Paliki do pomidorów / i ogórków/

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Okej, rozumiem ;) A czy mogę Domestosem potraktować również takie sprzączki plastikowe, którymi "łączy się" krzaczki pomidorów z palikiem :?:
lukasz1989
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 sie 2014, o 07:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Mój sposób na odkażanie zapinek i klipsów do pomidora że moczę je najpierw w roztworze topsinu (czasami zostawiam na całą noc) potem zaś wrzucam je do roztworu denaturatu wody i mydła. Natomiast jeśli chodzi o paliki to wrzucam je do mnożarki i przy okazji prysakania podchlorynem sodu pryskam także i paliki.
goszPtosz1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 gru 2014, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Ja paliki do pomidorów kupiłam w zaprzyjaźnionym tartaku. Zrobili mi je na odpowiednią długość oraz elegancko zaciosali z jednej strony, tak aby łatwiej się wbijały w grunt.
Sprawdź czym jest semantyczny xhtml? https://pozycjonowanie-sem.pl/semantyczny-xhtml/ Przeczytaj artykuł!
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Paliki do pomidorów

Post »

U mnie w przyszłym sezonie będą paliki z drutu żebrowanego fi 10,myślę, że grubość wystarczająca. Pomaluję w zimie jakąś farbą antykorozyjną i aby do wiosny. A podobno są jakieś plastikowe czapki , którymi zaślepia się takie pręty ale na razie nie jestem zbyt ogarnięta w tym temacie i nie wiem, gdzie to można dostać.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Hagaart
200p
200p
Posty: 281
Od: 1 cze 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Witam.Chciałam się zapytać czy podpory dla pomidorów mogą być z pręta stalowego?Czy rdza nie będzie szkodziła roślinką?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Sam stosuję drewniane impregnowane, ale widzę, że wielu stosuje za paliki drut zbrojeniowy. Nie wiem tylko jak jest z nagrzewaniem się takiego pręta na słońcu, bo ciemne przedmioty wiadomo, że akumulują ciepło.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Mój działkowy sąsiad ma paliki z prętów zbrojeniowych, ale pomalował je na jasnobrązowy kolor, pomidry rosną ładnie a i złodziej złomiarz jeszcze się nie domyślił :)
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Macie może namiar na jakiś sprawdzony sklep z tyczkami bambusowymi? Chodzi mi o sprzedaż wysyłkową.
Pozdrowienia
marcusson
50p
50p
Posty: 52
Od: 21 maja 2015, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Mam pytanko czy paliki lepiej okorować czy mogą zostać z korą? Jeśli z korą to czy mogę je zaimpregnować?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Jak zostawisz z korą to po ok. 2 latach ona odpadnie i żadna impregnacja na to nie pomoże ;:131 . Wiem, bo postawiłam sobie na grządkach hostowych kilka pieńków dla dekoracji. Poza tym, pod korą uwielbiają żerować prosionki, czyli stonogi ziemne. Nie wiem czy lubią pomidory, ale na przykład liście host zjadają ;:oj . Tak więc lepiej okorować i dopiero zaimpregnować.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
marcusson
50p
50p
Posty: 52
Od: 21 maja 2015, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Dzięki Jola. W takim wypadku jeszcze troszkę zabawy mnie czeka :-)
I jeszcze jedno pytanie czy impregnować teraz czy na wiosnę?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Wszystko jedno, jeżeli będziesz je trzymać w suchym miejscu.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Trenowałem jako paliki do pomidorów zarówno drewno (o różnej postaci) jak i bambus. Niestety to ciągle było nie to.

W ubiegłym roku spróbowałem prętów zbrojeniowych.
I był to strzał w dziesiątkę (z mojego, subiektywnego, punktu widzenia). Po pierwsze - wytrzymują duże obciążenie ( z drewnem i bambusem różnie to bywało). Po drugie - są tanie w eksploatacji (śmiesznie to trochę brzmi). To znaczy same w sobie nie są drogie (na złomowisku 1kg kosztuje 1,50zł) a dodatkowo czas ich używania to wiele lat. Po trzecie - mając małą spawarkę można je "doposażyć" w rozmaite zaczepy, haczyki itp. A chyba każdemu w ogrodzie bardzo się przyda miejsce do powieszenia na chwilę sekatora, nożyczek i innych drobiazgów. I po czwarte - zawsze miałem wrażenie, że drewniane podpory są miejscem, gdzie choróbska atakujące pomidory mają możliwość spokojnego przetrwania do następnego sezonu.A stal znacznie łatwiej zdezynfekować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”