Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Konieczne jest zaprawianie kukurydzy? Ja nigdy bym nie pomyślał by zaprawiać. ;:131 Wyznaczam rządek i sieje wprost w grunt. Chyba, że Ja mam akurat tak ,,z górki" z kukurydzą. ;:224
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Osuszenie też nie jest wielkim problemem przy takiej ilości ziaren, może być na sucho, nawet wygodniej wsypać z zaprawą do torebki po cukrze i chwilę potrząsać :wink:
Już namoczyłam swoją kukurydzę.

Błażej rok temu zamoczyłam tylko w nadmanganianie, ale część mi wypadała przez zgorzel, musiałam podlać rozsady previcurem ;:222
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

To może mój wysiew jest późniejszy i ziemia bardziej nagrzana, dlatego nie mam problemów z wschodem(odpukać). Fakt, że nie będe miał typowo cukrowej odmiany, a te o kolorowych ziarnach(pytanie czy jest taki wątek, bo może w złym pisze. :D )
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Ale ja sieję na rozsadę większość i to w rozsadzie zgorzel mi je wycięła. Już po wschodach. Na parapetach w cieple wschody nie były problemem :wink: W tym sezonie wyniosę szybko tace do tunelu, wtedy ładnie grubną.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Aguss85 no jak już zaprawiać to hmm..no tak żeby miało sens :D tak raczej w słoju i nie potrząsnąć ale tak min. z 5 minut machać :D
Błażej jeśli zaprawiasz inne nasiona warzyw to wiesz, że pogoda nie ma wpływu np na zgorzel. Ja tam uważam, że strzeżonego..Nasiona mam za drogie. Poza zaprawką kukurydzy niczym ich nie opryskujemy, chwastów w siewkach kukurydzy też.
Można też podlać siewki Previcurem zamiast zaprawiać nasiona, ale my za dużo wysiewamy kukurydzy, łatwiej mi zaprawić.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Jak zaprawiane inne, to przy okazji wiadomo, że warto.

Drogie nasiona, to jaka odmiana i w jakiej cenie?

Ja mam nasiona z wymianek, też dla mnie bardzo cenne, bo odmiany rzadkie ale nie myślałem jak do tej pory o zaprawianiu.

No i ile tego siejesz? 2ha czy 100roślin? Bo to dla mnie różnica. Ja np sieje po kilkanaście/kilkadziesiąt krzaków, no max 40 bo więcej nasion danej odmiany nie mam i to właśnie takie należałoby wg mnie zaprawiać, a nie takie, gdzie nasion litrowy słoik lub kilka kolb.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Duże nasiona takie jak kukurydza zalewam wodą z zaprawą T, a następnego dnia wysiewam w rękawiczkach lateksowych do gruntu. Prostszego sposobu nie ma.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

BobejGS czy ja mam cenne nasiona? Raczej niee.. ja mam drogie nasiona, natomiast moja praca i czas poświęcony na.. wiesz o co chodzi..jest bardzo cenny. Narobić się, zeby kukurydzy nie zerwać? Jeśli Ty masz cenne nasiona to przemyśl. Widziałem kiedyś jak szlag trafił siewki pomidorów. Wszystkie..a nasiona były wartościowe.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Ja raz tylko miałam kukurydzę z siewu wprost do gruntu, niczym nie zaprawianą (złota karłowa). Wyrosła ładna, ale potem zżarły ją mszyce :roll:
W tym roku chcę wysiać ponownie, tym razem golden bantam i kusicie mnie z tą rozsadą. Ale zaprawiać nie będę. Ja w ogóle nie zaprawiałam nigdy żadnych nasion i coś takiego jak zgorzel jest mi, odpukać, nieznane.
Iza
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

U mnie zgorzel też nigdy nie zniszczył kukurydzy, przy siewie do gruntu i z rozsady, kiełkowanie w granicach 95% przy niezaprawionych nasionach.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

pelikano11 Nie jestem żaden upierdliwy ale ciekawski bardziej. :wink: Ciekawi mnie jaką odmiane uprawiasz i jaka jej cena, skoro piszesz że droga. To, że praca przy uprawie, jest najcenniejszą wartością i dla niej warto dołożyć pracy, czy pieniędzy, by nie została zniszczona.

Ja zdobyłem bardzo ciekawe nasiona kukurydz dla mnie, z wielu zakątków świata, są to odmiany o różnokolorowych ziarnach i w ilościach po kilka/kilkanaście nasion każda.

Wcześniej nie myślałem o zaprawianiu, bo żadne straty się nie zdarzały ale jak nie jedna, a więcej osób o tym mówi, to temat jest do przemyślenia. :)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

BobejGS obsiewam hektar supersłodką, resztę sobie dopowiedz i mam zamiar dobrze ją sprzedać. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem aż takim koneserem kukurydzy.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

I w zadadzie
mam zamiar dobrze ją sprzedać.
załatwia wszystkie moje pytania. :) Co innego moja uprawa dla siebie, gdzie 30 lub 50kolb, nie robi mi wielkiej róznicy, a co innego uprawa na sprzedaż.

A hektar, to i tak ogrom miejsca i roślin/nasion, także więcej pytań nie mam. :) Pozostaje życzyć obfitych plonów, nam wszystkim. :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”