Paliki do pomidorów / i ogórków/

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Teraz sobie tak myślę, że te pergole z Kauf..nda wyszłyby mnie taniej niż zaimpregnowane paliki pod każdy krzaczek, pomyślałam że można by z nich zrobić prowizoryczny stelaż, rozciągnąć sznury u góry, spuścić tyle sznurków ile krzaczków i podwiązywać. Co wy na takie eksperymenty? :D

Potrzebowałabym do kompletu jeszcze 4 szt, po jednym na końcach grządki, mogłabym podwiązać wtedy dwa rządki pomidorów na jednym stelażu (w sumie mam ich zwykle 4).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Widział ktoś może na własne oczy paliki do pomidorów z casto.. Zastanawiam się jaką mają długość. Znalazłam w ich sklepie internetowym, ale w opisie co dziwne nie ma wymiarów. Wychodzi 3zł za palik.
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Zdobyłam drągi dla pomidorów. Mam je okorować czy niepotrzebne to palikom ? wiem że żeby nie gniły opala się spody, a co zrobić żeby się nie rozpękły podczas wbijania ?
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Jak myślicie bambus nadałby się jako tyczki do pomidorów? Potrzebne mi około 50 szt.
Pozdrawiam Krzysiek
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Ja używam. Nadaje się ale raczej optymalnym rozwiązaniem nie jest. Lepiej sprawdza się przy niższych pomidorach, przy wyższych z czasem lubi się taka bambusowa tyczka przechylać, pod ciężarem pomidora. Czym grubszy bambus tym stabilniejszy, no i należy go wbić jak najgłębiej (czyli tyczki muszą być długie). W cięższych glebach pewnie sprawdza się lepiej ale ja mam głównie podniesione grządki.
Ja w przypadku większych krzaków używałam 2-3 tyczek na krzak... a w tym roku (w oczekiwaniu na sadzenie pomidorów) buduje z bambusa podpory trochę przypominające klatki/stelaże. Dodam tylko, że mam nieograniczony dostęp do darmowego bambusa - sąsiad ma lasek i się cieszy jak wycinamy. Jakbym miała kupować, to chyba zdecydowała bym się na inne rozwiązanie. Bardzo fajne są te spiralne, metalowe tyczki. Ale u mnie niestety sprzedają tylko w jednym rozmiarze i na wysokie pomidory są za niskie. Na średnie krzaki sprawdzaj się świetnie.
Iza
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Bambusowe tyczki daję tylko do donic, bo są cienkie i estetyczne.
Na działce mam 2,5 m paliki z Castoramy, tylko takie są stabilne i złomiarze nie ukradną. Muszą mieć solidne podpory bo uprawiam pomidory wysokie na 2 pędy.
Z czasem się łamią niestety, wtedy przechodzą do pomidorów samokończących.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Ja zainwestowałem w pręty pokryte plastikiem.
Wczoraj dotarły, średnica 11 mm, wysokość 180 cm. Przetestowałem jeden, bo jakiś lekki mi się wydawał, ale spoko, trzeba użyć trochę siły, aby go wygiąć, pod naporem roślin na pewno nic mu nie będzie.
Do tego dokupiłem łączniki obrotowe i w sumie wszystko można z tego łatwo zbudować. Płaciłem 3 zł za sztukę, więc całkiem nieźle.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Paliki do pomidorów

Post »

IN_be Niestety nie mam sąsiada z bambusowym lasem i troszkę Ci zazdroszczę :oops: Parę takich bambusowych tyczek by mi się
przydało.
aria Ile kosztują te paliki z Castoramy? i na jak długo wystraszą? tzn. jeden sezon czy więcej ?
RingoJelcz mógłbyś wstawić linki strony gdzie kupiłeś? Może też bym zainwestował :D
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Niestety, nie mogę reklamować sprzedawcy, ale jest to znany portal aukcyjny.
Paliki stalowe, powlekane, fi 11mm, długość 180 cm, po 3 zl za sztukę. Jak chcesz mieć naprawdę solidne to możesz wybrać fi 16mm, po 3,5 zł chyba, dla mnie te cieńsze są ok. Łączniki też są. Dzięki nim można robić siatki, pergole, itp.
Znajdziesz na pewno. Do tej pory miałem drewniane, ale po max dwóch latach próchniały. A to inwestycja na lata, wyglądają naprawdę estetycznie, nie wiem po co kombinować, ja rozumiem, że ktoś ma za darmo to ok, ale jakbym miał płacić, to chyba taniej nic nie znajdę.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Niby stal, a piszesz że są podejrzanie lekkie :roll: ...mimo to dzięki za link,przydałoby się skusić, taka cena przy takiej wysokości nie zdarza się często.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
halfoat
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 maja 2007, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Lekkie bo to pewnie rurki z blachy a nie pręty.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Solaris, zobacz sobie w necie, ja mam zakaz od moderatorki wstawiania linków, ceny są różne w zależności od długości tyczek. Wytrzymują różnie, kilka lat, zależy czy malowane drewnochronem, czy mają sęki. Najlepsze, moim zdaniem, są metalowe pręty, ale jak grasują złomiarze to się nie da po prostu, ukradną i pomidory poniszczą :(
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Paliki do pomidorów

Post »

Zapewne rurki, bo podejrzanie lekkie. W sumie co za roznica. U mnie zlomiarzy nie ma, wiec pewnie kilkanascie lat mam spokoj. Moim zdaniem produkt ok za taka cene.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”