Pomidory San Marzano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

W takim razie będę musiał wysiać je jeszcze raz. A czy ten termin 15 marca, to pod osłony, czy do gruntu ?
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Nie patrz na terminy - sam się zastanów kiedy w Twoim rejonie pogoda pozwala na wysadzenie do gruntu. Odlicz sobie 6-8 tygodni od tego terminu
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Wychodzi wysiew w połowie marca :) Pospieszyłem się, ale dobrze, że kupiłem więcej nasion. BTW kupiłem nasiona firmy Vilmorin, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z pomidorami od nich ?
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Czy jest szansa w donicach 14l wyhodować tego pomidora? Ma ktoś podobne doświadczenia? Dostałem nasiona gratis, i nie wiem czy warto próbować, czy oddać komuś nasiona. ? :wink:
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Jak nie masz pomidorów w gruncie, to jednak do donic wybrałbym odmiany do bezpośredniego spożycia lepsze.
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Tak, te pomidory lepiej zbierać hurtem, bo jak ktoś już wcześniej zauważył nie każdemu one smakują a raczej są to pomidory na przeciery lub do suszenia (gdzie lepiej robić to w większych ilościach). Ja do tej pory uprawiałem pomidory w pojemnikach i mogę Ci powiedzieć że donica ok. 14 litrów jest ok, owoce będą smaczne ale to jak mocno urosną Ci krzaki i czy będą obficie owocować to zależy już od wielu czynników, w tym od nasłonecznienia miejsca w którym będziesz je trzymał.
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory San Marzano

Post »

del999 dziekuje za informacje :wink:

Mam tez PRINCIPE BORGHESE a san marzano przy okazji się trafił, chciałbym trochę mieć własnych suszonych lub własnego przecieru, bo uwielbiam sosy pomidorowe, i nie spodziewam się hurtowych ilości, trzeba być realistą. :wink:

Mam do dyspozycji taras od strony wschodnio-południowej, lub jakiekolwiek miejsce koło domu, choćby na trawniku mogą stać, ale tu problem z rożnymi "gadami", bo ogrodzenia brak ... :(

Czy ktoś jeszcze ma doniczkowe doświadczenia z tym pomidorem?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidory San Marzano

Post »

San Marzano jest silnie rosnącym pomidorem, nie bardzo go sobie wyobrażam w donicy :?
To są potężne krzaki.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Obrazek

San Marzano to naprawdę potężny krzak ,moje miały ponad 1,60 m .
Małgosia
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Ale zawsze możesz go ciachnąć np. za trzecim gronem. ;:224 I owoców będzie więcej niż na
PRINCIPE BORGHESE. To są dużo mniejsze pomidorki i jeśli doniczek będzie niewiele to ani nie pojesz ani nie przetworzysz :D
Miałam parę krzaczków san marzano i pewnie, że nie smakowały jak malinówki ale nie były złe
A krzaki wyglądały wręcz b. ładnie, co zresztą widać na zdjęciu Małgosi :wit
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Krzak urośnie proporcjonalnie do objętości pojemnika ponieważ roślina nie znajdzie tam tak wiele substancji odżywczych jak rosnąca swobodnie w glebie. Dlatego myślę, że roślina która typowo rośnie bardzo wysoka może się nie rozwinąć odpowiednio. W Twojej sytuacji konieczne jest abyś zrobił rozsady odpowiednio wcześniej i żebyś później postawił tą donicę w miejscu gdzie jest przewiewnie (aby pomidory się zapyliły).
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory San Marzano

Post »

glohal pisze:Ale zawsze możesz go ciachnąć np. za trzecim gronem. ;:224 I owoców będzie więcej niż na
PRINCIPE BORGHESE. To są dużo mniejsze pomidorki i jeśli doniczek będzie niewiele to ani nie pojesz ani nie przetworzysz :D
Miałam parę krzaczków san marzano i pewnie, że nie smakowały jak malinówki ale nie były złe
A krzaki wyglądały wręcz b. ładnie, co zresztą widać na zdjęciu Małgosi :wit

Jest to jakaś myśl, a pomidory będą dostawać biohumus i Bioflorin polecany kiedyś przez forumowicz, wiec głodować nie będą. :wink:

A na podjedzenie będę miał 5 odmian koktajlowych - uwielbiam te małe niepozorne pomidorki, będę szukał swojego smaku. ;:173

Pomyśle też o tym, czy by komuś nie dać 2-3 sadzonek, by później móc haracz pomidorowy pobierać, haha. 8-)
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

I ja kupiłam pierwszy raz w tym roku nasiona San marzano :wit planuję wysiać w marcu. Ponieważ lubię suszone pomidorki w oleju z tym właśnie celem ta odmiana :tan zobaczymy czy i dla mnie da owoce ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”