Wysoki Bawole Serce w gruncie?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Wysoki Bawole Serce w gruncie?

Post »

Od kilku lat uprawiam na dzialce pomidory gruntowe 'Malinowy Ożarowski' wysoki. w tym roku kupiłem nasiona Bawole Serce' wysoki, mam nieduże sadzonki.Czy udadzą się na gruncie bez okryć. ;:14
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

A kiedy wysiane? Wysiwewamy pomidory do gruntu ok 15 marca a wysadzamy po 15 maja.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Udadzą się, smaczna odmiana.
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Sadzonki są odpowiednie, interesuje mnie mnie czy nie ma problemów z uprawą tych pomidorów w gruncie? ;:48
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jak sie pomidorom zapewnia odpowiednie warunki uprawy to nie ma z żadnymi problemów.
Jedyny problem w gruncie to choroby ;/
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Właśnie- Bawole Serce jest wrażliwe na szarą pleśń bardziej niż inne odmiany.
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

no właśnie , a w jaki sposób się je prowadzi, słyszałam , ze dochodzą do dwóch metrów .... kiedy trrzeba je przyciąć i w jaki sposób, jestem kompletnie zielona - jeśli chodzi o cięcie pomidorów.
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

W ubiegłym roku uprawiałem pomidory Bawole Serce na działce bez osłon i urosły mi piękne pomidory.Jest to pomidor bardzo smaczny mięsisty ,o dużych owocach. Poniżej przedstawiam zdjęcie z ubiegłego roku,pokazany owoc ważył 1 kg.
Obrazek
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

o rany jaki piękny- ja też chcę mieć takie!!!!!! jakie czynności wykonałeś żeby dorósł taki okaz?? moje bawole dopiero wypuszczają liście właś. co mam potem zrobić- na pewno przepikować, po 15 wsadzić do gruntu- pewnie dosypać kwaśnego torfu..........
wsadzić paliki- ale jak długie??
czym podsypać i w jakiej ilości?? kiedy dokładnie przyciąć ?? i w którym miejscu i czym ( tzn wyciąć czy uszczyknąć?? i ostatnie pytanie-
czy pryskałeś chemią i jak często?? ewentualnie czym( ja na razie zaopatrzyłam się w karate i topsin (jest napisane ze dobre na szarą pleśń)

ps ale wolałabym nie pryskać. a pomidory oczywiście do ogródka...
pozdrawiam monika
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Pomidory te uprawia się podobnie jak inne,informacje na ten temat znajdziesz na tym forum.Ja pomidory wysadzam do gruntu po 20 maja nie wcześniej.Najistotniejsza jest ochrona pomidora przeciw zarazie ziemniaczanej stosując dostępne środki chemiczne.Zwykle pod koniec czerwca przeprowadzam pierwszy zabieg ,a następne w zależności od warunków atmosferycznych. Nawożenie stosuje gnojówką z odchodów ptasich.W okresie intensywnego wzrostu roślin,a także wiązania owoców dobrze jest stosować zasilanie pomidorów saletrą wapniową,która jest skuteczna przy zapobieganiu i zwalczaniu suchej zgnilizny wierzchołkowej.
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

prosze sprecyzuj jeszcze odpowiedż na temat cięcia pomidorów, czy bawole trzeba ciąć i jak oraz jak długie paliki wsadzić....
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Pomidory Bawole Serce należy przywiązywać do tradycyjnych palików o wys. 150-160 cm.Można je prowadzić na na jeden lub na dwa pędy,ja prowadzę na jeden.Oznacza to,że wszystkie pędy boczne wyrastające z kątów liści należy usunąć,gdy mają ok. 2-3 cm. Gdy owoce na pierwszym gronie mają wielkość orzecha włoskiego usuwa się dolne liście,przyśpiesza to dojrzewanie pomidorów i poprawia zdrowotność.Jako pierwsze usuwa się liście stare i porażone, pozostawiając 1 lub 2 pod gronem.Jednorazowo można usunąć max. 3-4 liście. ;:33 ;:23
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pomidor bawole serce jest trochę mniej plenny niż inne odmiany pomidorów - na pierwszych gronach pomidory są zawsze większe niż na kolejnych. Ale za to ten niesamowity smak... hmmmm.... opłaca się posadzić więcej krzaków ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”