Jaki nawóz do warzyw

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

A ja nie pisałam, że jest dojrzały ;) Dżdżownice były na górze w najświeższych warstwach. Na dole sama fajnie przerobiona ziemia kompostowa ;) Dziś wylądowała w niej część pomidorków.
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Ja dostałam dzis worek 10kg obornika gołebiego myslicie ze bedzie dobry pod pomidory i ogórki ?,chciałam powrzucac po troszku w dołki jak będę sadziła rozsady pod folią.,Myślałam rowniez aby przekopac go teraz na warzywniaku,mozna jeszcze zanim posieje warzywa czy juz za pożno,prosze o poradę.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Z tego co się orientuję, to ptasie nawozy trzeba traktować jak mocny koncentrat nawozów i stosować w dużym rozcieńczeniu. No i chyba też jest ważne, czy jest świeży,czy też już zdążył z niego wyparować azot.
OSTROŻNIE!!!
Waleria
kajo
200p
200p
Posty: 297
Od: 29 mar 2010, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

W ubiegłym roku stosowałam kurzy obornik granulowany Bioster i nie zauważyłam, żeby warzywa miały nieprzyjemny zapach lub smak. Chociaż mąż się ze mnie śmieje, że on nie jest naturalny. Stosowałam go do wszystkiego. Nie miałam innego nawozu. W tym roku sąsiad z działki namówił mnie na kupno odpowiednich nawozów do różnych roślin. Mam już do kwitnących, do róż, do malin,truskawek, poziomek, ale ten kurzy też kupiłam. Zastanawiam się czy dobrze jest stosować tyle różnych nawozów. Może ktoś doradzi. Z kurzym było wygodnie, był jeden, więc sypałam wszędzie.
Pozdrawiam serdecznie,
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Waleria pisze:No i chyba też jest ważne, czy jest świeży,czy też już zdążył z niego wyparować azot.
kilka laty temu dostałam od sąsiadki troche obornika gołębiego, dałam go pod maliny i potem o nim zapomniałam. Jest zamknięty w szczelnym plastikowym pojemniku, myślicie ze się jeszcze nada by dać go pod pomidorki?
Ania
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Czy ktoś jeszcze mógłby napisać coś o właściwościach kurzaka? Rozważam "przygotowanie" przy jego użyciu warzywnika - w tym roku startuję późno, bo przez budowę szklarni ogródek był trochę rozgrzebany (nie mieszkam sama i stąd różne zawirowania). Do tej pory siałam tylko rzodkiewki, kurzaka podsypywałam na początku przed zasiewem, bo akurat był kupiony przez kogoś w domu, ale teraz oprócz rzodkiewek mam w planach marchew, sałatę i kukurydzę, a obok zaraz kwiatki - i zastanawiam się, czy mogę go używać bezkarnie, czy też są jakieś przeciwwskazania...
ciekawy24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 15 maja 2010, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

ja używam osmocote
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Potrzebuję porady dotyczącej nawozu (może jest coś na rynku) który mogę zastosować do uprawy paru arbuzów na bardzo słabej glebie (piaszczysta VI kl).
Czy jest jakiś nawóz który można przed posadzeniem sadzonek w maju zmieszać z ziemią w dołku tak aby nie było potrzeby częstego podlewania gnojówką lub odżywkami w płynie ? mam dostęp do kurzego nawozu ale czytałem że jest on dość silnie żrący więc wolę nie ryzykować a przygotowanego kompostu tam nie ma.
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki nawóz do arbuzów

Post »

Kurzy guano można łatwo przefermentować pól wody pul guan i co jakiś czas przemieszać , zostawić na 30 dni i mamy nawóz, tylko rozcieńczyć 1 do 30, w handlu jest wiele nawozów obornik w granulacie, pełno też chemii tylko kasa i kupować.
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz do arbuzów

Post »

Chyba na taki się zdecyduję, 20 kg kosztuje ok 40 zł a 5-6 Kg starcza na 100 m kwadratowych. Zastanawiam sietylko jak go dawkować.
Przed posadzeniem sadzonki arbuza do ziemi ile mam dać do wykopanego dołka uwcześnie mieszając go z ziemią aby nie przedobrzyć.
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki nawóz do arbuzów

Post »

warto przeczytać co pisze na opakowaniu dawkować jak dla dyniowatych czyli obficie
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

A czy ktoś może podać link lub strone internetową z tabelą bądź opisem jakie warzywa mają zapotrzebowania pokarmowe na NPK itp?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Tak w zasadzie forum nie jest ani linkownią, ani wyszukiwarką internetową.
Linki mają to do siebie, że lubią się dezaktualizować.

Prosisz o coś co sam możesz zrobić :wink:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”