Zapylenie pomidorów,hormonizacja,brak owoców

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Zapylenie pomidorów

Post »

uleule pisze:Betokson- niestety nie moge go kupic, bo mieszkam w Anglii dlatego pytam o inne metody
Tam też jakiś środkiem zapylają pomidory, wystarczy popytać miejscowych.
maryska09
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 cze 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

pomidory bez owoców

Post »

Moje pomodory pieknie kwitna i mają dużo kwiatów lecz nie maja owoców
Co mam z tym zrobic?
tjbargiel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 cze 2010, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomidory bez owoców

Post »

powinieneś pobawić się w pszczółkę przy pomocy miekkiego pędzelka
tb_xxx
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomidory bez owoców

Post »

Dzisiaj spróbowałam wytrzepać pyłku z kwiatka pstrykając palcem w każdy kwiatek.Zauważyłam,że trzeba dosyć mocno pstryknąć żeby coś wyleciało.Myślę ,że pędzelek to mało.Trzeba pomóc zapylić bo potem może nie być owoców.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: pomidory bez owoców

Post »

Pstrykaj, pstrykaj i jeszcze raz pstrykaj( rano albo wieczorem)....jeśli rosna pod oslona, albo betokson, ale wyczytalam tutaj, ze ponoc wycofany :(
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Krzysiek1960
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 maja 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pomidory bez owoców

Post »

Witam
Nie denerwuj się, pozostaw otwarty tunel, przecież poruszanie samymi sznurkami też coś daje - ponoć. U mnie jest podobnie choć czytałem na forum, że pomidory są samopylne. Pozwól działać naturze.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomidory bez owoców

Post »

Doszłam do wniosku, że trzeba pryskać Betoksonem.Owoce szybciej zawiązują się, równiej startuje większość owoców w gronie.Dolne grona:pierwsze, drugie nawet trzecie mam mocno przerzedzone,owoce siedzą i nie rosną.Lepiej ruszyły te górne, które potraktowałam Betoksonem, może to też zasługa gnojówki bo dość ostro podlałam i siarczanu magnezu.Nie wiem do końca.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: pomidory bez owoców

Post »

Dużo zależy zapylenie od odmiany,niektóre wiążą bardzo dobrze nawet w wyższej temperaturze,miałem raz odmianę partenokarpiczną CARPY , owoce były słodkie ,ale tylko do 100gram,jeżeli pomidory nie chcą się zapylać ,to wina może leżeć po stronie: temperatury, wilgotności i odżywiania, bo światła w tej chwili jest dość.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomidory bez owoców

Post »

Mam Bawole Serce i malinówkę.
Na wilgotność podłoża moje pomidory nie mogą narzekać ,codziennie podlewane, wilgotność powietrza nie wiem jaka ma być -to mały tunel, 2 drzwi otwierane na dzień, odżywianie- liście są ciemno zielone i właśnie nie wiem czy dać jeszcze gnojówki bydlęcej i siarczanu magnezu dolistnie- czy to nie pójdzie za bardzo w owoce, czy krzaki to przerobią do zbioru. :?: :?: :?:
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2973
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: pomidory bez owoców

Post »

Moja siostra ma tunel z Bawolimi Sercami i od kilku lat dba o to, aby podlewać co kilka dni trochę obficiej, nie podlewa pod krzaki tylko kółeczka wokół. Jak wchodzę do jej namiotu to jest suche powietrze, takie podlewanie powoduje, że nie ma wilgotności. Pomidory nie lubią wilgoci w powietrzu (w odróznieniu od ogórków). Jak jest suche powietrze, to dobrze się zapylaja. No i boki namiotu są całkiem zdjęte. Zawsze się dziwię, że takie marne krzaki rodzą takie duże owoce (i jest ich też dużo). Może Ktoś się wypowie natemat tych wniosków?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: pomidory bez owoców

Post »

Prowadzi bardziej generatywnie ,bo każda odmiana ma inne cechy wegetatywne lub bardziej generatywne, ale roślinie można pomóc,po przez nawożenie wilgotność, czy lekkie przesuszenie podłoża,niecelowe złe w początkowej fazie warunki ,hartowanie roślina broni się i przyśpiesza wydając potomstwo.A jak zawiąże większą ilość owoców to trzeba pomóc i zasilić.
Awatar użytkownika
iksjon28978
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lis 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory - Zapylanie

Post »

Ja mam 2 krzaczki na balkonie, oba już kwitną. Ale jako że mieszkam dość wysoko w bloku nie zagląda tu żaden owad. Nie opłaca mi się chyba kupować specjalnego środka do zapylania (i nie mam zamiaru kupować).
Dlatego uprzejmie zapytuję, jaki jest najlepszy sposób na zrobienie tego ręcznie? Od kilku dni coś tam próbuję ale nic się nie zawiązuje...
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - Zapylanie

Post »

Lepiej kup ten środek bo kwiatki jak nie doczekają się pyłku to opadną i stracisz grono.
do zapylania, do wytworzenia pyłku, do jego wysypania potrzebna jest odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”