Papryka ożarowska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryka ożarowska

Post »

U mnie zabrakło tego miesiąca. Ale już zielona była smaczna. W tym roku będę próbować papryki z akcji. Za rok może znowu dam szansę ożarowskiej, jak się więcej o hodowaniu papryk dowiem. Jej wadą było to, że po zebraniu zielonych owoców do domu, od środka gniły, zamiast się wybarwić. Ale to pewnie moja wina - muszę dojść do tego co źle zrobiłam.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryka ożarowska

Post »

Jak mi ta ożarowska wykiełkuje(jest teraz na wacikach), to przeniosę do ziemi kilka kiełków. Ale Robertę i tak w połowie miesiąca zasieję.
Pozdrawiam. Ania
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryka ożarowska

Post »

Gdyby sprzedawali nasiona papryk po 10-20 sztuk w sklepach to pewnie bym w tym roku też wysiała ją. Ale nie potrzeba mi całej paczki, jak bym chciała tylko kilka sadzonek. W zeszłym roku przez to dosiewanie zeszło mi całe opakowanie, a krzaków nie było nawet dużo. Papryka mi się szybciej skończyła niż zaczęła.
D3flo
200p
200p
Posty: 350
Od: 2 cze 2013, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryka ożarowska

Post »

Dołączając się do dyskusji chciałem powiedzieć że z papryką gorzej niż z małym dzieckiem :lol: wymaga ciepła, osłon od wiatru i częstego doglądania gdyż w paru dniach potrafi zmarnieć od mszycy, mokra lub zimna. Bogatszy co roku w doświadczenia z papryką wiem że nie jest łatwo.
W tym roku wysiałem do wielodoniczek: Carycę F1, Kubista F1, Rebekę F1, Robertę no i oczywiście Ożarowską. Przyznam szczerze że nasiona ożarowskiej wydawały mi się być większe, grubsze od pozostałych.
Zobaczymy jak to będzie w tym roku, bo w zeszłym zimny maj i ciągłe deszcze były tylko utrapieniem dla papryk.
Wiem że co niektórzy, po wysadzeniu do gruntu po dwóch tygodniach z powrotem wnosili paprykę do domu bo było tak zimno :)
Rolnik ciągle żyje w strachu, nad warsztatem nie ma dachu.
likamati
50p
50p
Posty: 78
Od: 10 kwie 2008, o 11:32

Re: Papryka ożarowska

Post »

Ja w tym roku spróbuję pierwszy raz z Ożarowska, posadzę ją w szklarni i w gruncie.
W ubiegłym roku wysiałam Roberte i Robertinę i wschody były tak marne że szkoda gadać. Nasiona oczywiście nie były przeterminowane. Spróbuję je wysiać również w tym roku ale może najpierw skiełkuję na gazie.
Z żółtej odmiany zaryzykuję Martę Polkę z Legutki, posadzę ją w szklarni i w gruncie. Macie jakieś doświadczenia z tą odmianą?
Awatar użytkownika
Kropek
200p
200p
Posty: 250
Od: 12 lip 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka ożarowska

Post »

Sadziłem Marte do gruntu. Bezproblemowa , żadnych chorób , ładny plon.
likamati
50p
50p
Posty: 78
Od: 10 kwie 2008, o 11:32

Re: Papryka ożarowska

Post »

Dzięki, zobaczymy co z tego wyrośnie:)
fuksjafuksja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 30 sty 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Papryka ożarowska

Post »

Mam kilka krzaczków ożarowskiej i nic poza tym więc, po przeczytaniu wątku już wiem ze dokupię kilka sadzonek innej odmiany w razie jakby ożarowska nie wypaliła.
Moi rodzice uprawiali od 30 lat paprykę w gruncie po 30-40 krzaczków. Zrywana była również zielona. Pamiętam że nie można było tego przejeść, że mama robiła słoiki na zimę z papryka w pomidorach occie i przeróżne inne mixy. Mieliśmy duży, ogrzewany balkon zabudowany oknami, ( coś w stylu oranżerii?) gdzie od stycznia stały sadzonki pomidorów i papryki na prowizorycznych piętrowych pólkach z desek. Własnymi pomidorami zajadaliśmy się już w maju;) Ostatnie kilka lat mojego mieszkania w domu rodzinnym rodzice zaczęli kupować rozsady gotowe no i papryka już nie była taka udana;/ Oj jakbym chciała żeby te lata wróciły;(...
Cierpliwość i pokora kluczem do pięknego ogrodu
Bieluń - roślinka do tępienia gryzoni, owadów i idiotów:)
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka ożarowska

Post »

To moja papryka ożarowska.

]Obrazek[/URL]

[Obrazek[/URL

Obrazek[/url]

Parę roślin ma już pączki kwiatowe.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Papryka ożarowska

Post »

Moja jest podobnej, wyrównanej wielkosci, też z nabrzmiałymi pąkami. W pełnym słońcu, z tym że posadzona w niedużych zagłębieniach, dla lepszego trzymania wilgoci i ochrony od wiatru.
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryka ożarowska

Post »

Co robicie p/ślimakom na grządkach z papryką? Moją ożarowską w nocy nieźle obgryzły ;:223
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
anabelka23
200p
200p
Posty: 409
Od: 7 maja 2013, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lipówki/ Pilawa
Kontakt:

Re: Papryka ożarowska

Post »

U mnie ożarowska najsłabsza ze wszystkich. Nasiona kupiłam w sklepie, niewiele ich wykiełkowało. Za to inne odmiany z nasion z akcji mają się bardzo dobrze. Dzisiaj wszystko trafiło do gruntu.
Mam na imię Ilona...
Awatar użytkownika
Exact
100p
100p
Posty: 140
Od: 9 cze 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Papryka ożarowska

Post »

Ja hoduję Ożarowską na balkonie w małym plastikowym wiaderku. Rośnie bardzo ładnie jest duża i zdrowiutka :)
Pojawiło się kilka kwiatków a na 2 już są duże kulki :D Już się nie mogę doczekać, aż podrośnie i ją zjem :P

-- 12 cze 2014, o 20:45 --
Tomek-Warszawa pisze:To moja papryka ożarowska.
Moja w wiaderku ma liście prawie większe od dłoni. Twoja coś mizerniutka ;)
Pozdrawiam, Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”