Pieczarki - uprawa amatorska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
maksym
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 lip 2009, o 14:09

Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Czy ktoś może wyjaśnić mi jak można wyhodować pieczarki od a do z i czy grzybnie dla tych grzybów można zrobić sobie samemu?
max
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Pieczarki

Post »

maksym pisze:czy ktoś może wyjaśnic mi jak można wychodowac pieczarki od a do zi czy grzybnie dla tych grzybów można zrobic sobie sanenu?
Kup sobie w sklepie ogrodniczym gotową kostkę z grzybnią pieczarek dostaniesz kartkę z opisem jak hodować,jest to łatwe ale pracochłonne po jakimś półtorej miesiąca masz gotowe pieczarki,tak robię już od dwóch lat mam świeżutkie ekologiczne pieczarki zbieram z dwóch kostek około 11 kilogramów,ale przez lato nie polecam ci hodowle bo jest za ciepło a pieczarka nie lubi ciepła chyba że masz dość zimną piwnice jak będziesz miał jakieś jeszcze pytanie to pisz
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Post »

a ile kosztuje taka kostka , jakie ma wymiary , czy musi być to miejsce ciemne , jak sie to podlewa ?
Możesz napisać cos więcej na temat uprawy .
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

miejsce ciemne za 3 tyg robi się szok i po 7 dniach zbiera się pieczarki trzeba podlewac w odpowiednim momęcie przy dobrym podlewaniy to zie zbierze 25 kg pieczarek z m2
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Post »

adamlol pisze:miejsce ciemne za 3 tyg robi się szok i po 7 dniach zbiera się pieczarki trzeba podlewac w odpowiednim momęcie przy dobrym podlewaniy to zie zbierze 25 kg pieczarek z m2
Z tymi kilogramami to przesadziłeś ja z dwóch kostek zbieram około 11 do 13 kilogramów.Wielkość tych kostek jest 45 cm x 60 obcinasz górną warstwę foli i dajesz gazetę na gorę i zraszasz ją każdy dzień żeby była wilgotna temp.jakieś 21c jak zrobi się biały nalot po jakieś 3 tygodniach dajesz na górę 4 cm warstwę ziemi specjalnej do pieczarek i od drugiego dnia zaczynasz podlewać dość obficie około 5 litrów przez te 6 dni aż grzybnia przerośnie.Zobaczysz białe grudki na tej ziemi wtedy bierze się i przeczesuje małymi grabkami po około 2 dniach przenosisz cała grzybnie do zimniejszego pomieszczenia do około 16c,po paru dniach jeszcze podlewasz i pieczarki możesz zbierać. Są trzy rzuty pieczarek trwa to około 3 tygodni te 3 rzuty pieczarki są lepsze uwierz mi niż te ze sklepu aromatyczne są bielutkie.Ale jak kupisz te pieczarki to dostaniesz gotową instrukcję co jak i ile jak coś byś jeszcze chciał to pisz
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Pieczarka, to grzyb "jednej ręki", tzn, że na następne dotknięcia, sortowanie, przesypywanie itp. źle reaguje.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

nie pamiętam jak to się robiło ale jak będe u wója to co odpowiem bo ja juz nie mam pieczarek
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Post »

Sajmon, a jaka to jest ta specjalna ziemia do pieczarek?
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Rybko to specjalny torf do pieczarek , którym przykrywa się przerośnięte podłoże.

pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

akurat zwykły torf jest najlepszy np aura pasłęk
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Najlepsze warunki pieczarki mają w piwnicach , hallach itp. Latem raczej nie powinno uprawiać się pieczarki , jeśli nie mamy do tego specjalnych pomieszczeń. Temperatura pomieszczenia powinna wynosić 18 stopni .
Jak wcześniej pisałam , torf przeznaczony na okrywę pieczarki musi być specjalny , a nie tak jak pisze Adaś.

pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Dzięki za odpowiedz :D Ale boczniaki i pieczarki to mi już dawno chodzą po głowie ;:88
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Post »

Mnie również :D a i piwnicę mam odpowiednią, więc chyba spróbuję, tylko mam problem skąd tu wziąć specjalny torf do pieczarek????? :o
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”