Ekologiczna uprawa pomidora...

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Ekologiczna uprawa pomidora...

Post »

Na ślimaka mam pewny i sprawdzony sposób,to czarna kaczka,wyzbierają slimaki co do jednego,a grządek ani nie rozkopią,ani też niczego nie wyskubią.Przez wiele lat miałem problem z tymi ślimakami,było ich tak dużo że aż nie miło byo wyjść na ogród,dzisiaj mam problem ze znalezieniem choćby jednego. Małe kaczuszki wyjadły mi też niemal całą mszycę z kapusty,którą wcześniej pryskałem gnojówka z pokrzywy(nic nie pomogła),z bielinkiem też kaczki powinny sobie poradzić.Jeśli chodzi o biologiczne preparaty to nie mam pojęcia co ,czytałem że nie lubią jakiś kwiatów ale nie pamiętam jakich,trzeba by było poszperać w necie.Z naturalnych preparatów wypróbowałem w tym roku jeszcze wyciąg z krwawnika na mączniaka agrestu,zadziałał,grzyb nie zniknął ale całkowicie został zachamowany jego rozwój,teraz testuję gnojówkę z dzikiego czarnego bzu na nornice i karczowniki,dziękuję.
Awatar użytkownika
Deerf
50p
50p
Posty: 72
Od: 19 maja 2010, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ekologiczna uprawa pomidora...

Post »

Na ślimaki jest skuteczna sól (obsypanie w koło działki lub konkretniej np sałaty), ma wadę bo zasala, dlatego rozważnie z tym.
Nie wierzyłem, dopóki nie sprawdziłem, niewielka ilość zabija je na śmierć !
Najbardziej ekologiczna jest listewka z zamontowaną blaszką i ciach ślimola na pół :D
Jak ktoś nie ma czasu i chęci to w koło ogródka sypie się ślimakol, najlepiej wykopać fosę i do niej sypać (stanowcze NIE dla sypania na całej powierzchni)

Ostatnio siostrze dałem 200g, to wszytko zużyła (zrobiła fosę i nasypała grubo) ! Nawet nie wiecie jak się uśmiałem i jak sobie to przypomnę to mi się śmiać chce. To co jej dałem to miało starczyć do końca roku i jeszcze zostać :)

Odkopałeś wątek sprzed dwóch lat.
Mamy teraz wątek pomodora o ekologicznych opryskach i może to wystarczy, ten zamykam.
Moderator- jokaer.
Chwieją się w polu maki purpurowe
Jakimś marzącym, sennym, dziwnym chwianiem...
W słonecznym blasku południa mdlejące...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”