Sałata zimująca

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Sałata zimująca

Post »

Dzięki popytam o Sambę.Chyba nie jest jeszcze za póżno?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata zimująca

Post »

Za wcześnie. Tę sałatę wysiewa się najpóźniej do końca marca. Dlatego chcę ją wysiać razem z jesiennym sadzeniem czosnku, może się uda, że nasiona przezimują. Jeśli nie to trudno, posieję w lutym, jeśli pogoda pozwoli.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Sałata zimująca

Post »

Motyla noga! Coś mi ta nazwa przypominała a to lodowa, którą kilka lat temu z powodzeniem uprawiałem u siebie.To nie jest typowa zimująca sałata ale nie ma ryzyka nie ma zabawy. Trzeba tylko zaprawić na grzybki. Też spróbuję z innymi bo mam chyba z 8 odmian.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata zimująca

Post »

kaLo a jak myślisz z czego Kozula wyprowadziła swoją zimową sałatę? :lol: Po co chcesz zaprawiać? Zimą grzyby aktywne nie są
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Sałata zimująca

Post »

moniko nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie zimy czasem bywają takie że w styczniu lub w lutym rosną pąki na pigwowcu i czarnej porzeczce.A o sałacie Kozuli dowiedziałem się teraz od Ciebie- jakiś link?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata zimująca

Post »

kaLo http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p3438221
i tu, wątek chyba mocno pocięty, bo zniknęły wszystkie moje posty o tej sałacie.. nie wiem dlaczego ;:oj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p4015580
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Sałata zimująca

Post »

Dzięki,ta fryzowana jest niesamowita.Gdzie można dostać nasiona?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata zimująca

Post »

Nie wiem o co pytasz, ale oryginalna 'Samba' jest właśnie taka mocno fryzowana, miałam ją z kupnych nasion, a na zdjęciu Przemka też pewnie z kupnych nasion
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p3652790
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Sałata zimująca

Post »

KaLo, ja uprawiam sałatę Nansena od wielu lat, w szklarni. Zbieram co roku nasiona, bo nie mogłam ich kupić. Nam smakuje, jest delikatna i krucha. Czasem wysiewa się sama, z rośliny zostawionej na nasiona, jeżeli siewek jest mało to sieję we wrześniu. Sadzę w szklarni po zbiorze pomidorów, w listopadzie . Zimą , jak są silne mrozy przykrywam ją włókniną. Jak zima jest słoneczna i ziemia wyschnie to podlewam od czasu do czasu lub przysypuję śniegiem. W tym roku dodatkowo posiałam wspomnianą wyżej sałatę od Kozuli.
Pozdrawiam , Bożenka.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Sałata zimująca

Post »

moniko moja samba wyglądała bardziej tak :

Obrazek

a ta od Kozuli ma brzegi liści porośnięte rukolą.
Rumianko u mnie jest szczery piach i są problemy z zapewnieniem stałej wilgotności .Być może dlatego sałata i rzodkiewka rosną u mnie 2 razy dłużej i są łykowate.Dobrze natomiast rosną rośliny o głębszym systemie korzeniowym.
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Sałata zimująca

Post »

KaLo , u nas też piach, ale w szklarni pomidory dostają obornik, więc sałata korzysta z niego. Wody też potrzebuje sporo ,tak jak rzodkiewka. Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego sałata była byle jaka. Myślę ,że odmiana ma niewielkie znaczenie , jeżeli nie zaopiekujesz się nią odpowiednio.
Pozdrawiam , Bożenka.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata zimująca

Post »

Rumianko, moje spostrzeżenia są inne, zwłaszcza po tym sezonie, ogromne są różnice smakowe między odmianami.
KaLo ja trafiłam na nasiona b. mocno strzępistej, przepyszna była. Mam jeszcze tą samą partię nasion, to zobaczę jaka teraz wyjdzie.
dorota20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 13 sie 2013, o 16:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sałata zimująca

Post »

ja miałam Nansena ale nie samkowała mi nikt jej nie chciał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”