Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
wiatr
 Tytuł: Cebula Cukrowa
PostNapisane: 1 lut 2009, o 22:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam,zbliża się wiosna i chciałbym posadżić na swojej działce cebulę cukrową. Mieszkam w małym mieście i nie mam możliwości kupić u siebie cebuli cukrowej dymki. Udało mi się kupić w warzywniaku tę odmianę cebuli i zrobiłem jej zdjęcie, aby pokazać państwu jak ona wygląda. W miarę możliwości prosze o namiary sklepów internetowych, w których mogę ja dostać, bo w swoim mieście nie mam szans na jej kupno.
Nazwa odmiany również mile widziana :)

Obrazek

adamlol
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2009, o 17:18 
500p
500p
to jest podobna odmiana do exibition mają taki sam smak (bardzo delikatny ) tylko excibition rośnie jeszcze większa :) miałem cebulę cukrową więc wiem .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

pomidormen
 Tytuł: Re: Cebula Cukrowa
PostNapisane: 30 paź 2012, o 14:44 
500p
500p

---
Cebula exhibition ( lub odmiany w jej typie ) rośnie bardzo duża ale dość trudno przechowuje się w domowych warunkach. Ponadto ma znacznie mniej suchej masy niż inne odmiany cebuli czyli również mniej składników prozdrowotnych.
Napiszcie jakie znacie inne odmiany cebuli "cukrowej", nadające się do dłuższego przechowywania i jeszcze o podłużnym wygodnym kształcie. Generalnie zapraszam do dyskusji o cebuli "cukrowej".

pomidormen
PostNapisane: 5 lis 2012, o 09:49 
500p
500p

---
Nikt nie uprawia cebuli cukrowej?

dorkasz1
PostNapisane: 5 lis 2012, o 14:16 
500p
500p

więcej niż 1
Może z tym być problem, bo nasiona raczej trudno dostępne, a dymki cukrowej nie spotkałam nigdzie. Też chciałabym uprawiać cebulę cukrową, bo u mnie trudno kupić taką do jedzenia, w tym roku nie udało mi się. Bardzo lubię łagodną cebulę, więc też będę wdzięczna za jakieś informacje.

witia
PostNapisane: 5 lis 2012, o 15:29 
200p
200p
Cebulę cukrową nie można przechować do wiosny. Dymka też się nie przechowa. Dlatego nie ma jej w handlu. Trzeba ją co roku wysiewać. W tym roku zebrałem troszkę nasion cebuli cukrowej Exhibition. Żeby zebrać nasiona trzeba posadzić główkę cebuli do doniczki jak najpóźniej. Ja to uczyniłem w styczniu 2012r. Potem w maju posadziłem do gruntu. Zostaje potem tylko zebrać nasiona, wysiać w kolejnym roku. W ten sposób możemy zachować ciągłość uprawy bez kupowania nasion w sklepie. Z tej cebuli zawsze robię sobie rozsadę.

Dagmara
PostNapisane: 5 lis 2012, o 21:07 
200p
200p

1 szt.
Przemek 1136 założył kiedyś wątek właśnie o cebuli z nasion viewtopic.php?f=42&t=31972&hilit=cebula+z+siewu
Najprościej to kupić nasiona , wysiać w pojemnik a później rozsadę wysadzić w grunt.
Cukrówka wysiana później , bezpośrednio w grunt już tak duża nie urośnie jak ta z rozsady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: ABan, Amanita, andziora, barbik, ED99, Exact, jackpl, Laryssa11, monika 2014, Pitrazzz, rekamil97, Zbyszek T i 68 gości