Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
mmnk
50p
50p
Posty: 51
Od: 16 lip 2010, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Witam:) moje dynie na razie maja kwiaty- z resztą bardzo ładne :D , tylko tak czytam -u kogos juz owoce a moje na razie kwiatki-może coś nie tak :?: wysiewalam zgodnie z instrukcją. Jak myślicie? będzoe coś z tych moich dyni?
Wojtek70
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 cze 2010, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Witajcie,
To jest mój pierwszy post na forum. Do tej pory jedynie obserwowałem niektóre wątki, przydatne dla mnie. Przyznam, że wiele skorzystałem. Posiałem w tym roku 2 rodzaje dyń - Burpee Butterbush oraz Harrier F1. Obydwie rośliny są w typie butternut. Dwa lata temu miałem również butternut ale odmianę Waltham. Była świetna lecz miała jedna poważną wadę - była to odmiana silnie rosnąca i owocowała prawie na końcach pędów. Dynie były bardzo smaczne, w związku z czym znikły niesamowicie szybko. Moje dzieci uwielbiają zupę z tej konkretnie dyni. Przyznam, że i ja dostrzegłem znaczną różnice w smaku dyni zwykłej i butternut. Ale do rzeczy - dynie posiane przeze mnie w tym roku mają mieć pokrój krzaczasty (typ space saving) i jak na razie mają. Mają być również mniejsze od odmiany Waltham ale to w sumie dobrze oraz doskonale się przechowują. Dam znać jak będzie dalej. Na razie pogoda im sprzyja.
Pozdrawiam
Wojtek

Burpee Butterbush
Obrazek

Harrier F1
Obrazek
mmnk
50p
50p
Posty: 51
Od: 16 lip 2010, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Bardzo ladnie rosną Twoje dyniaczki :) ja wysiałam -z resztą po raz pierwszy w ogole cokolwiek wysiałam- odmianę Bambino- moje krzaczki mniej obfite. Tak sobie myslę, że z pewnością zasadziłam moje dynie zbyt zbisko siebie, grządki obok kabaczki oraz ogóreczki. No nic.... zobaczymy :). Teraz trzeba czekać, czekać i czekać :D
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Wojtku, ależ Ty masz przestrzennie w ogrodzie. U mnie jak roślinki się rozrosły to już widać, że za gęsto posadzone -jeden zagajnik.
pozdrawiam Ewa
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Loeb, ja nie mam wiedzy, ale u mnie też czasem tak się zdarzało, w sumie częściej w cukini
Mmnk, u mnie w zeszłym roku dynie były 3 razy sadzone, bo ptaszyska wyciągały sadzonki. Owoców się doczekaliśmy, ale były mniejsze niż zwykle. Na pewno więc coś u Ciebie urośnie. Ja widzę, że warto siać nasiona w kwietniu do doniczek, sadzone później są mniejsze i później owocują (to z moich obserwacji).
Wojtek, chętnie poczytam o Twoich dyniach. W kolejnym roku chętnie wprowadzę inne odmiany, może właśnie te, co Ty masz. Ładny ogród, dużo miejsca.
Awatar użytkownika
anica
50p
50p
Posty: 63
Od: 21 mar 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Część moich dyń - po tych czerwcowych chłodach myślałam, że już nic z nich w tym roku nie będzie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Anica, ładnie rosną i jak dużo mają miejsca. Jakie zostawiasz odstępy między sadzonkami? Czy mogłabyś podpisać swoje dynie? Ciekawi mnie np. ta z 4 zdjęcia.
Awatar użytkownika
anica
50p
50p
Posty: 63
Od: 21 mar 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Ania :) dynie płożące sadzę w rozstawie 100 x 150, natomiast krzaczaste 100 x100. Ta, która Ciebie interesuje to chyba Wee-Be Little, ale jutro to sprawdzę. Nr 1 to Blue Hubbard, nr 2 to Cinderella, nr 3 nie jestem pewna - do sprawdzenia, nr 4 -już podałam, nr. 5 to Lacota, Nr 6 kabaczek.
Awatar użytkownika
x_M-l
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 142
Od: 5 lip 2010, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Dynie bliźniaki :)

Obrazek

I dynie makaronowe :)

Obrazek

Obrazek
mmnk
50p
50p
Posty: 51
Od: 16 lip 2010, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Asniu D.- mam taką nadzieję :D na razie pieknie kwitną wiec trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Mikel- piękne.....
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Ależ pokazujecie piękne dynie. Te zwarto rosnące są godne uwagi, bo faktycznie można więcej zmieścić na danej powierzchni. Moja jedyna melonowa puszcza pędy jak jakieś monstrum.
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

W szklarni wysiało mi się nasionko jakiejś dyni. Widać warunki ma sprzyjające bo włazi już na arbuza i ani myśli się zatrzymać. Ma piękne żółte kwiaty i ogromne liście. Jakieś owoce też sie pokazały, ale czy czegoś siew doczekam to czas pokaże ;)

Obrazek

Obrazek
mmnk
50p
50p
Posty: 51
Od: 16 lip 2010, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach

Post »

Fanastyczne Ci ronsą ;:138 dynie :) moje teraz tez rosną jak szalone-przypuszczam, że to przez te upały.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”