Nasiona warzyw z zagranicy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Nasiona warzyw z zagranicy

Post »

Witajcie forumowicze,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy siejecie nasiona holenderskie warzyw.
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie odmian, dystrybucji itp. to proszę o sygnalizację w tym wątku.
Postaram się jak najszybciej zaspokajać Waszą ciekawość.

Pozdrawiam serdecznie,
Angelika
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Witaj Angelika,
Ja sieje nasiona warzyw firny Bejo i mam pytanie czy są dostępne nasiona w mniejszych paczkach?
W moim sklepie ogrodniczym jest dostępna np marchewka w paczce 50 gram ,a dla mnie działkowca potrzeba 10 gram. Podobnie jest z ogórkami , buraczkami , porem i innymi warzywami .
Kto nie wierzy jak bardzo różnią się nasiona nasze od holendrów proszę o zasianie odmiany Berlińska i od. Eagle i sam się przekona jaka może być pietruszka .

Podobnie jest z kwiatami- nie chce reklamować ale firma Syngenta Seeds posiada dobre nasiona ale oczywiście w dużych paczkach.
Gdzie przez internet mogę zakupić nasiona tych firm w małych opakowaniach ?

Pozdrawiam Marcin :wit
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Hafciarz masz rację, że odmiany holenderskie trudno kupić w małych opakowaniach. Firma bejo wchodząc na nasz rynek pakowała nasiona swoich odmian w op. po 50szt nasion dla działkowców ale później wycofała się z tego projektu. Nie działamy jednak w próżni i jej nasionami zaczęły handlować inne firmy. Z tego co się orientuję to obecnie największą ofertą nasion firmy Bejo w małych opakowaniach dysponuje firma Floraland ale oni chyba sprzedają opakowania hurtowo. Część ich oferty do nabycia w sklepie internetowym Iglak. Ja zamierzam kupić jednak duże opakowania i poszukać chętnych do podziału.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Ja mam nasionka w dużych paczkach(50 gram ) kupiłem 3 lata temu , teraz sprawdzam ich "kiełkowalność"(spodek z wilgotna ligniną) i jeszcze starczą mi na dwa lata .
Pomysł z podziałem paczki jest jest bardzo dobry .
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

przemek1136 pisze:Hafciarz masz rację, że odmiany holenderskie trudno kupić w małych opakowaniach. Firma bejo wchodząc na nasz rynek pakowała nasiona swoich odmian w op. po 50szt nasion dla działkowców ale później wycofała się z tego projektu. Nie działamy jednak w próżni i jej nasionami zaczęły handlować inne firmy. Z tego co się orientuję to obecnie największą ofertą nasion firmy Bejo w małych opakowaniach dysponuje firma Floraland ale oni chyba sprzedają opakowania hurtowo. Część ich oferty do nabycia w sklepie internetowym Iglak. Ja zamierzam kupić jednak duże opakowania i poszukać chętnych do podziału.


Po 50 g. firma Bejo Zaden Poland sprzedaje odm. ustalone, ich jakość nie jest zadowalająca . Firma Bejo Zaden ma dobre odmiany pora - jedne z najlepszych, ogórka , 1 marchwi , buraka - najlepsze, kapusty, kalafiora, kalarepy najlepsze , pomidora , cebuli dymki ,cebuli , kap. pekińskiej , czerwonej i włoskiej , selera . Firma S&G ma dobre kalafiory , pomidory szklarniowe . Clause Tezier ma dobrą cukinię . Seminis Seeds (gr. --nazwa zastrzeżona1--) ma dobre nasiona pora , marchwi , ogórka szklarniowego. Isi Sementi ma dobre nasiona cebuli (włoska firma ) więcej wam nie powiem :) każda firma ma inne bardzo dobre nasiona np. Bejo nasiona gruntowe .

Firma Floraland ma podróbki nasion firmy Bejo Zaden . Bejo zaprzestało sprzedaży w małych opakowaniach dlatego , żeby się nie rozpowszechniły odmiany GMO w uprawie amatorskiej (chroni je ustawa którą podpisali ) . Mają prawo wejść na ogródek poniżej 10 arów i pobrać próbkę do analizy a jeśli się okaże że to ich geny , to mają prawo dać karę pienieżną i dać do sądu o uprawe odmian zakazanych w danym kraju w uprawie do własnego użytku .

Adamie , zaprosiłeś gości do stołu i podałeś im strawę (pisownia !) w brudnym korycie z chlewa i jeszcze oczekujesz aby byli zadowoleni . Jeśli chcesz mieć jakichkolwiek gości , zacznij ich szanować !
Twoją pisownię z grubsza poprawiłam , następne takie arcydzieło pokoloruję na czerwono . kozula
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Adamlol nie wiem skąd bierzesz te swoje rewelacyjne dane o podróbkach (na opakowaniach jest logo Bejo więc w obecnych czasach to by było dla firmy zbyt duże ryzyko). Co do wielkości opakowań to troszeczkę wprowadzasz ludzi w błąd. Firma Bejo sprzedaje opakowania niektórych gatunków (odmiany heterozyjne) w opakowaniach po 50g (np. ogórek gruntowy). Co do pozostałych gatunków to sprzedaje nasiona w jeszcze mniejszych opakowaniach. Kapustne po 2500 szt nasion w opakowaniu, pory, cebule, buraki po 10000szt a np. marchew po 25000szt nasion kalibrowanych. Jeżeli ktoś orientuje się ile nasion wchodzi na 1 gram to łatwo to sobie może przeliczyć. Dla zainteresowanych podaję: na 1 gram wchodzi 800-900szt nasion marchwi, cebuli 250-400szt a brokuła ok. 220-280szt
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

adamlol pisze: Firma Floraland ma podróbki nasion firmy Bejo Zaden . Bejo zaprzestało sprzedaży w małych opakowaniach dlatego , żeby się nie rozpowszechniły odmiany GMO w uprawie amatorskiej (chroni je ustawa którą podpisali ) . Mają prawo wejść na ogródek poniżej 10 arów i pobrać próbkę do analizy a jeśli się okaże że to ich geny , to mają prawo dać karę pienieżną i dać do sądu o uprawe odmian zakazanych w danym kraju w uprawie do własnego użytku .
Możesz napisać skąd uzyskałeś tę informację np. stronę internetową lub artykuł w gazecie ,dla mnie jest to nierealne to co piszesz.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Zmiana.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

przemek1136 pisze:Adamlol nie wiem skąd bierzesz te swoje rewelacyjne dane o podróbkach (na opakowaniach jest logo Bejo więc w obecnych czasach to by było dla firmy zbyt duże ryzyko). Co do wielkości opakowań to troszeczkę wprowadzasz ludzi w błąd. Firma Bejo sprzedaje opakowania niektórych gatunków (odmiany heterozyjne) w opakowaniach po 50g (np. ogórek gruntowy). Co do pozostałych gatunków to sprzedaje nasiona w jeszcze mniejszych opakowaniach. Kapustne po 2500 szt nasion w opakowaniu, pory, cebule, buraki po 10000szt a np. marchew po 25000szt nasion kalibrowanych. Jeżeli ktoś orientuje się ile nasion wchodzi na 1 gram to łatwo to sobie może przeliczyć. Dla zainteresowanych podaję: na 1 gram wchodzi 800-900szt nasion marchwi, cebuli 250-400szt a brokuła ok. 220-280szt

tak ale 2,500 szt. nasion to nie jst amatorskie opakowanie, dla przykładu podałem 50 g. np. marchwi , osobiscie znam przezesa firmy bejo zaden poland .a horti tops to jest firma która współpracóje z bejo i ma kilka odmian warzyw np. por jolant , marchew berjo itp . Odmiany heterozyjne są F1 a nie gmo ogórki gruntowe sie sieje na kg
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

a tak to wy wiecie aby co jest napiszane na stronie bejo zaden i innych firm .
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Urodziłam się w Polsce , mieszkam w Polsce, ale mam trudności ze zrozumieniem tekstu niektórych postów umieszczonych w tym temacie. To w końcu jaka firma jest dobra? Gdzie można nabyć nasiona w małych opakowaniach? Tylko bardzo proszę po Polsku i zrozumiałe jak dziecku w szkole :D
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

kazda firma specjalizuje sie w innyc nasionac bardziej albo mniej , dobrych odmian nie spotkasz w paczkach amatorskich .najlepiej jest chyba kupic nasionka z sąsiadem , podzielic sie na pół i będzie mniej
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Temat rozpoczęła akilegna (Angelika) i jak na razie milczy ale miejmy nadzieję perdii, że doczekasz się odpowiedzi na Twoje pytania. Ja będę miał w przyszłym tygodniu walne zebranie w ROD i będę się starał namówić kilka osób na wspólny zakup nasion cebuli, marchwi no może jeszcze brokułów i rzodkwi japońskiej. Albo spróbujemy zakupić nasiona z pieniędzy na szkolenia, podzielimy na małe porcje i rozdamy działkowcom np. podczas pokazów wysiewu marchwi na redlinach i produkcji rozsady cebuli- nie wiem czy to będzie możliwe do zrealizowania ale spróbować warto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”