Pomidorki koktajlowe - 1cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

mam nadzieję sprawić pomidorkom w przyszłym roku jakieś solidniejsze lokum, póki co tylko dwa megagrony i jeszcze cztery koktajlówki mają mini dach nad głową, reszta musi sobie jakoś radzić w gruncie pod chmurką lub pod okapem w donicach, ale aż serce rośnie jak można popatrzeć na takie okazy ;:138 ;:138 Nitka dzięki!!!
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Elu tak sobie myślę, że może temu Twojemu czegoś brak.. Rozmawiałam dzisiaj z mamą, której dałam jedną sadzonkę tego koralika i mamcia twierdzi, że rośnie b.ładnie i ma dużo owoców. U niej stoi na tarasie pod dachem co prawda, ale w przeciągu, a mimo to ładnie sobie radzi. Może podkarm trochę tego swojego. :wink:

Pewnie, że będę zbierać nasionka, na tym punkcie, to ja juz fioła mam. Rodzina ma zapowiedziane, że nie wolno nikomu skonsumować pomidora, bez wcześniejszej konsultacji ze mną.. :;230 :;230 :;230
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

On może tak biednie wyglądać z powodu ciągłych opadów, pewnie pokarm został wypłukany z podłoża, już dzisiaj u mnie znaczna poprawa pogody, jutro zasilę go dolistnie i po kilku dniach powinna być widoczna poprawa.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Elu żarłok, to on straszny jest. Posadziłam go do ziemi kompostowej. Za jakiś czas podsypałam eko-florowitem, podlałam pokrzywą i podsypałam popiołem. Teraz właściwie co dziennie w małych ilościach podlewam go mixem gnojówek i stwierdzam, że na przejedzonego, to on nie wygląda. ;:108
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Anita, jeśli będziesz miała sporo nasion, też jestem chętny na malinowego Koralika. W ubiegłym roku mi smakował Malinowy Kapturek, a teraz go nie uprawiam, chociaż uzyskałem i wysłałem nasiona.
Każda Ola Polka ma własną doniczkę teraz, ale siódma roślina ma dopiero liścienie.
Galina's pikowałem dopiero teraz, w 11 doniczkach, i zostawiłem cztery rośliny w wielodoniczce.
Maskotka jako jedyna ma regularne liście, karłowata Ola Polka jest najbardziej krępa, gruba i dosyć niska, wcale nie wybiegnięta.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Malinowy Koralik to pewnie nowa odmiana, bo nigdy nie słyszałem o czymś takim, a (czerwony) Koralik jest znany i sprzedawany nawet w Stanach Zjednoczonych. Chyba tylko Ty (Anita) i Ela ją macie.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Zdobyłam go w ubiegłym roku od znajomej ogrodniczki, to odmiana francuska tyle tylko wiem, prawdopodobnie F1, nazwy niestety nie znam a w tym roku również ma go Anita. Jak owoc będzie smaczny można wtedy zbierać nasionka i oczywiście dzielić się z osobami chcącymi mieć go w pomidorowej kolekcji.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

elik_49 pisze:Zdobyłam go w ubiegłym roku od znajomej ogrodniczki, to odmiana francuska tyle tylko wiem, prawdopodobnie F1, nazwy niestety nie znam a w tym roku również ma go Anita. Jak owoc będzie smaczny można wtedy zbierać nasionka i oczywiście dzielić się z osobami chcącymi mieć go w pomidorowej kolekcji.
To brzmi bardzo dobrze. Zobaczymi, czy z tego będzie nowa smaczna odmiana.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Zanim zaczęło poważnie padać, zrobiłem inspekcję działki, i wszystkie koktajlówki są mniej-więcej w porządku. Z Black Zebra Cherry wysiałem swojego czasu 11 nasion, i 6 roślin jest teraz w osobnych doniczkach. Jest jeszcze siódma (doniczka), ale podejrzewam, że tam rośnie chwast. Natomiast nie udało mi się zidentyfikować Vilmę, Kozula 13 i Idyll, i kilka odmian i kzyżówek z Ameryki, a to nie są koktajlówki.
pozdrawiam, Gunnar
OLINKA
50p
50p
Posty: 79
Od: 28 lut 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: częstochowa/rędziny

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

A to moje koktajlowe. Piękne grona się utworzyły

Obrazek

Obrazek

A to
tiger like ( koleżanka mi podarowała sadzonkę i nawet nie wiedziałam , Ze to koktajlówka )

Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Mam identyczne grona jak na Twoich zdjęciach 1i 2 na pomidorach z Lidla ,z których zebrałem nasiona. I nie jest to mieszaniec F1 ,bo wszystkie krzaki i owoce są identyczne.

Pozdrawiam
PS Gleba, jak widzę, jest klasy I lub III i niepotrzebnie było sypane wapno pod krzaki.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

:shock: po czym poznajesz klasę gleby :shock:

Koktajlowy z 1 fotki u mnie również fajnie rośnie, powiem nawet, że nigdy jeszcze nie miał tak regularnie zawiązanych gron ...pokazowy taki jak w markecie, mam go trzeci sezon oczywiście pierwsze nasiona wydłubane z pomidorka zaraz po zakupie, uśmiechnęłabym się po nasionka tego poniżej :wink: .
Olinka zbieraj nasionka.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
OLINKA
50p
50p
Posty: 79
Od: 28 lut 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: częstochowa/rędziny

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

elik_49 chodzi Ci o nasionka ze zdj. nr 3 czy 2 bo na 1 i 2 ten sam krzak na opakowaniu pisało typ cherry a zdj. nr 3 to Tiger like ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”