ABC- cebula z nasion, rozsada Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Będzie miała chłodniej to wstanie i oczywiście światło ze wszystkich stron.Jak będę sadził to nie omieszkam się odezwać. :wink:
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Moje nasiona cebuli Scarlet czerwonej w ogóle nie chcą wzejść, trzymam na wacikach i w ziemi i nic. Mija 3 tydzień :shock: może inaczej ją zmusić? jest jakiś sposób?
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

A ja wam coś opowiem: Kupiłem nasiona cebuli Supry niezaprawione i pod koniec lutego postanowiłem ją wysiać. Na początku zaprawiłem nasiona i 1/3 nasion posiałem na waciki, a resztę zaprawionych przesypałem z powrotem do paczki. Siedziały 2 tygodnie na wacikach i nic, to samo pory (też zaprawione przeze mnie). Za to Exhibition kupiona już zaprawiona na zielono pięknie powschodziła. Pomyślałem że problem może być w zaprawie. Te nasiona Supry z wacików wylądowały w koszy, a pozostałą część nasion która mi została (jednak też zaprawiłem je wcześniej) wrzuciłem do wody i mieszałem, odlewałem wodę z zaprawą dotąd aż nasiona będą czyste. Po wymyciu nasion z zaprawy posiałem od razu do ziemi i pięknie powschodziły.
Pozdrawiam Paweł
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Ja niczym nie zaprawiłam, one chyba nie były w ogóle zaprawiane. A Ailsa Craig w otoczce powschodziła już dawno
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Obrazek Obrazek

Jadąc na 4 dni do Wrocławia troszeczkę się obawiałem o swoje rosnące w tunelu roślinki. Na szczęście nic złego się nie wydarzyło.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

pawelp1320 pisze:A ja wam coś opowiem: Kupiłem nasiona cebuli Supry niezaprawione i pod koniec lutego postanowiłem ją wysiać. Na początku zaprawiłem nasiona i 1/3 nasion posiałem na waciki, a resztę zaprawionych przesypałem z powrotem do paczki. Siedziały 2 tygodnie na wacikach i nic, to samo pory (też zaprawione przeze mnie). Za to Exhibition kupiona już zaprawiona na zielono pięknie powschodziła. Pomyślałem że problem może być w zaprawie. Te nasiona Supry z wacików wylądowały w koszy, a pozostałą część nasion która mi została (jednak też zaprawiłem je wcześniej) wrzuciłem do wody i mieszałem, odlewałem wodę z zaprawą dotąd aż nasiona będą czyste. Po wymyciu nasion z zaprawy posiałem od razu do ziemi i pięknie powschodziły.
Czy ta Exhibition to była z paczki 1 g czy większej? Już 2 rok i mam z małej paczki po 2 - 3 cebulki. Natomiast otoczkowana Ailsa Craig, wolska pięknie powschodziła
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Kiedy wysadza się taką cebulę z rozsady? Moja ailsa i exhibition już zaczynają sie dzielić na szczypiorki i coraz mniej przypominają chudego pora :) cebule od przynajmniej tygodnia mieszkają na parapecie. Strzyżone były 2razy.

Edytka:
Przemek napisał 3maja, że pora na wysadzenie rozsady :D noi wszystko jasne
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Piękne macie cebulki, a moja rozsada na paletce się nie udała :( Początkowo wyglądała nieźle, ładne zielone szczypiorki, przycięłam dwa razy , a później może zbyt gwałtownie przechłodziłam na balkonie, albo Florowitu nie potrzebowała, albo za dużo podlewania, a może wszystko się skumulowało i teraz to blade, wiotkie, poskręcane sznureczki, niektóre uschły. Jeszcze raz posiałam przed świętami w foliaku, będzie późniejsza. W ubiegłym roku rozsadę z gruntu miałam ładną :(
Było to moje pierwsze podejście do cebulowej rozsady na paletkach. Jednak mieszkanie w bloku wymaga wyższego stopnia wtajemniczenia no i szkoda zamęczonych roślinek ;:98
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Obrazek

Tak wyglądają moje, zaokienne. Jak stały w domu to prezentowały się gorzej niż trawa po zimie.
Pozdrawiam Jola
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Ja swoje cebule w tym roku (te bardziej wyrośnięte sadzonki) zacznę wysadzać w połowie kwietnia. Na zdjęciu cebula z rezerwy rosnąca w doniczce.

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Piękna ta Twoja rezerwa. ;:333 U mnie część głównej tak dobrze nie wygląda. Sam nie wiem co robie nie tak. ;:131 Tak jak w zeszłym roku, tak w tym cebule są coś jakoś cienkie.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

W multiplatach bardzo łatwo przesuszyć ale też i przelać roślinki. Rośliny muszą też być podkarmiane, zwłaszcza azotem bo przy niedoborze azotu będą żółknąć i zaczną im zasychać końcówki. Potrzebują też dużo światła i wolą być w niezbyt gorącym otoczeniu. W domu mają za gorąco.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Przerabiałem już tyle opcji, że szok. W growboxie, na parapecie, na chłodnym strychu i w foliaku. No i wszędzie jakieś cieńsze te cebule mam niż np Ty. No teraz, ostatni wysiew jest bardziej okazały, sam nie wiem dlaczego.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”