Pomidory kiedy do gruntu ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
jola30
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 7 maja 2008, o 18:48
Lokalizacja: lublin

Post »

mam pytanko czy w pomidorach obrywacie dzikie pędy ? czy pozwalacie im rosnąć jak chca
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Pomidory

Post »

Wyłamuję pędy i staram sie prowadzic pomidor z jednym "czubkiem"-
ma wtedy dorodniejsze owoce .

Pomidory do gruntu wsadzam , kiedy ustali się pogoda - kilka lat temu , w chłodną noc
( nie przymrozek) tak ucierpiały , że sczerniały , nie rosły i dopiero pod koniec czerwca
zaczęły przychodzić do siebie tzn. wypuszczać zielone liście - plon był żaden.
Wiem , że powinnam posadzić inne sadzonki - ale ciekawość , co z tego wyniknie przeważyła.
Awatar użytkownika
jola30
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 7 maja 2008, o 18:48
Lokalizacja: lublin

Post »

w rodzinnym domu gdzie rodzice uprawiali na handel pomidor szklarniowy właśnie obrywało sie pędy (tak jak mówisz ma ładniejsze i grubsze grona) i podrywało od spody liście żeby była lepsza wentylacja a pytam dlatego ze widziałam gdzieś na forum zdjęcia z pędami dość dużymi i na allegro sadzonki też z pędami oferowanymi na sprzedaż co mnie bardzo zdziwiło :shock:
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Mam problem :? Zagapiłem się troche z wysadzaniem do gruntu z powodu zmiennych warunków atmosferycznych i moje pomidorki w kubeczkach zaczęły kwitnąć :oops:

I tak je wysadze, ale chciałbym wiedzieć już teraz czy bardzo spieprzyłem ? Roślinki po wysadzeniu do gruntu znowu wejdą w faze wzrostu czy już pozostaną w kwitnieniu ? Trzymałem ja na balkonie, na noc czasami przynosiłem do domu.


Tutaj fotki przedstawiające Bawole Serce, ma około 25cm wzrostu (bez kubeczka). Mam jeszcze Malinowe Ożarowskie - wszystkie podobnego wzrostu:

Cała roślinka
Obrazek

Czubek z pąkami
Obrazek
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Pomidory uprawiam już parę lat i udaje mi się jak na razie bez chemii. j Jak tylko jest coś nie tak to pryskam gnojówką z pokrzywy i to pomaga.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Rysiul moje po dwóch miesiącach też zaczęły kwitnąć, to raczej normalne, wsadziłem dzisiaj (deszcz ;/) i Ty też je wsadź, moje już zaczęły żółknąć przez to przetrzymanie.
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Wszystko będzie w porządku i z owocowaniem i ze wzrostem rośliny. Masz bardzo ładną rozsadę.
vegasi
100p
100p
Posty: 107
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

Zgadzam się nie ma co zwlekać z wysadzeniem do gruntu rozsady pomidorów ,po 15 maja śmiało ,można już wysadzać rozsade :D
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Pomidory do gruntu wysadzam zawsze dopiero po 20 maja,wtedy możliwość wystapienia przymrozków jest znikoma.Pierwszy oprysk przeciwko zarazie ziemniaczanej stosuje pod koniec czerwca.Następnie co około 10dni w zależności od pogody ponawiam opryski przemiennie,różnymi środkami do zwalczania zarazy ziemn. ;:62
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Nie spieszcie się z sadzeniem jeśli nie chcecie stracić sadzonek . Codziennie przez kilka dni mają być przymrozki w nocy !! U nas już dziś znów poszalały... :(
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

W Łodzi zapowiadają cały czas 6 stopni około w nocy.
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post »

No ja niestety częśc pomidorów musiałam wywalić :( i co najdziwniejsze wymroziło tylko miejscami. Co drugi, trzeci krzaczek był przemarznięty....
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Można zabezpieczyć włókniną.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”