Pieczarki - uprawa amatorska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Wszyscy mnie straszyli tym, że w lato nic nie urośnie, bo nie znajdę chłodnego miejsca, a póki co mam problem odwrotny.
Przy obecnej pogodzie dziś rano temp. w pomieszczeniu gdzie rośnie grzybnia spadła do 18*C
W domu mam max 21 ale żona nie pozwala trzymać :(
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Analfabeto nie wiem na jakim etapie masz teraz hodowle ale jak wsadzisz termometr w ziemię to tam więcej będzie. Tu w 15 i mniej ludzie mieli.
Lordmop zaje...fajne. Tylko po ilosci domniemam że na handel...dóże troche.
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Wat25 pisze:Analfabeto nie wiem na jakim etapie masz teraz hodowle ale jak wsadzisz termometr w ziemię to tam więcej będzie. Tu w 15 i mniej ludzie mieli.
Lordmop zaje...fajne. Tylko po ilosci domniemam że na handel...dóże troche.
Jetsem na etapie przerastania grzybni. Właśnie mija 10 dzień z założonych wstepnie 14.
Widać już kłębki na powierzchni, ale przy takiej temp. obawiam się, że ten proces może się wydłużyć.
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

U mnie przerastało 10dni+2 po pokrojeniu okrywy. W grzybni termomometr 22-23*C. Ty tam w grzybni 20 też będziesz miał. Dobrze będzie.
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Grzybnia niewątpliwie jest ciepła czyli pracuje.
Ale w karcie szczepu, którym mam zarażoną grzybnie przewiduje się temp. przerastania na poziomie 24-26,6*C

Tez wierzę, że będzie dobrze :)
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
lordmp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 lip 2011, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Witam ponownie.
No zgadłeś pieczarki są na sprzedaż dla rodzinki i kumpli. Są spore ponieważ kolega zamówił większe ( jego żonka ma przepis na faszerowane pieczarki coś ala kotlet ). Niektóre z pieczarek widoczne na zdjęciu miały średnice kapelusza 12 cm i co ciekawe zamknięte od spodu.

Pozdrawiam MARIUSZ
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Aktualnie grzybnia wygląda jak poniżej.
Obrazek
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Aaa ty dopiero kostkę masz w sensie przerasa ci.ja to miałem przerosnięte jak kupiłem a było przerosnięte mniej. Takie zasypałem i też smigają. Dzis znow 60dkg (9 pieczarek) :heja
Razem to już 7 kg :tan
roberto185
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 lip 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

rozumiem ze swoja wiedzę na ten temat opieracie tylko i wyłącznie na teorii uzyskanej od wujka googla, myślałem ze ktoś z was robił coś takiego. a gdzie kupujecie gotowe podkłady pod pieczarki ??
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Poczytaj kilka stron wstecz.
Możliwości są 2:
1. Poszukać lokalnego producenta kostki i wtedy jest na pewno najtaniej
2. Kupić na alegrooooooo
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

roberto185 pisze:rozumiem ze swoja wiedzę na ten temat opieracie tylko i wyłącznie na teorii uzyskanej od wujka googla, myślałem ze ktoś z was robił coś takiego. ??
A komu by się chciało przerzucać 1,5tony 4x. :;230
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

na taka ilość szkoda wideł do ręki brać :P :;230
roberto185troche nie mam czasu ostatnio na rozpisywanie się na forum , ale wierz mi na słowo , nie zrobisz tego w warunkach domowych , szkoda twojego czasu. Tak na szybko nie przefermentujesz odpowiedni obornika , nie przeprowadzisz pasteryzacji itc. , a efekt to taki , że podłoże końskie nie będzie odpowiednio przygotowane. Grzyby na sztucznych podłożach złe rosną , owszem można je trochę oszukać , dodając do słomy kurzeńca i nawozy typu mocznik , ale to bardziej po to , żeby to fermentowało odpowiednio.
Hoduj pieczarki , a to co później zostanie pod warzywa dawaj , będziesz miał później warzywka z pieczarkami , a kto nie wierzy to "symbioza pomidorka i pieczarki " fotka w załączeniu :)
Obrazek

to juz dzika pieczarka za podłoża z zeszłego roku :)
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Weteran tą ziemie walisz raczej w jedno miejsce pod pomidory czy rozsypujesz.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”