Szczepionka endo-mikoryzowa do pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Szczepionka endo-mikoryzowa do pomidorów

Post »

Czy ktoś stosował szczepionkę endo-mikoryzową do pomidorów? Zastanawiam się nad jej zakupem, ale najpierw wolałabym poznać opinie na jej temat. Nie zawsze opisy i obietnice producentów są prawdziwe...
Pozdrówka - Aga
Mój ogród
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Bardzo dużo o Mikoryzie dowiesz się na http://www.mykoflor.pl/index.php można tam też ją kupić ja nigdy tam nic nie kupiłem ale opinie są dobre
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Post »

Dzięki, szymonambar :lol:
Pozdrówka - Aga
Mój ogród
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja zastosowałam w zeszłym roku.Dałam pod wszystkie krzewy,a więc nie mogę powiedzieć że te ze szczepionką były dorodniejsze,a te bez gorzej rosły.
Pomidory (mam tylko w szklarni) w ogóle nie chorowały i wszystkie dojrzały.Ostatnie oczywiście w domu. Nic nie mogłam zrobić z zielonych pomidorów,bo ich po prostu nie miałam.
Nie wiem,czy przyczyniła się do tego szczepionka,czy pogoda i pielęgnacja.
W tym roku na pewno też zastosuję i to nie tylko pod pomidory.
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Post »

Kaju, a jaką szczepionkę stosowałaś? Czy firmy Mykoflor czy inną? Ja mam pomidory w tunelu foliowym i niestety zaraza je łapie.
Pozdrówka - Aga
Mój ogród
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Moja była firmy Zielony Dom i nazywała się Waxi-Root.Taką zastosowałam,bo tylko tej firmy mieli w "moim" sklepie. Pani która sprzedaje w tym sklepie mówi,że klienci uważają,że efekty stosowania szczepionki są widoczne. Chyba nie oszukuje,bo ja zaopatruję się u niej od kilkunastu lat.W tym roku chcę zastosować także do roślin doniczkowych,ponieważ jak wyczytałam stosuje się ją jednorazowo,a nie przy każdym przesadzaniu.
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Post »

Kaju kochana, ale mnie ucieszyłaś, bo ja właśnie taką szczepionkę zamierzałam kupić. Wielkie dzięki za pomoc :)
Pozdrówka - Aga
Mój ogród
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Dzisiaj przeczytałam na innym forum,że na Allegro pojawili się oszuści oferujący szczepionki mikoryzowe,która nie maja ani grama grzybni.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

warto kupic prosto od producenta - taniej i jest pewnośc 100 procent
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

tadeusz48 pisze:...sadząc sadzonki pomidorów do gruntu - na miejsce stałe jeżeli jest sadzonka "wyciągnięta" to można ją sadzić głębiej , niż rosła w doniczce. Jeżeli sadzonka jest zbytnio "wyciągnięta" a chcemy ja by była niższa o więcej jak 5 cm, sadzimy ją w dołku. Pomidor w ziemi, bezpośrednio pod ziemią, do 5 cm , od razu zaczyna wytwarzać korzonki, po tygodniu,l nie dalej jak dwa tygodnie są już ładne korzonki, i wtedy możemy stopniowo zasypywać dołek by te korzonki sukcesywnie wyrastały w części łodygi, dopiero co zasypanej. Jeżeli od razu posadzimy sadzonkę głębiej ( 10,czy 15 cm), to wtedy z łodygi będą tuż pod ziemią wyrastać korzonki, a głębiej nie .

Czytając powyższy tekst nasunęło się mi pytanie, w jaki sposób podać pomidorowi mikoryzę?
Do tej poty sądziłam, że wstrzyknę 20 ml "szczepionki" do korzenia przy sadzeniu...jednak pomidorki, które posadzę dzisiaj (ew.jutro) będę musiała wsadzić w ziemię dużo niżej niż 5 cm z pewnością będzie to 15 cm
I co teraz? Pomidor wytworzy nowe korzonki na łodydze i chyba one teraz będą najważniejsze?? Czy wstrzymać się z podaniem mikoryzy przy sadzeniu i podać ją po wykształceniu się korzeni? Czy też od razu podać? A może nie ma to żądnego znaczenia? :roll:
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Ariszo , nie odkładaj mikoryzacji . Im wcześniej zastosujesz , tym wcześniej grzyb będzie korzystnie działał na pomidory . Grzybnia rozrośnie się razem z korzeniami pomidora . Swoje mikoryzowałam przy pikowaniu , łyżeczka roztworu na sadzonkę .

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Kozulo dzisiaj sadząc pomidory podałam wszystkim (pomijając dwa krzaczki) mikoryzę. I tak się zastanawiam czy faktycznie będę miała porównanie z tych dwóch krzaczków pomidorów?? hmm... :roll: chyba nic mi z tego nie wyjdzie, ponieważ posadziłam je w sąsiedztwie zaszczepionych i grzyb rozrośnie się również pod te dwa. No, ale trudno..
Jutro zrobię to samo z mniejszymi sadzonkami pomidora i papryki, które są jeszcze w wielodoniczkach, a planuję wsadzić je na miejsca stałe po 20-25 kwietnia.

Dziękuję Kozulo :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

W zeszłym roku miałam ogórki w różnych tunelach , mikoryzowane i niemikoryzowane . Różnica na korzyść mikoryzy była bardzo duża .

kozula
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”