Ekologiczna uprawa pomidora...

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
loginal
200p
200p
Posty: 370
Od: 2 sie 2011, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ekologiczna uprawa pomidora...

Post »

aalal29 pisze:postanowiłem w uprawie pomidorów i nie tylko stosować wyłacznie praparaty biologiczne i to najlepiej samoczynnie wykonane
Trzeba na to dużo wolnego czasu. A masz jakiś sposób biologiczny na larwy bielinka na kalarepie? Namawiałem wróbelki, ale chyba wolą jeść coś innego tego lata.

Albo biologiczny sposób na ślimaka hiszpańskiego, dokładnie ślinika luzytańskiego? Smakuje mu sałata, ale i moje grzybki shiitake. Ja znam do dziś jeden sposób - zbieranie ich i topienie. W dzień niestety śpią, trzeba je łapać wcześnie rano lub tuż przed zmrokiem.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Ekologiczna uprawa pomidora...

Post »

Na ślimaka mam pewny i sprawdzony sposób,to czarna kaczka,wyzbierają slimaki co do jednego,a grządek ani nie rozkopią,ani też niczego nie wyskubią.Przez wiele lat miałem problem z tymi ślimakami,było ich tak dużo że aż nie miło byo wyjść na ogród,dzisiaj mam problem ze znalezieniem choćby jednego. Małe kaczuszki wyjadły mi też niemal całą mszycę z kapusty,którą wcześniej pryskałem gnojówka z pokrzywy(nic nie pomogła),z bielinkiem też kaczki powinny sobie poradzić.Jeśli chodzi o biologiczne preparaty to nie mam pojęcia co ,czytałem że nie lubią jakiś kwiatów ale nie pamiętam jakich,trzeba by było poszperać w necie.Z naturalnych preparatów wypróbowałem w tym roku jeszcze wyciąg z krwawnika na mączniaka agrestu,zadziałał,grzyb nie zniknął ale całkowicie został zachamowany jego rozwój,teraz testuję gnojówkę z dzikiego czarnego bzu na nornice i karczowniki,dziękuję.
Awatar użytkownika
Deerf
50p
50p
Posty: 72
Od: 19 maja 2010, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ekologiczna uprawa pomidora...

Post »

Na ślimaki jest skuteczna sól (obsypanie w koło działki lub konkretniej np sałaty), ma wadę bo zasala, dlatego rozważnie z tym.
Nie wierzyłem, dopóki nie sprawdziłem, niewielka ilość zabija je na śmierć !
Najbardziej ekologiczna jest listewka z zamontowaną blaszką i ciach ślimola na pół :D
Jak ktoś nie ma czasu i chęci to w koło ogródka sypie się ślimakol, najlepiej wykopać fosę i do niej sypać (stanowcze NIE dla sypania na całej powierzchni)

Ostatnio siostrze dałem 200g, to wszytko zużyła (zrobiła fosę i nasypała grubo) ! Nawet nie wiecie jak się uśmiałem i jak sobie to przypomnę to mi się śmiać chce. To co jej dałem to miało starczyć do końca roku i jeszcze zostać :)

Odkopałeś wątek sprzed dwóch lat.
Mamy teraz wątek pomodora o ekologicznych opryskach i może to wystarczy, ten zamykam.
Moderator- jokaer.
Chwieją się w polu maki purpurowe
Jakimś marzącym, sennym, dziwnym chwianiem...
W słonecznym blasku południa mdlejące...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”