Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Malinowe rodeo ,to krzak samokończący. Miałam go w tamtym roku. Urósł na wysokość kolan. Puściłam go na żywioł,to dosyć rozłożysty krzak. Pięknie kwitł ,ale z wiązaniem było już gorzej. Z duch krzaków doczekałam się 4 lub 5 pięknych, dorodnych serc, w miarę smacznych. Myślę ,że w dużej donicy da radę.
Asia
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

W sobotę wysiewam kilka holenderskich VP1 i pink rock
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Miałem również w ubiegłym roku pomidory Rodeo-to pomidor niski samokończący .,ma owoce bardzo duże,kształtu sercowego,barwy malinowej bez piętki o wyjątkowym smaku.Pomimo że producent nasion informuje że nie wymaga cięcia i palikowania to jednak warto stosować cięcie korygujące ,gdyż bardzo się zagęszcza i stosować palikowanie.Ważną sprawą jest odstęp podczas sadzenia powinien on być conajmniej 90X90 cm
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

A ile mniej więcej pędów mu zostawiasz?
Te odstępy to nie za duże :shock: ?
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Pomidory te uprawiałem dopiero w ubiegłym roku.Co do odległości to moja propozycja, na opakowaniu nasion podają 80-100x50-60cm.Pomidory te bardzo się zagęszczają więc odległości powinny być większe ,szczególnie pomiędzy pomidorami w rzędzie.Natomiast co do ilości pędów to myślę że maksymalnie do czterech pomimo że na opakowaniach jest informacja,ze nie wymagają cięcia i palikowania.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Malinowe serce Rumianki z drugą szansą na lepszą plenność na dzień dzisiejszy tak wygląda.
W ubiegłym roku nie zachwycił ilością owoców,ale za to smakiem już tak. ;:333

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Witku :wit

Śliczne są Twoje pomidorowe roślinki. :D

Ja w zeszły roku też byłam oczarowana smakiem tego pomidora. Jeśli chodzi o plenność, to wypadł on u mnie przeciętnie. Nie powalił wielkością plonu, ale popróbować było co. Smakował wszystkim, którzy go u mnie jedli. ;:108

I pytanie o innego pomidorka. Wysiewałeś w tym roku Megagrona?
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

;:180 Beatko staram się jak co roku zresztą żeby rozsada mnie słuchała. ;:306
MsR w tamtym roku rósł u mnie na brzegowym rządku i warunki miał tam nie nadzwyczajne,więc w tym będzie bliżej środka i zobaczymy czy ilością owoców się odwdzięczy.Mam do niego sentyment ze względu na właśnie smak. ;:333
Megagrona oczywiście mam,to jedna z podstawowych odmian i nie mogło jej zabraknąć. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Wątek trochę zapomniany.Nie wierze że nikt nie lubi i nie uprawia pomidorów malinowych?
Oprócz sprawdzonych już odmian w tym sezonie wprowadziłem kilka nowych i na miarę wolnego czasu będę je tu opisywał.

Na początek Malinowy Prezes którego w tym roku mam po raz pierwszy i będę go porównywał do Faworyta gdyż do pewnego momentu rosły podobnie i oczekuję od niego porównywalnego smaku owoców i podobnej lub większej ilości owoców na poszczególnych gronach.Na tą chwilę zarówno Faworyt jak i Malinowy Prezes mają zawiązane trzy i pół grona mogę powiedzieć że jeśli chodzi o same rośliny to Faworyt ma je mocniejsze a co za tym idzie i kwiaty i zawiązki owoców są solidniejsze.Z kolei więcej owoców zawiązuje Malinowy Prezes,ale w porównaniu z owocami Faworyta są drobniejsze.Jak będzie to wyglądało na wyższych gronach zobaczymy i smak Prezesa będzie miał decydujące znaczenie. ;:108

Faworyt.

Obrazek

Malinowy Prezes.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Jak zacząłem porównania to wypadałoby je dokończyć.W końcowym rozrachunku którego finałem był smak owoców Malinowego Prezesa w porównaniu do Faworyta ta ocena wypadła zdecydowanie na korzyść Faworyta.Prezes ten smak ma zdecydowanie mniej wyrazisty.Wprawdzie Malinowy Prezes zawiązał więcej jedno grono i więcej owoców,ale były one bardzo zróżnicowane w poszczególnych gronach(większe i drobne) i nie tak kształtne jak u rywala.Poza tym jesienią Prezes okazał się bardziej podatny na pękanie owoców. Także Faworyt panuje nadal. ;:195

Malinowy Prezes początek wybarwiania się owoców.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Chyba nigdy w historii żaden władca sam się nie detronizował ;)
A tak na poważnie, w sezonie 2016 miałam dwa krzaki faworyta, na obu więcej było owoców w kształcie serca, niż spłaszczonych. Komuś się tak trafiło, czy mogę podejrzewać, że jednak była to inna odmiana?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Zawsze może być ten pierwszy raz Agnieszko. ;:202 ;:306 Zanosi się jednak że i tak wszystko zostanie w rodzinie. ;:108 W ubiegłym roku powstały u mnie cztery krzyżówki Faworyta z Tommimaru Muchoo i VP1 a w tym pokazały już spore możliwości nawet przerastające ;:195 chociaż droga to jeszcze daleka.
Rośliny wegetatywne z mocnym systemem korzeniowym a to podstawa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Być może trafiła Ci się taka partia nasion Faworyta.Zdarzają się takie u mnie jak na poniższym zdjęciu,ale sporadycznie.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Jak można samemu takie krzyżówki wykonać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”