Sałata Rzymska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Sałata Rzymska

Post »

Białą agrowłókniną okrywam wszystkie kapustne w tym rzodkiewkę,w celu ochrony przed szkodnikami.
Anna78
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 mar 2013, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata Rzymska

Post »

ja niektore warzywa - zwlaszcza na nowo zaadoptowanym kawałku działki, pierwszy raz kopanym i przygotowywanym - sadze na włókninie, co by chociaz troszke ulatwic sobie kwestie chwastow :) gdybym miala cos okrywac to pewnie biała włókniną ale wolałam zapytac :)) na noc zdarza mi sie narzucic brazową, na te pare godzin, luźno, żeby przymrozki nie zebraly żniwa....

Pekinska sialam z nasionek )pierwszy raz) w domu i potem rozsadki do gleby..... póki co żyją :)
Anna78
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 mar 2013, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata Rzymska

Post »

moje warzywne poletko póki co prezentuje sie tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ale to jeszcze nie koniec roboty... pozostalo przekopac pod ogórka sałatkowego, cukinie i patisony....
tam gdzie zielono posadzone jest 11 drzewek owocowych... szkoda ze to zielone to nie trawa tylko jakies badziewie w pieknym zielonym kolorze.... ale z czasem ogarne i to :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Sałata Rzymska

Post »

Ja na zbiór wiosenny siałam pekinkę optiko,Twoja hilton wydaje mi się bardziej odpowiednia na zbiór jesienny,ale rozsada ładna,poletko też fajne.
Anna78
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 mar 2013, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata Rzymska

Post »

W polowie lipca chce dosiac nasiona tej pekinki w grunt, na jesienny zbiór własnie.... rozsada próbna, zobaczymy co z niej wyrosnie :)

Byłam wlasnie na grządkach podlac... widac juz ładnie że wykiełkował koper, pietruszka, marchew, buraki, bób, groszek, rzodkiewki.... po weekendzie dosieje tylko jeszcze ogórki, fasolkę zaryzykowałam i juz wysiałam.... oby nie zmarzła... jeszcze nie kiełkuje...

Słuchajcie czy tą rzymską to pryskacie czyms? przeciwko szkodnikom na przykład? czy powinno obyc sie bez takich dodatków...
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Sałata Rzymska

Post »

Sałaty rzymskiej absolutnie niczym nie pryskałam,żadne szkodniki się do niej nie dobierały,znacznie dłużej nie zakwitała w przeciwieństwie do masłowej.W pełni lata jak zakwitła do zebrałam nasiona.W tym roku posiałam z własnych nasion.
Anna78
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 mar 2013, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata Rzymska

Post »

dzięki :) marze jeszcze o ogrodzeniu....

czyli niczym nie pryskać... i fajnie... do tej pory nigdy niczego niczym nie pryskałam, ale rzymską i pekinska sadze 1szy raz i zaniepokoiły mnie te dziurawe popodjadane listki :roll: poczekam, zobacze jak to bedzie dalej wygladało....

Wątek zamykam, o odmianach sałaty rzymskiej można czytać i pisać tu :arrow: Sałata -odmiany :arrow:
moderator
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”