Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Na pewno NIE mają liści ziemniaczanych Koralik, Megagroniasty, Maskotka, Black Cherry i Aussie (chyba że to jakaś inna odmiana - Aussy?)
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

U mnie piękne ziemniaczane liście ma Black Sea Man, inaczej Czernomor, samokończąca odmiana rosyjska
pozdrawiam

Ewa
Awatar użytkownika
jeny30
50p
50p
Posty: 79
Od: 24 sie 2014, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, Słupsk

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Faworyt pisze:Też mam pytanie bo pomyliłem ustawienie odmian w mnożarce.Mam dwie nowe odmiany-Oslinye Ushi i Malinowy retro.Jedna ma liście normalne,a druga ziemniaczane,tylko za skarby świata nie wiem która jest która. :wink:
Ja mam Oslinye Ushi i mają liście regularne. Z ziemniaczanych mam Stupice, Matina i co ciekawe krzyżówka JR/8 z 3 roślinek dwie mają liść ziemniaczany a jeden pomidorek ma regularny. Dodam, że to krzyżówka Stupice z Opalką. Będzie ciekawie jak zaczną owocować. ;:138
Pozdrawiam, Ania

"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze." Albert Einstein
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Maka pisze:U mnie piękne ziemniaczane liście ma Black Sea Man, inaczej Czernomor, samokończąca odmiana rosyjska
U mnie Black Sea Man nie mają liści ziemniaczanych-czy one napawdę powinny mieć ziemniaczane liście, czy ja mam inne pomidory?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Elu z tego co mi wiadomo Black Sea Man ma właśnie ziemniaczane liście.Ja tak pomieszałem Oslinye Ushi z Malinowym Retro przy pikowaniu.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Pomyłka nie wchodzi w grę, chyba, że to sprzedawca z alledrogooo się pomylił. ;:oj Na 33 odmiany pomidorów jakie mam, ziemniaczane liście ma tylko Kmicic. Czarnych mam kilka odmian, ale nie zauważyłam nic takiego u nich. Muszę się im przyjrzeć dokładniej, bo taki gąszcz mam, że może się gdzieś schowały. Niech ja je tylko na noc z tarasu dachowego ściągnę.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Malinowy Retro mile jak do tej pory zaskoczył mnie zdrowotnością roślin,a głównie plennością.Zawiązał do tej pory sześc gron-siódme w pełni kwitnienia.Średnio po pięć owoców w gronie.Pozostanie do sprawdzenia smak i twardość owoców.Jeśli z tym będzie w porządku będzie w przyszłym roku obok Faworyta czołowym malinowcem.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Faworyt
możesz napisać jaki pokrój ma "faworyt", nie wiem czy nie pomieszałam sadzonek, liście i pokrój ma trochę podobne do Perły Małopolski. W gruncie zaczyna kwitnąć pierwsze grono.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Faworyt rośnie stosunkowo wolniej niż inne odmiany.Krzak ma mocny,łodyga przeważnie gruba.W początkowym okresie rośnięcia w typie wegetatywnym-niekiedy bardzo.Liście regularne,długie,lekko opadające.Kolor liści nieco jaśniejszy w porównaniu do innych odmian o tego typu liściach.W gronach będziesz mieć prawie zawsze po 4-5 owoców-kwiatów. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Czyli to co ma być faworytem nie jest nim, podmieniłam sadzonki, myślę, że się znajdzie, dzięki i zmykam bo to nie ten wątek.
pozdrawiam Karina
Kasencja

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Faworyt pisze:Faworyt rośnie stosunkowo wolniej niż inne odmiany.Krzak ma mocny,łodyga przeważnie gruba.W początkowym okresie rośnięcia w typie wegetatywnym-niekiedy bardzo.Liście regularne,długie,lekko opadające.Kolor liści nieco jaśniejszy w porównaniu do innych odmian o tego typu liściach.W gronach będziesz mieć prawie zawsze po 4-5 owoców-kwiatów. :D
U mnie właśnie tak wygląda.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Jeśli Ci Kasiu ładnie zawiązuje owoce to będziesz z niego,a szczególnie smaku zadowolona.Powyżej czwartego grona mogą zacząć się problemy z wiązaniem,szczególnie jeśli zaczną się upały,ale jeśli będziesz go mieć odpowiednio odżywionego to nie powinno być większych kłopotów.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów o liściach ziemniaczanych

Post »

Odświeżam ten wątek bo mój Black Sea Man (Czernomor) miał jednak liście regularne. Okazuje się, że są dwie wersje. ;:108 Tu link do strony opisującej te odmianę:
http://www.michiganheirlooms.com/tomatoblackpurple.html

Zdjęcie mojego Czernomora :wink:

Obrazek

Nasiona mojego BSM z liśćmi regularnymi oddałam na AWN :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”