Nasiona warzyw z zagranicy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

perdii- jak możesz daj namiar na taki siewniczek , ja jak szukam to ceny około 100zł .
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

kiedys widziałem taki w sklepie ogrodniczym ale miał podłóżną dziórkę , i wylatywało po kilkanascie nasion
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

przemku oczywiście mam swiadomość ilości potrzebnych nasion ...zakładam jednak, że adam może dysponowac jakimiś końcówkami partii nie obsianymi.... ciekawego materiału siewnego z którym nie miałem wcześniej kontaktu i który jeśliby sie sprawdził u mnie pod wieloma względami to wiedziałbym już co kupować
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

a dużo tych nasion chcesz ? jeszcze będe miał inne odmiany marchwi (caradec ) ale to jest hybryda to nie moge ci ich dac
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Adaś, hybryda to nie hydra i Niedobremu nic nie grozi. Tylko nasion z niej nie pozyska, bo to mieszaniec :)
Właśnie wróciłam ze sklepu, kupiłam pietruszkę Eagle i ogórka Potomac, holenderskiej rzodkiewki jeszcze nie mają.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

gienia1230- testowałaś wcześniej tego ogórka Potomac , czytałem o nim bardzo dobre opinie.
perdii- możesz dać zdjęcie dozownika do wysiewu "precyzyjnego" nasion albo jakiegoś linka na priv . Ja też chce mieć prosto zasiane redlinki a nie jak byk szcza..
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Hafciarz, z holenderskich miałam do tej pory tylko Octopusa, który pierwszy poległ w ub. roku na mozaikę i inne choróbska, potem reszta odmian.
W tym roku będę eksperymentować z zupełnie innymi odmianami. Pożyjemy - zobaczymy!
aha, taki malutki dozowniczek- siewniczek widziałam dziś w ogrodniczym ( około 4zł), ale mi się nie spodobał, za duży otworek na drobniutkie nasionka (marchew, pietruszka), no może by buraczki z tego posiał. Trzeba by chyba mieć dużą wprawę i nie trzęsące się ręce , no bo jak już mi się sypnie, to nie pozbieram tego.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

gienia nie nie wysle ich i tak
niedobry bieżesz 2 pręty ok 12-15mm o dł ok 80 co ok 30m dratwy przywiązujesz do prętów pręty utykasz w ziemie ok 20-30cm nawijasz dratwe na jednego z nich aby ją naciągnąc i masz prosto jak strzała
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

hafciarz Wysłałam adres sklepu na PW
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

no właśnie tak to robię sadząc i siejac pręty sznurek i życie staje sie...prostsze
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

Perdii dziękuje za namiar . Adamlol , Niedobry- ja też stosuje znacznik a potem sieje ,,pod sznurek"
Adamlol dzięki za namiar sklepu ale tam jest możliwy zakup powyżej 400zł :shock: , ja mam dużą działeczkę ale bez przesady .
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

jak dobrze pogadasz to ci przeslą :) , innego internetowego sklepu nie znam :(
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Re: Nasiona warzyw holenderskich

Post »

gienia1230 pisze:Angeliko, interesuje mnie pietruszka (ładny korzeń a nie mysie ogonki, do przechowywania) i rzodkiewka (całoroczny wysiew). Wspomniałaś Orbis i Atika, Hafciarz chwalił Eagle. Czy te trzy odmiany są holenderskie? Które można kupić w małych opakowaniach?

Atika i Orbis to są odmiany czeskie. Eagle jest holenderska. Moi klienci, którzy kiedyś siali eagle mówią, że te czeskie są dużo lepsze. Dużą ich zaletą jest brak zagłębień, w których się zbiera ziemia (trudno jest ją szybko i sprawnie wypłukać).

Wszystkie trzy są w opakowaniach 50g.

No i rzodkiewka, 2 lata temu miałam na działce jakąś holenderską, nazwy nie pamiętam, była duża, nie parciała i nie wybijała w pędy nasienne .

Tutaj pytanie na jaki siew chcesz. Uniwersalną znam tylko w odm. Sora.
Rondar (szklarnia, tunel, siew najwcześniejszy-okrągła)
Charito (siew późniejszy, wczesne lato, lato w pełni)
Kaspar podobnie do Charito ale nie wszystkim się udaje (nie mam pojęcia dlaczego).

Odmian rzodkiewek jest mnóstwo.

Glebę na działce mamy lekką, piaszczystą. Poniosło mnie dziś do sklepu ogr. (mimo, że zawieja i zamieć, ale dopadła mnie chcica a na to nie ma rady), nasion holenderskich jeszcze nie mają, podobno będą w przyszłym tygodniu. Chciałabym wiedzieć o jakie odmiany pytać.
Uważaj jak będziesz kupować nasiona holenderskie. Jakbyś miała wątpliwości co do ceny. Zapytaj mnie tutaj. Powiem czy jest ok. Patrz też na opakowanie (nieuszkodzone, ważna data itp.)
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”