ABC- cebula z nasion, rozsada Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Obraziłam się na nie trochę i wyrzuciłam z tacką na ogród, na noc chowam pod folię. Te puste komórki to "byłe" cebulki, ale coś tam jeszcze odzyskam :wink:
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
anet7a
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 1 mar 2015, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

moja cebulka marnie rośnie, nie wiem co jej "zrobić" może coś poradzicie

Obrazek
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Anet7a, twoja cebulka jest bardzo przelana. Ma za mokro, za dużo podlewasz. Przestań tyle podlewać, lekko zraszaj jak ziemia całkiem przeschnie. A masz w dnie pojemnika dziurki zeby woda ściekała?
Awatar użytkownika
anet7a
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 1 mar 2015, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

tak są dziurki, do tej pory zraszałam ale wtedy leżała całkiem i dopiero wczoraj polałam więcej
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

To Anetko one wstaną ale nie przelewaj one za kilkanaście dni wstana tylko nie lubią nadmiernej wilgoci.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

anet7a:
Moja wyglądałaby podobnie,ale jak tylko wzeszła wyeksmitowałem ją do szklarenki.W ciągu dnia jest wietrzona,a nocą ma zdecydowanie chłodniej niż w domu i stoi na baczność.Podejrzewam że twoja mieszka właśnie w domu.Dodatkowo w szklarence ma dostęp światła ze wszystkich stron.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Cebuli Wolskiej wysiałam pół paczki 8 marca ,ładnie wzeszła ale potem miała parę kryzysów (w domu za ciepło ,w szklarni za zimno,też zdarzyło mi się przelać).Teraz doszła do formy ale po drodze ponad 50% odpadło .W sumie wystarczy mi tej co się uchowało ok 100 szt.bo wolską mam również posadzone z dymki. Po niedzieli wysieję jeszcze exhibition jak nasionka dojadą .
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Telimenko z dwojga zawsze lepiej żeby miała chłodniej,domowe warunki gdzie ma za ciepło nie będą jej nigdy służyły.W przyszłym roku będziesz mieć już ładniejszą po zebranym doświadczeniu, ;:333a nawet w tym,jak wysiejesz Exhibition.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Faworyt Dziękuję .Też mam taką nadzieję ,że następna będzie ładniejsza .Wprawa czyni mistrza - tym bardziej pod okiem życzliwych Forumowiczów ;:196
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

W zasadzie Exhibition jest na tyle wyrośnięta że mogłaby być już po niedzieli wysadzona w pole,ale musi ustąpić pomidorom,które dłużej już ze względu na pogodę ;:185 nie mogą czekać.Pod koniec tygodnia pewnie będę ją sadził jak czasu wystarczy, mam nadzieję.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Moja cebulka wstała, chyba ta gnojowica dobrze jej zrobiła ( i tunel, jednak ), myślę, że może coś z tego będzie. Tylko jak tu wysadzać , pogoda okropna, niby pod koniec tygodnia ma zacząć się poprawiać, w końcu chyba powinno :;230
W jakiej rozstawie sadzicie cebulkę ?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Myślę Aiss że po środzie pogoda zacznie się normalizować.Zwykle co roku sadzę ok. 20 kwietnia,i w tym też o tym terminie trzeba myśleć. Rozstaw zależy od odmiany,przyjmuje się 5 do 8 cm.Swoją Exhibition ze względu na wielkość główek sadzę 8 do 10 cm.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
marcin31
100p
100p
Posty: 105
Od: 7 mar 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Witam :wit moja cebula z rozsady trochę zgrubła trzymam ją już ponad 3 tygodnie pod chmurką. Martwi mnie trochę to że końce żółkną i usychają, nie wiem czy to czasem nie przędziorki? dzieje się tak w zasadzie od początku, podlewam jak przeschnie i nie wiem czy koniec kwietnia to dobry termin na wysadzenie do gruntu? A jak wasze cebulki wyglądają?

Pozdrawiam :wink: od środy cieplej ;:3 Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”