Brukselka - co i jak ???

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
yanka
100p
100p
Posty: 155
Od: 31 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Ja co roku sieję brukselkę na początku kwietnia na parapecie na rwaną rozsadę. W tym roku po trzech dniach gdy wzeszła została wyniesiona na balkon . Była krępa i stała na baczność. Wysadziłam ją do gruntu przed długim weekendem. Co roku mam dużo pięknych brukselek :D
Izabela
ewelkaa8
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 cze 2013, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Czyli co mam teraz zrobic? ta rozsada jest juz do wyrzucenia? Czy moge jeszcze zasiac od nowa, wole nie siac do gruntu bo nie wiem jeszcze gdzie bedzie miejsce na nią. Mam nasiona kapusta brukselska z Plantico.
ewelkaa8
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 cze 2013, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Na moim opakowaniu pisze żeby siać koniec kwietnia, a do gruntu sadzonki sadzić koniec czerwca. Więc chyba tamte wyrzucę, a wysieję nowe. W pokoju mam temp. ok 21 st. Po wzejściu przeniosę paletkę na balkon w miejscu słonecznym. Czy tak będzie dobrze i będę miała szansę jeszcze na swoje brukselki ?
Ostatnio wszystko mi pada ( rabarbar i poziomki), sieję coś pierwszy raz w życiu, no i coż, człowiek uczy się na błędach :) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Zrób tak jak planujesz .Wysiej jszcze raz i po wschodach wynies tam ,gdzie bedzie dużo światła i troszkę chłoniej niż w domu. Twój rabarbar też ma zbyt mało światła .
Awatar użytkownika
Kropek
200p
200p
Posty: 250
Od: 12 lip 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

ewelkaa8 pisze:Na moim opakowaniu pisze żeby siać koniec kwietnia, a do gruntu sadzonki sadzić koniec czerwca. Więc chyba tamte wyrzucę, a wysieję nowe. W pokoju mam temp. ok 21 st. Po wzejściu przeniosę paletkę na balkon w miejscu słonecznym. Czy tak będzie dobrze i będę miała szansę jeszcze na swoje brukselki ?
Ostatnio wszystko mi pada ( rabarbar i poziomki), sieję coś pierwszy raz w życiu, no i coż, człowiek uczy się na błędach :) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Posiej na nowo.

Jak wykiełkują to od razu wyrzuć je na zewnątrz. Kapustne nie boją się chłodów.
ewelkaa8
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 cze 2013, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

A na jaką głębokość wsadzić nasiono brukselki i czy ugnieść delikatnie ziemię przed wysiewem? Chcę wysiać ją od nowa i chcę to już zrobić dobrze.
Awatar użytkownika
rupert
100p
100p
Posty: 160
Od: 28 mar 2013, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: B-stok

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Ja nasiona kapustnych kładę na wierzchu ziemi i przygniatam .
Pozdrawiam Patryk
ewelkaa8
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 cze 2013, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Witam, moja brukselka ponownie wysiana rośnie sobie na balkonie w paletce (wielodoniczkach). Tylko pojawił się następny problem. Coś mi się zalęgło w tej ziemi lub na podstawce pod doniczkami, takie malutkie na 1 mm robaczki, koloru siwego. Gdy tylko ruszę paletkę rozbiega się po podłodze z 10-15 tych robaczków, tylko nie widzę dokładnie skąd bo takie malutkie. Co to może być ? Dołączam zdjęcia
Obrazek

Obrazek
ewelkaa8
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 cze 2013, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Widze, że odnośnie robaków nikt nie wie :) Mam jeszcze jedno pytanie: co to jest rozsada rwana ? Moja brukselka dopiero rośnie, na opakowaniu pisze żeby wsadzić do gruntu koniec czerwca. Czy to nie za późno ? Zauważyłam że każdy już wsadził do gruntu swoje brukselki. Pozdr
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Rozsada rwana to taka którą się kupuje na bazarku i rośnie ona w jednej skrzynce i ma przerośniętą bryłę korzeniową, no i jak kupujesz np. 10 szt. selera to sprzedawca musi rozerwać bryłę korzeniową żeby odczepić od reszty to 10 szt. rozsady.

Na zdjęciu to prawdopodobnie mączlik, choć nic tam nie widzę.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

ewelkaa8 pisze:Widze, że odnośnie robaków nikt nie wie :) Mam jeszcze jedno pytanie: co to jest rozsada rwana ? Moja brukselka dopiero rośnie, na opakowaniu pisze żeby wsadzić do gruntu koniec czerwca. Czy to nie za późno ? Zauważyłam że każdy już wsadził do gruntu swoje brukselki. Pozdr

Ja nie posadziłam jeszcze do gruntu, bo rozsada jeszcze mała. W ubiegłym roku ssadziłam ok.połowy czerwca i było ok.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

I jak wasze brukselki? Przejrzalem cały wątek i chciałbym spróbować w kolejnym sezonie. :) Jestem ciekaw jak udały się plony w tym roku. :wit

Bardzo spodobało mi się zdjęcie brukselki zasypanej śniegiem, w mojej starej książce ogrodniczej. ;:oj
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Brukselka - co i jak ???

Post »

Niestety nie mam zdjęć ale u mnie plony były całkiem, całkiem. Głowki może nie jakieś zbyt wyrośnięte ale zbite, twarde a nie jakieś rozsypane jak w ubiegłym roku. Wieksza część po obraniu trafiła do zamrażarki a reszta jeszcze nie zerwana zimuje zadołowana.
Gdzieś czytałam,że brukselkę powinno się zrywać po przymrozkach, bo wtedy jest smaczniejsza ale ja nie widzę różnicy w smaku.
Pozdrawiam, Marta.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”