Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
perdii
 Tytuł: Rozsada - siewki pomidorów schną
PostNapisane: 26 mar 2008, o 14:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Co może być przyczyną , że nasionka wykiełkują ale po paru dniach robią się wiotki i usychają. Mam niezbyt słoneczne mieszkanie i nawet na parapecie nie ma tego słońca zbyt dużo ziemia specjalna do wysiewu nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żebym mogła mieć swoje sadzonki

Chantico
 Tytuł: Re: Rozsada
PostNapisane: 26 mar 2008, o 15:09 
100p
100p
perdii napisał(a):
Co może być przyczyną , że nasionka wykiełkują ale po paru dniach robią się wiotki i usychają. Mam niezbyt słoneczne mieszkanie i nawet na parapecie nie ma tego słońca zbyt dużo ziemia specjalna do wysiewu nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żebym mogła mieć swoje sadzonki

A co konkretnie posiałaś? I gdzie? Do kuwety, doniczki? Może podłoże było zbyt suche i dlatego siewki zmarniały?

perdii
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2008, o 15:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
kwiaty i pomidory trzymam umiarkowana wilgoć część pomidorów jest ok a część mi padła. minia tez ładnie wzeszła po czym uschła i nie mam już sadzonek

Chantico
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2008, o 15:25 
100p
100p
Moje malutkie sadzonki pomidorów zaczynały wiotczeć, gdy za mocno je podsuszyłam. Teraz każdą roślinkę mam w osobnym plastikowym kubeczku i podlewam je co drugi dzień. Jak tylko raz zapomnę podlać, to od razu listki robią się klapnięte. Po podlaniu wyraźnie odżywają. Ale jeśli wilgotność podłoża jest OK, to już nie mam pomysłu, co to może być. Zwłaszcza, że część roślin, jak napisałaś, trzyma się dobrze... :roll:

weiner
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2008, o 17:52 
500p
500p

---
hmm ja jak bazylię rozsadzałem to potem też niektóre siewki mi oklapły na ziemię ale po podpierałem zapałkami, podlałem i potem zabrałem zapałki i stabilne są ;) tylko wydaje mi się że za małe odstępy między rozsadzonymi roślinkami zostawiłem no ale mówi się trudno, najwyżej rozsadze jeszcze później

konto-nieaktywne2
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2008, o 17:57 
---
perdii napisał(a):
.... pomidory trzymam umiarkowana wilgoć część pomidorów jest ok a część mi padła. ......

Warto przeczytać temat o sadzonkach pomidorów http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2008, o 18:06 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
A jak grubą warstwę ziemi masz w miniszklarence? Może korzonki są długie i pora na przepikowanie do głębszych doniczek? A może je przelałaś i padły z nadmiaru wody? A może masz skażoną ziemię i jakiegoś grzyba w niej? A może wysiałaś kiepskie nasiona, czego przez wysiewem raczej nie da się sprawdzić?
A może siewki mają za zimno? No nie wiem, powodów może być sporo...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

konto-nieaktywne2
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2008, o 18:12 
---
Odpowiedz dlaczego padly siewki pomidorów znajdziesz tu zaznaczając wlasciwe opcje http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... hp?d=klucz

McMArchewka
 Tytuł: Re: Rozsada - siewki pomidorów schną
PostNapisane: 16 lut 2012, o 17:20 
200p
200p

---
perdii napisał(a):
Co może być przyczyną , że nasionka wykiełkują ale po paru dniach robią się wiotki i usychają. Mam niezbyt słoneczne mieszkanie i nawet na parapecie nie ma tego słońca zbyt dużo ziemia specjalna do wysiewu nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żebym mogła mieć swoje sadzonki

Zapewne miały za mało światła. Może miały sucho lub były wysiane za wcześnie. Przyczyn może być naprawdę wiele.

Warzywny ogródek McMArchewki - ogród 15-latka, czyli mój. Poświęć chwilę i zajrzyj ← Zapraszam!

noka
 Tytuł: Re: Rozsada - siewki pomidorów schną
PostNapisane: 19 lut 2012, o 14:50 
100p
100p

1 szt.
Sieję nasiona pomidorów około 19.03 do doniczek z tworzywa. Po przepikowaniu rosną sobie na parapecie wewnątrz pokoju a po ustabilizowaniu się pogody w kwietniu wystawiam na zewnątrz.
Wysadzam na początku maja i nakrywam włókniną.
Obrazek
A tu są już przed pierwszym zbiorem czyli gdzieś koniec lipca.
Obrazek
Mając dobrą ziemię niespodzianek być nie powinno.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacekb i 16 gości