Pieczarki - uprawa amatorska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

anae31 no to sie ciesze , że skiełkował :D . Nie wiem ile ich tam będziesz sadzić , ale 5-7 krzaków nie przejesz i pamiętaj one rosną do 3 -4 metrów jak im pozwolisz :) , możesz spokojnie na 2-3 pędy puścić one dadzą rady :D tylko rozstaw odpowiedni zachowaj
Jak się liście właściwe pokażą, to traktuj je nawozem dolistnym i pikuj do dużych donic a na sam dół daj obornik jak masz
trochę pojechałem off topic :) oczywiście to nie grzybach było :D

Wracając do grzybów to nie , to nie ;:187
sam zjem wszystko ;:1
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
anae31
100p
100p
Posty: 189
Od: 16 mar 2011, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

hihi, ok, jeszcze nie mam obornika, ale wieś blisko.. to będzie..
Pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
lilianna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 1 sty 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

na moich pieczarkach pojawiły sie plamy rdzawego koloru... co to moze byc i jak to zwalczyc ??? prosze o pomoc
Nie muszę być idealna,wystarczy,że jestem wyjatkowa
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

najprawdopodobniej to rdzawa plamistość :( ,a to choroba bakteryjna
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
lilianna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 1 sty 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

a jak to zwalczyc :(
Nie muszę być idealna,wystarczy,że jestem wyjatkowa
Awatar użytkownika
IgnisPotens
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 7 kwie 2011, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Rdzawa plamistość objawia się występowaniem rdzawych plam na powierzchni kapelusza, szczególnie w miejscach ich stykania się ze sobą. Jej występowanie jest spowodowane pozostawaniem, przez dłuższy czas, powierzchni owocników zwilżonych wodą, lub zahamowaniem odparowania lub zbyt małym ruchem powietrza. Generalnie jej występowanie wynika z niewłaściwych warunków mikroklimatu, który powoduje, że skórka na kapeluszu jest zbyt długo mokra. Zwalczanie polega na poprawie mikroklimatu, unikaniu zbyt gęstego wiązania i stosowaniu roztworu chloru do podlewania pieczarek. :shock:

EDIT:
"Pseudomonas tolaasii (P. fluorescens) - plamistość rdzawa

Uszkodzenia w kolorze od żółtego do brązowego powstające na owocnikach. Zazwyczaj plamy pojawiają się blisko lub na krawędziach kapelusza. Pseudomanas pojawia się gdy grzyb pozostaje wilgotny przez cztery do sześciu godzin (lub dłużej) od momentu nawilżania. Bakterie rozprzestrzeniają się drogą powietrzną. Zapobieganie polega na obniżeniu wilgotności i nawilżaniu 150 ppm (cząstki na milion) roztworem chloru (wykorzystuje się produkty podchlorynu wapnia ponieważ produkty podchlorynu sodu mogą spalić kapelusze). Jeśli mimo to grzyby pozostają wilgotne, to znak że chlor jest mało efektywny ponieważ populacja bakterii reprodukuje w takim tempie, że neutralizuje efekty środka utleniającego."
Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior, semper in te glorior!
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

lilianna wrzuć fotkę i będzie wiadomo , jeszcze rozkrój pieczarkę w miejscu plamy
rzeczywiście sprzyjające warunki do rozmnażania bakterii to wysoka temperatura i wysoka wilgotność
Latem mniej się podlewa pieczarki , podłoże ma tendencje, hmmm jakby to powiedzieć samo zamaka :D

dla jednej czy dwóch kostek szkoda się truć , więcej wietrz mniej podlewaj i zbieraj małe pieczarki.

IgnisPotens a jak to z tym chlorem ?? zabrać domestos i podlać ?? czy coś innego ?? :D
w jakim stężeniu , ile dni karencji jest ??
nie można dawać rad żeby coś podlewać trucizna nie pisząc szczegółów , albo napisz konkretnie jakim środkiem i powiedzmy można wtedy sobie podarować szczegóły bo jest na nim jakaś instrukcja.
Sorry ale jestem bardzo wyczulony na takie rady które mogą do tragedii doprowadzić , a mam wrażenie , że wiedzę którą podajesz gdzieś na szybko wyczytałeś
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
IgnisPotens
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 7 kwie 2011, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Widzisz na końcu zdania " :shock: "? Emotikona ta oznacza, że jestem zdziwiony, z czego można wnioskować, że sam niewiele wiem na ten temat. Myślę, że użytkownikami forum są osoby myślące i posiadające chociażby podstawową wiedzę z zakresu otaczającego nas świata. Nawet znając proporcję, w której należy wykonać roztwór nie zdecydowałbym się na ten zabieg, bałbym się, że w najlepszym wypadku mogę nie mieć zbiorów;)
lilianna zadała pytanie, odpowiedziałeś na nie tylko połowicznie, więc uzupełniłem na szybko (miałem niewiele czasu) resztę.
Moim zdaniem czepiasz się i szukasz dziury w całym, gdybyś poświęcił chociaż część energii którą wkładasz w ganienie innych na odszukanie informacji i uzupełnienie mojej również niepełnej odpowiedzi, to wszyscy by na tym skorzystali. Uważam, że jesteśmy tu aby się czegoś nowego dowiadywać i uczyć, oraz dzielić swoją wiedzą z innymi. Dlatego nie chcę wdawać się w utarczki słowne. Peace
Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior, semper in te glorior!
Awatar użytkownika
lilianna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 1 sty 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Nie muszę być idealna,wystarczy,że jestem wyjatkowa
Awatar użytkownika
lilianna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 1 sty 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

kurcze, jak te fotki się wklejało.. wrrr
Nie muszę być idealna,wystarczy,że jestem wyjatkowa
Awatar użytkownika
lilianna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 1 sty 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Nie muszę być idealna,wystarczy,że jestem wyjatkowa
Awatar użytkownika
lilianna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 1 sty 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Obrazek
Nie muszę być idealna,wystarczy,że jestem wyjatkowa
Awatar użytkownika
IgnisPotens
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 7 kwie 2011, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Obrazek

Jak wrzucasz fotkę przez imageshack i chcesz wkleić na forum, to kopiujesz pod zdjęciem link z nazwą "kod forum"
Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior, semper in te glorior!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”