcze jeszcze nie miałam


ObrazekObrazek

niestety 2 krzaczki umarły, widać było że były z tego samego gatunku, więc coś musiało z nimi być już wcześniej. Reszta pięknie rośnie i wzwyż i w owoce ;)

bazylia też sie ma dobrze, jutro będzie pesto
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Bazylia "before and after" :)

ObrazekObrazek

I jeszcze moja wyhodowana z nasionek w towarzystwie kwiatów...i oblepiony krzaczek pomidorków, niektóre z nich są już pomarańczowe

ObrazekObrazek

w tym roku wszystko rośnie jakoś samo, bazylia drobnolistna nieprzycinana w kulkę, pomidorkom na razie mało liści oderwałam i zachowują kolor zielony, może to kwestia pogody ;)
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

;:7

jakie odmiany pomidorków masz w doniczkach ?

pzdr.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Mirku niestety nie wiem...mam trzy różne odmiany. Jedynie co wiem, że jeden z nich jest koralikowy

Oto one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na działce całą bazylię zjadły ślimaki :( a obok w tej samej doniczce tymianek nadal jest, nietknięty ;)
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”