Pomidor czarny, granatowy, fioletowy Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Niestety nie mam. Może zmajstruję w przyszłym sezonie, bo faktycznie by się przydał. Póki co muszę jakoś ogarnąć ok. 130 sadzonek papryk i pewnie będzie ze 100 pomidorów. Nasiałem tego jak głupi i będzie trzeba porozdawać, bo nie mam na działce miejsca nawet na 1/3 tych sadzonek. Ale tyle jest róznych fajnych odmian , że nie mogłem się powstrzymać. Dobrze że mieszkam sam i mam duże mieszkanie. Trzy pokoje mają okna na południe, więc jakoś ogarnę :)
Andrzej
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Jolu nie miałam, przeczytałam Twoje wcześniejsze opisy i zamówiłam na AWN.
Dostałam Twoje nasionka i trafiły na pierwszą roboczą listę do wysiewu ( 150 odmian ;:oj, więc wiadomo, że coś musiało odpaść).
Miałam je w koktajlówkach, właściwie to nie wiem czemu tak był zasegregowany, jak on jest duży np w porównaniu do Czarnego Księcia?
Nie wzeszły mi pierwsze kiełkowane nasiona Malachitowej Szkatułki, ponowiłam wczoraj kiełkowanie.
Jak znów wyjdzie klapa to wsieję choćby 2 Twoje nasionka i 2 Maty Hari X też ją ludzie chwalą.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Jolu, dzięki, pójdzie do donicy. :D

Beatko, mnie w Macie Hari najbardziej odpowiadała słodycz, dobrze dojrzały był po prostu słodki.
Ciekawa jestem Twojej opinii o Black Sea Man, wysiałam w ubiegłym sezonie odmianę Chernomor, niestety, nie popisał się, niewielki krzaczek, który dorwała ZZ, nawet nie zdążyłam spróbować, jest sporo zamieszania wokół tych odmian, przestałam dociekać, wysiewać też nie wysiewałam.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Irenko z tymi odmianami jest galimatias od kiedy za handel nasionami wzięli się dyletanci. Czarny Książę to pomidor drobnoowocowy, sałatkowy około 100-120 gr, taki: https://www.sadowniczy.pl/product-pol-1 ... -0-2g.html
a zobacz tu: http://plumeria.sklep.pl/pomidor-czarny-ksiaze , że też nie ma jakiejś odpowiedzialności ;:223 za wprowadzanie w błąd.
Blac Sea man to Cziernomor, cytat z Tatiany: "Russian origin. It is likely the same variety as Chernomor, as "Chernomor" can be translated to "Black Sea Man" from Russian." Prawdziwy Cziernomor ma ziemniaczany liść.
Ja zawsze kieruję się bazą Tatiany i sprawdzam co mam wg niej, widziałam już takie dziwolągi ponazywane zupełnie nie swoimi nazwami nawet w wychwalanych tu sklepach typu Pom.....a, Tom....y i innych, że nic mnie nie zdziwi
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Tu są bardzo dobre zdjęcia jak Nyagous dojrzewa i osiąga ostateczny kolor

https://store.tomatofest.com/Nyagous_To ... f-0344.htm
jest opis i i wg mnie on nie jest koktajlowy.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Beatko, whitedame, kiełkujesz na wacikach, czy siejesz do paletek?
Jeśli do ziemi, to pogrzeb w niej patyczkiem. Czasami nasionka wpadną głębiej lub przykryje grudka ziemi. W tym roku to badziewie , a nie ziemia do siania.
Gdy znajdziesz wilgotne nasionko Malachitowej, paznokciami delikatnie urwij łupinkę na czubku, by mógł wyjść kiełek. Ja moim robię cesarskie cięcia, byle tylko wykiełkowały. :D Z wacików jeszcze łatwiej reanimować. Pomagałam większości starym nasionom papryczek. Część szlifowałam pilniczkiem. Ja tak dla przypomnienia, bo z pewnością to wiesz.

Z papryczkami bawiłam się na wacikach. Pomidory do ziemi. Zbyt dużo odmian.
Nie udało mi się tylko z C 055 z 2012r. Wsiałam 2 i gdzieś wsiąkły. Odkażane mają kolor ciemny i to też utrudnia szukanie. Może zgniły.
Szacun dla tylu odmian. ;:180 Wiem, ile to pracy i czasu, zwłaszcza, gdy się odkaża.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Jolu
U Tani opis jest taki sam, wielkość sałatkowy określa, że nie jest koktajlówką. Tatiana nie wspomina natomiast o korzeniach rosyjskich.
http://tatianastomatobase.com/wiki/Nyagous

-- 12 mar 2017, o 14:52 --

Graniu, już dawno pogmerałam w ziemi ale jak piszesz, po nadmanganianie znaleźć ziarenko to szukanie igły w stogu siana.
Te nasionka Malachitowej były b. stare ( 2013r), teraz ostatnią porcję dałam na waciki, obaczymy czy wylezą.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Raf będzie gościł w tym sezonie u mnie pierwszy raz.Ciekaw jestem jak spisze się w naszych warunkach w tunelu. ;:108

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Prezentuje się okazale. ;:108
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

;:180 To na razie początek drogi Grażynko. Liczę się z tym że może być problematyczny w dalszej uprawie a głównie chcę uzyskać chociażby zbliżony do oryginału smak,dobre wiązanie owoców i odpowiednią wielkość. Miejmy nadzieję że się uda to zrealizować. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Witku czy u Ciebie sadzonki Rafa są wyraźnie mniejsze na tle innych odmian?
U mnie takie są, zastanawiałam się nawet, czy nie ma jakiejś pomyłki w nasionach, chcę porównać tą odmianę w gruncie i w donicy, szkoda tylko, że morskiej bryzy nie można mu zapewnić. :D

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Raf-a Irenko pikowałem 24 marca i na tle innych tego dnia odmian jest wielkościowo porównywalny. ;:108 Jedynie Corazon jest nieco wyższy.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Ja wysiałem RAF-a w wersji F1 i F3 z przeznaczeniem do gruntu
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”