Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Post »

Kozula ten Malinowy Warszawski to jakiego producenta.
wodnik
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Resztki nasion porozdawałam , nie mam niestety opakowania .

Pozdrawiam kozula .
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 683
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Witam, jestem tu nowy ale pomidorami zajmuję się od kilkunastu lat i traktuję to jako super smaczne hobby.
Sadzę głównie w tunelu i trochę w gruncie (jak zostanie trochę rozsady), przeważnie sprawdzone odmiany, ale co roku testuję coś nowego.
Z odmian malinowych mogę polecić Bawole serca i Malinowy olbrzym - sadzę od wielu lat (nasiona zbieram sam i co roku robię rozsadę) - smak i aromat obu odmian super.
Malinowy Warszawski (chyba firmy ' Plantico') u mnie bez rewelacji - mało owoców, średni w smaku (w porównaniu z malinowym olbrzymem).
Po ostatnich testach dobry okazał się ostatnio pomidor odmiany "Faworyt" - mam go od dwóch lat i jest ok.
Pozdrawiam Jarek
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

jerry pisze: Z odmian malinowych mogę polecić Bawole serca i Malinowy olbrzym - sadzę od wielu lat (nasiona zbieram sam i co roku robię rozsadę) - smak i aromat obu odmian super.
Malinowy Warszawski (chyba firmy ' Plantico') u mnie bez rewelacji - mało owoców, średni w smaku (w porównaniu z malinowym olbrzymem).
Po ostatnich testach dobry okazał się ostatnio pomidor odmiany "Faworyt" - mam go od dwóch lat i jest ok.
Pozdrawiam Jarek
W ubiegłym roku tylko Bawole Serce (odmiana kupiona w PNOS Ożarów Mazowiecki jako "pomidor typu bawole serce") wytrzymało surowe traktowanie i owocowało, a dowiedziałem się, że jedyna różnica miedzy pomidorem czerwonym i malinowym to kolor skóry (tzw. epidermis, czyli powierzchowa cześć skóry, która jest żółta u czerwonych pomidorw a przezroczysta u malinowych, które maja taki sam czerwony miąższ). Pozostałe pomidory nie owocowały niezależnie od koloru, Yellow Pear i Rumba Ożarowski.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

witam ja też jestem nowa :D
ostatnie dwa sezony siałam malinowego ożarowskiego-byłam zadowolona,ale w tam roku dla odmiany posiałam malinowy retro i adonis-zpbacze jakie będą :)
Pozdrawiam Iwona :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Pomidory wysokie typu malinowskiego: Adonis, Maliniak, Malinowy Warszawski i Malinowy Retro to odmiany firmy PlantiCo. Bardzo ciekawa lista odmian pomidorów do tuneli (również malinowych) jest w 1 numerze dwutygodnika OWK z 2010r.
Awatar użytkownika
greglis
50p
50p
Posty: 56
Od: 29 cze 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

W tym rok debiutuję z ogrodem. Badzo chciałam mieć pomidory u siebie, właśnie malinowe. Proszę powiedzcie mi czy mam kupować nasiona i wysiewać do doniczeka na rozsady , czy gdzieś uda mi sie kupić już gotowe sadzonki ?
Pozdrawiam serdecznie
greglis
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Witaj.
Jeśli chcesz i możesz to siej, nie ma to jak własny materiał :wink:.
Kupić też można, np u mnie w okolicy na targowiskach jest pełno sadzonek w stosownym czasie, tylko nie zawsze wiadomo co się kupuje..
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Dokładnie, czasem zamiast malinowego Bawolego trafi się żółta koktajlowa gruszeczka... jeszcze dobrze, jak ktoś lubi :wink:
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

U nas od 3 lat co roku siejemy kupne nasionka Bawolego Serca ok 20 krzaczków. Jest pyszne, owoce duże i słodzutkie. Dodatkowo co roku siejemy też dodatkowa odmianę w tej samej ilości, jednak naszym faworytem jest "Bawołek" :wink: Teraz jak już trafilam na to forum, pewnie bedzie nam latwiej trafić w gust z druga odmianą, bo zazwyczaj kupowalismy w ciemno. Myślę, że spróbujemy Malinowego Olbrzyma ;:108 Pewnie będzie pyszny.... :D
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Kupiłem nasiona wszystkich malinowych odmian od PNOS Ożarów Mazowiecki oprócz mieszańcowych, których nie lubię bo nie wiadomo jakie będzie potomstwo, jak się zbiera nasiona z właśnych pomidorów. Oprócz tych mam też nasiona z innych sklepów internetowych: Z Torseed w Toruniu Malinowy Retro (wysoki), Malinowy Rodeo i Malinowy Kujawski (niskie) i Kapturek (czereśniowy), z Plantico w Zielonkach Malinowy Warszawski a z C i N Lipnica też Bawole Serce.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Okazuje się, że w tym roku dodatkowym pomidorkiem do "Bawołka" będzie pomidorek "Jowisz". Znacie może tą odmianę? Jest dosyć droga ale czy smaczna i plenna?
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Pani na targu zachwalała malinówkę o nazwie Gargamel. Czy ktoś miał już coś takiego? Czy są smaczne ? Jak dużo dają owoców ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”