Szczepienie pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

TomTato - hybryda pomidora i ziemniaka

Post »

Słyszeliście, że udało się skrzyżować pomidora ze ziemniakiem :lol: ? Hybryda nazywa się TomTato i co ważniejsze można kupić ją w Polsce.
Niestety nie wolno podawać linków, widziałem ją jednak w centrum ogrodniczym Floraj w Zabierzowie niedaleko Krakowa w cenie 27 zł za sztukę- trochę drogo.
Cytat ze strony sklepu:
Wygląda jak typowy pomidor. Z jednej rośliny można uzyskać do 500 pomidorów typu cherry, jednak jest zaszczepiona na ziemniaki i pod powierzchnią ziemi tworzą się bulwy ziemniaka. Tak więc jesienią, kiedy pomidor już nie będzie dawał owoców, z ziemi można wykopać ziemniaki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: TomTato - hybryda pomidora i ziemniaka

Post »

Mój wujek kiedyś dla zabawy szczepił pomidory na ziemniakach, ale twierdził że były strasznie podatne na zaraze.
Lead
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 5 kwie 2013, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Szczepiłem w tamtym roku pomidory na ziemniakach. To co jest na zdjęciu to prawdopodobnie też jest szczepione i nabijają ludzi w butelkę żeby lepiej się sprzedawało :roll: Jak znajdę fotki to wrzucę, gdzieś mam na pewno, tylko nie pamiętam gdzie :lol:
Ja szczepiłem koralika na jakiś sklepowych ziemniakach.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Szukam potwiedzenia, że pomidor VP1 szczepiony na silnych podkładkach lepiej wiąże na 3 i wyższych gronach. Uprawa amatorska w nieogrzewanym tunelu.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: TomTato - hybryda pomidora i ziemniaka

Post »

zenmach pisze:Mój wujek kiedyś dla zabawy szczepił pomidory na ziemniakach, ale twierdził że były strasznie podatne na zaraze.
Szczepiłem kiedyś pomidor na daturze,tej trującej.Pisałem o tym na forum.Owoce pomidora dojrzały,smak nie był
ani trochę zmieniony.Nie miały też żadnych właściwości narkotycznych ani trujących.
Żadne cudo,nawet nie trzeba dużej sprawności.Dwa cięcia,jedno okręcenie folią i to wszystko.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Jeśli są chętni na klipsy do szczepienia pomidorów to zapraszam do działu ofert forumowiczów. Tam jest organizowana odpowiednia akcja.
Poniżej link:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=73585
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Jest jeszcze do wzięcia ok 700 szt. u piotrek7725 po 6,50 /50 szt+koszty wysyłki.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Akcja zakupu klipsów do szczepienia trwa do 7 stycznia.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

;:oj To już Piotrek ruszył z akcją zakupu etykiet ? Wcześnie w tym roku.

To ja też może się zabawię w przyszłym roku w szczepienie pomidorów :)
W ubiegłym roku kupiłam jedną sadzonkę bakłażana ( szczepioną ) . Rósł w tunelu w dużej donicy ( zapuścił korzenie w grunt) .a owoców było zatrzęsienie ;:oj Niestety nie wiem jaka to była odmiana i na czym szczepiona.
Czuję,że ten temat będzie miał powodzenie w przyszłorocznym sezonie ;:333
Pozdrawiam serdecznie- Ela
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

krynka pisze:To ja też może się zabawię w przyszłym roku w szczepienie pomidorów
Będą klipsy to będzie zabawa w szczepienie. W uprawie amatorskiej wielkich efektów się nie spodziewam. Ale jak tylko dostanę klipsy od razu coś posieję i będę się uczył.
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Heloł heloł widzę głośno tu o mnie a bezemnie :)
Macie doświadczenie jakieś w szczepieniu bo może i ja bym się pobawił w to kiedyś oglądałem jak to robią na dużych "fabrykach" ale to inna bajka szczepienie niemal jak operacja, wsio sterylne i później pamiętam że chyba pod takimi jak by małymi foliami trzymali te sadzoneczki aby szczepy się ładnie zrosły, no cóż może warto będzie spróbować :) Skąd i jakie bierzecie odmiany na podkładki czy wystarczą jakieś dzikie karłowate pomidory?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Są odmiany przeznaczone do szczepienia,między innymi Titron. Z tą sterylnością,nie warto przesadzać,
w końcu to nie transplantacja serca.Zaszczepioną sadzonkę,przykryć należy obciętą butelką i to wszystko.Jeśli robisz szczepień setki,to solidniej się trzeba przyłożyć,do obejrzenia na You Tube.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Gdzie można kupić te podkładki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”