Pomidorki koktajlowe - 1cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
aks
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 10 paź 2007, o 12:15
Lokalizacja: 3miasto

Re: Scherolla, Ola , Maskotka

Post »

Może jednak ktoś mi podpowie ...
aks pisze:Posadziłem częściowo do gruntu, częściowo pod folie wyhodowane przez siebie pomidory odmian Scherolla, Ola i Maskotka. O ile pamiętam to Ola i Maskotka nie wymagają podpór i są samokończące i czy to oznacza, że nie dbam o ilość pędów i nic nie uszczykuję - puszczam na żywioł?
Co do Scherolli - jak je prowadzić i pielęgnować?
Będę wdzięczny za wskazówki.
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Też jestem posiadaczem tych pomidorków :D. Dostałem wczoraj kilka (9 :D) od znajomych. Jednak są bardzo malutkie, niemalże dopiero po wykiełkowaniu. Ciekaw jestem czy uda mi się wychodować włąsne pomidorki :wink:.
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Ja bym się nie zastanawiała obcinać to co choruje, by się nie przenosiło. Moje pomidorki też miały nie za ciekawe liście, jakoś dziwnie podsychały. Obcięłam to co chore, teraz czasem ma któryś taki sam problem, ale sukcesywnie obrywam i nie ma już praktycznie dla mnie problemu.


Ja w tym roku dwa koktajlowe: koralika i taką gruszeczkę do foli wsadziłam, druga parka poszła do dużej donicy na nóżce i będzie robiła jako kwiatek ozdobny. ;:2
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Mam na balkonie dwa kwitnące krzewy pomidorów (Koralik i Pokusa).Chciałabym ,aby obrodziły maksymalnie i dlatego potrzasam nimi kilka razy dziennie w celu zapylenia,ale nie widzę żeby spadał pyłek.Może nie jest żółty?
Co myślicie o zapylaniu pędzelkiem? Tylko jak zlokalizować miejsce gdzie jest pyłłek?
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Ja osobiście myślę, że skoro są na balkonie to tam przczółki zrobią swoje. Ja nigdy pomidorów hodowanych w gruncie nie zapylałąm ui było oki.
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Kaja pisze:Mam na balkonie dwa kwitnące krzewy pomidorów (Koralik i Pokusa).Chciałabym ,aby obrodziły maksymalnie i dlatego potrzasam nimi kilka razy dziennie w celu zapylenia,ale nie widzę żeby spadał pyłek.Może nie jest żółty?
Co myślicie o zapylaniu pędzelkiem? Tylko jak zlokalizować miejsce gdzie jest pyłłek?
Pyłek jest na płatkach w głębi kwiatu i faktycznie nie sypie się jak u innych roślin. Na zapas się nie martw o zapylenie, problemy z tym bywają raczej w szklarniach i namiotach, a i tam większość osób nie zapyla, a pomidory są.
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Kaja, ja mam na balkonie pomidory i tylko czasami potrząsam krzakami, a tak wyglądają owoce. Wysiałam w marcu z nasion kupionych w sklepie. Obrazek
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Martwiłam się na zapas,bo z moimi pomidorkami na balkonie jest wszystko w porządku.
Z pomoca wiatru same sie zapylają,ale też trochę pomagam często potrząsając.
Na dowód załączam dzisiejsze zdjęcie. Taką niespodziankę sprawiła mi odmiana Maskotka. Obrazek
dunia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 wrz 2006, o 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ojej, gratuluję i aż się boję bo moje krzaczki "Koralika" mają dopiero ok. 35cm i ani jednego kwiatka:( To moja pierwsza uprawa, wysiałam w lutym, troche późno je przepikowałam, kwiecień), a wysadziłam do gruntu w maju drugiej połowie, może coś zepsułam? Proszę o radę.
pozdrawiam-dunia
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Duniu ja też wysiewałam pierwszy raz, więc również jestem niedoświadczona w tym temacie. Teraz mój koktajlik ma jakieś 40cm wysokości i zawiązały się już malutkie pączki kwiatów, więc myślę że już niedługo się otworzą. U Ciebie też tak na pewno będzie, kilka dni na słońcu i zobaczysz że kwiatuszki się pojawią :D A potem tylko pylenie i będziemy zbierać plony :wink:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Nie martwcie się Panie. Pomidory szybko rosną. Może macie słabą ziemię. Ja też kupiłam raczej słabą w Biedronce, ale jest najbliżej. Na dno dałam trochę obornika granulowanego -kupiłam w sklepie ogrodniczym. Jeżeli Wasze pomidorki słabo rosną to myślę,że można je teraz podlać Humvitem (z dżownic). Ja tak zamierzam za jakiś czas zrobić,oczywiście jeżeli zobaczę że marnieją.
Ostatni z lewej to Koralik.Przed chwilą zobaczyłam,że na jednym gronie kwiatki opadły i na ich miejscu są malutkie pomidorki. Bardzo się cieszę ,ponieważ z powodu pomidorów musiałam w tym roku zrezygnować z moich ukochanych pelargonii.
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

hej!! To ja muszę się pochwalić u mnie pierwsze pomidorki-koktalijki zaczynają się rumienić. ;:177 dam fotkę jak się zrobią całe czerwone. Jeszcze żadnego roku tak szybko nie miałam koralików.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

a tak wygląda jeden z moich pomidorków..
Obrazek
i co ciekawsze jest to samosiejka..z uśmiechem czytam jak niektórzy forumowicze troszczą się o swoje..ja muszę z nimi walczyć ..bo są wszędzie.W szklarni wschodzą całymi kępami..a wyrzucone na kompost w tamtym roku teraz wschodzą na całej działce..
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”