Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hagaart
200p
200p
Posty: 281
Od: 1 cze 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Witam.Zakupiłam dzisiaj nasiona :Malinowy Rodeo -jak wysoki jest ten pomidor i czy nadaje się do donic? :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Carmelka00 pisze:Dzięki za odpowiedz :D a może ktoś poleci mi odmianę taką właśnie starą, z mocnym smakiem ??
Jak dla mnie to Aussie, nie jest niestety malinowy.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Hagaart pisze:Witam.Zakupiłam dzisiaj nasiona :Malinowy Rodeo -jak wysoki jest ten pomidor i czy nadaje się do donic? :D
Jest to pomidor niskiego wzrostu , średniowczesny i nadaje się do uprawy w donicach ;:108
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5828
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Malinowe rodeo ,to krzak samokończący. Miałam go w tamtym roku. Urósł na wysokość kolan. Puściłam go na żywioł,to dosyć rozłożysty krzak. Pięknie kwitł ,ale z wiązaniem było już gorzej. Z duch krzaków doczekałam się 4 lub 5 pięknych, dorodnych serc, w miarę smacznych. Myślę ,że w dużej donicy da radę.
Asia
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

W sobotę wysiewam kilka holenderskich VP1 i pink rock
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Miałem również w ubiegłym roku pomidory Rodeo-to pomidor niski samokończący .,ma owoce bardzo duże,kształtu sercowego,barwy malinowej bez piętki o wyjątkowym smaku.Pomimo że producent nasion informuje że nie wymaga cięcia i palikowania to jednak warto stosować cięcie korygujące ,gdyż bardzo się zagęszcza i stosować palikowanie.Ważną sprawą jest odstęp podczas sadzenia powinien on być conajmniej 90X90 cm
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

A ile mniej więcej pędów mu zostawiasz?
Te odstępy to nie za duże :shock: ?
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Pomidory te uprawiałem dopiero w ubiegłym roku.Co do odległości to moja propozycja, na opakowaniu nasion podają 80-100x50-60cm.Pomidory te bardzo się zagęszczają więc odległości powinny być większe ,szczególnie pomiędzy pomidorami w rzędzie.Natomiast co do ilości pędów to myślę że maksymalnie do czterech pomimo że na opakowaniach jest informacja,ze nie wymagają cięcia i palikowania.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Malinowe serce Rumianki z drugą szansą na lepszą plenność na dzień dzisiejszy tak wygląda.
W ubiegłym roku nie zachwycił ilością owoców,ale za to smakiem już tak. ;:333

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Witku :wit

Śliczne są Twoje pomidorowe roślinki. :D

Ja w zeszły roku też byłam oczarowana smakiem tego pomidora. Jeśli chodzi o plenność, to wypadł on u mnie przeciętnie. Nie powalił wielkością plonu, ale popróbować było co. Smakował wszystkim, którzy go u mnie jedli. ;:108

I pytanie o innego pomidorka. Wysiewałeś w tym roku Megagrona?
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

;:180 Beatko staram się jak co roku zresztą żeby rozsada mnie słuchała. ;:306
MsR w tamtym roku rósł u mnie na brzegowym rządku i warunki miał tam nie nadzwyczajne,więc w tym będzie bliżej środka i zobaczymy czy ilością owoców się odwdzięczy.Mam do niego sentyment ze względu na właśnie smak. ;:333
Megagrona oczywiście mam,to jedna z podstawowych odmian i nie mogło jej zabraknąć. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Wątek trochę zapomniany.Nie wierze że nikt nie lubi i nie uprawia pomidorów malinowych?
Oprócz sprawdzonych już odmian w tym sezonie wprowadziłem kilka nowych i na miarę wolnego czasu będę je tu opisywał.

Na początek Malinowy Prezes którego w tym roku mam po raz pierwszy i będę go porównywał do Faworyta gdyż do pewnego momentu rosły podobnie i oczekuję od niego porównywalnego smaku owoców i podobnej lub większej ilości owoców na poszczególnych gronach.Na tą chwilę zarówno Faworyt jak i Malinowy Prezes mają zawiązane trzy i pół grona mogę powiedzieć że jeśli chodzi o same rośliny to Faworyt ma je mocniejsze a co za tym idzie i kwiaty i zawiązki owoców są solidniejsze.Z kolei więcej owoców zawiązuje Malinowy Prezes,ale w porównaniu z owocami Faworyta są drobniejsze.Jak będzie to wyglądało na wyższych gronach zobaczymy i smak Prezesa będzie miał decydujące znaczenie. ;:108

Faworyt.

Obrazek

Malinowy Prezes.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Jak zacząłem porównania to wypadałoby je dokończyć.W końcowym rozrachunku którego finałem był smak owoców Malinowego Prezesa w porównaniu do Faworyta ta ocena wypadła zdecydowanie na korzyść Faworyta.Prezes ten smak ma zdecydowanie mniej wyrazisty.Wprawdzie Malinowy Prezes zawiązał więcej jedno grono i więcej owoców,ale były one bardzo zróżnicowane w poszczególnych gronach(większe i drobne) i nie tak kształtne jak u rywala.Poza tym jesienią Prezes okazał się bardziej podatny na pękanie owoców. Także Faworyt panuje nadal. ;:195

Malinowy Prezes początek wybarwiania się owoców.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”