ABC- cebula z nasion, rozsada Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Asia, ja dopiero wczoraj wysiałam cebulę.
Najwyżej pójdzie do gruntu tydzień czy dwa później niż powinna.
Pozdrawiam Kaśka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Od kilku już lat sieję cebulę Exhibition do skrzynek w domu.W tym roku jest podobnie. Przed kilkoma dniami zaczęła wschodzić. Pomimo że nasiona były dwuletnie i trochę obaw o zdolność kiełkowania, na dzień dzisiejszy ładnie wyszła już z ziemi. Wczoraj wysiałem drugą partię nasion do skrzynek. Na sianie nie jest wcale jeszcze za późno. ;:108
To zdjęcia sprzed trzech dni i pierwsze wschody.
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

:wit Czyli jak wysieję np. jutro, to kiedy będę mogła je przenieść do gruntu? Za jaki czas będzie gotowa rozsada do wysadzenia? Za miesiąc?
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

przemek1136 pisze:Lekcja 2 -wysiewy
Termin wysiewu: przeważnie od końca lutego do połowy marca. Ponieważ czas produkcji rozsady wynosi 8-9 tygodni a termin wysadzania to koniec kwietnia /początek maja można to sobie jakoś lepiej zaplanować.
Asia powyżej masz wypowiedź Przemka :)


Czyli nasze cebulki wysadzimy do gruntu koło 15-20 maja.
Pozdrawiam Kaśka
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Szkoda, że nasiona mam w altance, już dzisiaj bym je posiała. Parę lat temu siałam cebulę na rozsadę, ale brak cierpliwości przy pikowaniu do gleby zniechęcił mnie do jej produkcji.
Macie sprawdzony, szybki sposób pikowania małych sadzonek do gleby?
Asia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Sianą Asiu w ubiegłym roku cebulę 28. lutego miałem gotową do wysadzenia w pole już nawet 20 kwietnia. Z racji że siałem rzadziej sadzonka była dorodniejsza i szybciej urosła. Ja sadzę dużo Exhibition i z tego względu robię to w rzędach dwudziestometrowych. Odstępy między rzędami 40 cm. W sam raz żeby wjechać ręcznym opielaczem. Dla mnie samo sadzenie nie sprawia najmniejszego kłopotu i przebiega sprawnie. Przypomina mi to sadzenie ryżu. ;:306 Rozkładam sobie na długości powiedzmy 5 metrów co 10 cm sadzonki, a następnie sadzę na taką głębokość, żeby nie przysypać wyrastającego trzeciego liścienia tzw. sercowego, jak ja to mówię. Po dojściu do wprawy powiesz, że to żadna filozofia. Ja trochę zabawy mam bo zwykle sadzę ok. 2000. Więc zabieraj się za sianie i powodzonka w uprawie Ci życzę. ;:333
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Ja wczoraj jedno pudełeczko przepikowałem. Jakoś wcześniej nigdy nie siałem cebuli grupowo, a w tym się zdarzyło, to dziś musiał je przepikować. Przed pikowaniem ją przyciąłem troszkę i powędrowały osobno do wielodoniczek. :) Mam jeszcze jedno takie pudełko ale ich jest mniej w środku i one ładniej rosną. No i też wysiałem kolejne niedawno w razie "W".

Tak wyglądają te dziś pikowane.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Ja posiałam do małej doniczki. Wykiełkowały ładnie. Jeszcze wczoraj szczypiorki były podwinięte, a dziś zaczęły się prostować. Czy muszę je pikować ?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Tym pierwszym z nasionkiem się w ogóle nie przejmuj. Jeśli reszta szczypiorków stoi prosto to ok. Co do pikowania, to wszystko zależy ile one miejsca mają. Ja miałem dwa identyczne pudełka i w jednej miałem cebul o raz więcej niż w drugiej i te gdzie mniej, były bardziej krępe i zdecydowanie większe od tych, gdzie gęściej. Pytanie, ile faktycznie one miejsca mają.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

No tak, to pewnie trzeba będzie przepikować, ale wsadzę po kilka do jednej doniczki bo w końcu zabraknie mi miejsca w domu na te wszystkie sadzonki. ;:172
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Ja myśle, że jak w wspólnym pojemniku będą w odległości co 2cm od siebie, to spokojnie mogą tak w grupie rosnąć. :)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Tacca pisze:Ja posiałam do małej doniczki. Wykiełkowały ładnie. Jeszcze wczoraj szczypiorki były podwinięte, a dziś zaczęły się prostować. Czy muszę je pikować ?
Ja cebuli z rozsady nie pikuję. Uprawiam tak samo jak pory, wysiewam do pudełeczka i tak rosną wszystkie razem, czasem przycinam jak bardzo się pokładają. Potem wsadzam do gruntu w kwietniu taką rozsadę rwaną.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

W takim razie poczekam i zobaczę co się będzie działo. Jak będzie za ciasno to przesadzę.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”