Ogórki krzywe, bombki, gorzkie,sałatkowe,wężowe, kwaszeniaki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wydaje mi się, że ogórek staje się pusty w środku w wyniku przenawożenia lub specyficznych warunków hodowli "na sprzedaż" :) najlepiej posiać sobie własne ;)
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Post »

MagdaMisia pisze:Wydaje mi się, że ogórek staje się pusty w środku w wyniku przenawożenia lub specyficznych warunków hodowli "na sprzedaż" :) najlepiej posiać sobie własne ;)
Oczywiście masz rację.Ale w sklepie tego nie widać.
Mi chodzi o wygląd bo i tak nikt nie wie co jest w środku a pomimo tego :oops: wszyscy kiszą na małosolne a tylko nieliczni / nie rozpoznają / żle kupują i wyrzucają po ukiszniu. ;:112
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Proponuję w takim razie wybierać do kiszenia te najmniejsze ogóreczki - takie jak do korniszenia - im młodszy ogórek i bardziej świeży przed włożeniem do słoika tym szansa na to, że komory nasienne się rozkleją mniejsza :)
gosia1228
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 gru 2008, o 16:48
Lokalizacja: Głuchówek

Post »

a ja bym powiedziała tak:jeśli kupisz ogórki i woda czy to w małosolnych czy w kiszonych zrobi się ciemna to znaczy że ogóry dostały taaaaaaaaaaką wielką dawkę nawozu że aż miło :twisted: a co do tego że są puste w środku to już sprawa zalewy ja zawsze zalewam ogórki czy to do kiszenia czy w occie gorącą bardzo gorącą zalewą i trzeba przestrzegać proporcji soli bo też będą puste jeśli damy za dużo moja teściowa zalewa surową wodą i zawsze ma puste a ja tylko gotowaną i są pyszne twarde i pełne :lol:
gosia1228
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

a ile dajecie soli na 1 litr wody ?
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ja na 1 litr wody do ogórków małosolnych daję 1 łyżkę soli (bez jodu oczywiście)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

ja dałem do kiszonych rok temu 2 łyżki ! i ogórki nie były złe wręcz przeciwnie były bardzo dobre i nie kapcie jak to zawsze bywało !
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

"Kapcie " się zrobią jak dasz sól jodowaną.
Ja zawsze daję 1 łyżkę i nigdy nie mam "kapci"
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Ja daję sól Kamienną. A ta jodowa to jest ta zwykła czy jeszcze inna ?
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Ja ostatnio zalewałam zimną nawet nie gotowaną, bo nie miałam czasu, wyszły świetne, ale to chyba dlatego, że prosto z krzaka. Grunt to mieć dobre źródło ogórkowe :lol: .
Puste są w środku, podobno, jak mało podlewane, albo bardzo suchy rok.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Jak rozpoznać ogórki kwaszeniowe od sałatkowych

Post »

fezo pisze:Często się zdarza tak że na targu lub w sklepie kupujemy ogórki np, na małosolne lub do kiszenia na zimę.
Pytamy sprzedawcę czy to ogórki na małosolne, oczywiście odpowie że tak.
Po zakiszeniu okazuje się że ogórek w środku jest pusty.Czyli jest to ogórek sałatkowy.
Jak rozpoznać /na oko w sklepie / czy kupowany ogórek nadaje się do kiszenia a inny tylko na sałatki?? ;:23

Oczywiście nie chodzi mi o nazwy odmian, bo ja ich nie sadzę a rolnik sprzedający i tak oszuka, chodzi mi o to
jak optycznie rozpoznać....... :wink: :wink: :wink:
Puste komory po zakiszeniu mają zwykle ogórki patrenokarpne i dlatego są używane na małosolne (przenawożenie to osobna historia) , w krótkim czasie nie zdążą zrobić się puste . Do kiszenia na zimę powinny być używane odmiany ogórków owadopylnych , czyli takich z męskimi i żeńskimi kwiatkami . Po wyglądzie trudno rozpoznać .
Teraz w handlu są tylko ogórki partenokarpne , do kiszenia na zimę z upraw w polu będą w lipcu . Na już żeby nie zrobić sobie gumiaków , dobrze jest nakroić ogórki na połówki lub ćwiartki ( nie do końca , tak żeby się nie rozleciały ) .
Kiszą sie błyskawicznie , a komora nasienna nie traci właściwej struktury.

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Od kilku lat mam zwyczaj ogórki kupione do kiszenia moczyć najpierw w wodzie.
Może to jest przyczyną że nie mam pustych komór ?
Albo po prostu mam szczęście :D
Oczywiście zalewam gorącą wodą w słoikach.
Jaco0807
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 cze 2009, o 18:56

Ogórki

Post »

Ogóry żeby były dobre ważne są też przyprawy w których je kiśimy tzn-chrzan czosnek -kolendra która daje jędrność ogórówi i wiadomo koper a naważniejsze to jakość ogórka Jak chemicznie goniony to wiadomo kapeć 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”